Prijava

Evo šta je savet. Imaš vops ako se ikada sretnemo.

Nikad lakše pivo ne dobih u životu. ;-) Pamtim ovo.

старо питање колико и кокошка и јаје. код нас је увек укључен, или боље рећи укључени, пошто их има два... ћале је, контам баш давно (пошто не памтим кад смо укључивали/искључивали бојлер), закључио да је исплативије, вероватно експерименталном методом упоређивања рачуна кад се гаси и кад је укључен.

Није тачно Грујане, ал не могу сад да копам по формулама у глави... Неђеља је, оћу да се одморим :)

Није тачно Грујане, ал не могу сад да копам по формулама у глави... Неђеља је, оћу да се одморим :)

Koji deo? Onaj da sporije gubiš toplotu kad je temperaturna razlika manja? Jebiga, jeste bilo poodavno ali sam prilično siguran da tako ide.

Kolika tema i koliko filozofije oko jebenih 50 dinara mesecno. NA 50 DINARA, JEBALO VAS 50 DINARA!!!
http://flagpedia.net/data/currency/rsd/50rsd-front.jpg

Kolika tema i koliko filozofije oko jebenih 50 dinara mesecno. NA 50 DINARA, JEBALO VAS 50 DINARA!!!

+465
Мислио сам да је тема завршена већ на првој страни са Алкалоидовим постом.
Већа ти је уштеда ако пеглаш, укључујеш машину, куваш ноћу или рано ујутру...

Тачно јесте, али није тачно у овом случају..
Опет, све зависи од тога колико се често користи бојлер.
Ако се неко купа 2пут дневно као ја, онда се исплати итекако држати бојлер стално укљученим.
Ако неко живи сам и купа се једном седмично, па и не исплати се баш...

Тачно јесте, али није тачно у овом случају..
Опет, све зависи од тога колико се често користи бојлер.

Jašta, napisao sam u prvom postu kad se u praksi isplati a kad ne. Ovo posle je samo teoretsko jedenje govana da se ubije vreme.

NA 50 DINARA, JEBALO VAS 50 DINARA!!!

Malo li je jedno pivo više mesečno?

Evo vam 100 dinara

Ili dva.

Dobro bre, volimo da trućamo o bojlerima i malim i velikim kućnim aparatima, gde je problem? Ovo mi je omiljeni deo dana. Nema zaključavanja teme dok lemaja ne objavi rezultate svog eksperimenta.
Do tad ćemo da teoretišemo.

Грујане, па где је то пиво од 50 динара лоло :)

Грујане, па где је то пиво од 50 динара лоло :)

Merak, Šampion... :)

Realno, bolje da saspeš 50 dinara u sebe nego da ih baciš kroz prozor.
Možda bi jetra imala poneki kontra-argument al srećom niko je ništa ne pita, da se pita niko ne bi ni pio.

Cini mi se da sam negde procitao da ti, lemajo, placas tisucu i dvesta za struju. Aj objasni kako si postigla tu ustedu. Meni je minimalno stiglo 3 crvene, a tada dve sedmice nisam bio doma.

Јес Рађарде, ал ја ратујем сам.

Komši došlo 17 soma za kablovsku, gledao do besvesti filmove s njihovog video klub servisa, mislio da je džabe.

Ово је исплативо само онда када је сунчано преко целе године, значи ако живимо негде на Медитерану или у некој пустињи. У Србији то јок може...

čini mi se da je ta tehnologija takva da i nije bitno koliko je sunčano, jer tebi ipak određena količina sunčevih zraka prodire kroz oblake, samo se noću ne prikuplja energija... možda grešim, nisam sigurna....

jes rahmetli, oko iljadu dvesta, bez rts pretplate (to opušteno ignorišemo lololo). al ne znam šta da ti kažem... eto jedino nam je bojler bio non stop uključen. i frižider narafski.... ne rabimo šporet nešto preterano, jedan brzinski ručak dnevno, par kafa... kuhinjski bojlerčić palimo samo kad treba se peru sudovi, i to keva obično ranom zorom pere, svega pola sata treba da se ugreje voda, i eto dok je još jeftina struja. ja odokativno dva puta mesečno upalim mašinu za sudove (jer ja mrzim da perem sudove), mašinu za veš uključujemo isto otprilike svake druge nedelje, isključivo noću. ne koristimo štedljive sijalice, ali zato ne palimo svetlo u prostorijama gde nema nikog, a ja bogme ni u prostoriji gde boravim, jer su mi oči osetljive, a i više volim mrak... al zato nam centralno grejanje cepaju SEDAM iljada mesečno, CELE godine, pa mi je infostan smrdljivi preko deset iljade mesečno...

messalina, čim stigne račun, javljam. mada ne verujem da će biti neka ušteda jer npr. evo ja večeras izlazim, moram da operem kosu, a pošto to nisam juče planirala, ja sam danas po najskupljoj struji morala da uključim bojler...

jebiga jericho, kad nemaš leba da jedeš 50 dindži ti bogatstvo!

Moj rođak, električar, reče da se štedi struja ako se drži stalno uključen. Mjerili ljudi :D

al zato nam centralno grejanje cepaju SEDAM iljada mesečno, CELE godine, pa mi je infostan smrdljivi preko deset iljade mesečno...

E tu ja vidiš najviše uštedim, jebeš bojler. Stan dobro izolovan pa ne moraš ni da ložiš dok baš ne zagudi i dosta jedna manja peć, eto recimo danas nisam uopšte ložio preko dana, ubaciću koje drvce sad kad se smrkne i to je to. Deset metara drva ložim već tri zime (istina i nisu bile bog zna kakve), a eto biće i za četvrtu, to ispada oko 10,000 godišnje što je realno ništa. E, sad, cimanje da dopremim u stan drva od rođaka gde mi stoje već ide na božju veresiju al jebiga, nešto mora da najebe, ako neće novčanik najebaće leđa i obrnuto.

Grujane, ti si zavrsio fluide? Ili ti napravi analizu ili cu ja nekoga angazovati da zavrsimo ovu raspravu jednom zauvijek :-)