Prijava

Ништа у скорије време, видећу преко распуста да долетим да тренинг гледам, а и контам нешто да за тај фестивал позајмим опрему да се ширим

Па паз, сад смо се преселили пар пута, па ће бити јављено на страници кад и где имамо поново тренинге. А за ширење у опреми, мислим да имамо за зајмљивање нешто, посебно после Лознице где смо се накрпили сви у оклопима.

Ал требаће мислим два комплета

Скрпићемо до октобра вишкове, не брин, сад ионако чистимо радионицу и налазимо све и свашта.

Ако нађете какав шурикен ел катану јави, њих никад доста :)

Немамо шурикене, имамо бацачке секире.

Шурикени су за пичке лоло

Јави се у пвт, не могу преко телефона

мајстор вин чуна

из Косјерића

hahhahahaha RIVALDO!

Нинђуцу je sasvim novi nivo nelordstva

хаха, је л могуће

Педерско говно, шта год то било уопште.

Triso jel to neki svibor u pitanju?

Па свибор фазон, ал' са бољим картама.

Aj baci link ako imate stranicu

Bacje, jel ovo tvoj mladji burazer sto je jednom nocu pisao po podu pa nisi hteo da ocistis nego si ostavio kao iznenadjenje roditeljima za ujutru? xD

Разе послао линак.

Uuuu to makljanje je do jaja. Pričala mi jedna ortakinja o tome, ona je u tim orlovima. Verovatno je znaš.

torazulu imaš link od te knjige?

Davno sam ja to skinuo sa pok. Debiloida, ali u sustini je prosto, ko god je nesto trenirao shvatice.

Varijanta 1.
Napadas nozem coveka koji ne zna nista-izbodes ga slobodnim stilom.

Varijanta 2. Napadas nozem coveka koji nije ni malo mutav (fajter, trenirao nesto, robijas), a uz to je video da ti imas noz i ne bezi od tebe iako nije naoruzan, vec hoce da proveri svoje znanje. I on je gotov jer to se ne radi onako kako je on ucio.
Iz nekog razloga, svi misle da ce napadac krenuti na tebe nozem, kao na filmu, ili da te ubode ka napred, ili kruznim pokretom odozgo, ili sa strane, i ti ga onda hvatas, pravis poluge, sklanjas se u stranu, ili ides frontkick da ga odgurnes. E pa ne radi se to tako kaze cika robijas iz knjige.

Noz drzis jacom rukom, desnom ako si desnjak UZ TELO spustenog, a mozes i iza ledja to jos gore zbuni protivnika, i kreces na njega u necemu nalik na bokserski stav samo sa jednom (prednjom) tj. slabijom rukom. Pokusavas da se bijes sa njim kao jednoruki covek, bacas prednju, bacas kik sta god ti padne na pamet, DOK TI SE NE PRUZI PRILIKA DA GA UHVATIS prednjom rukom, za ruku, za odecu bilo sta, i onda se priljubljujes uz njega kao krpelj i bodes ga u predelu bubrega (ako si ga uhvatio spreda) ili stomaka (ako ti je okrenut odpozadi) i to ne jednom nego koliko god puta stignes najmanje deset-dvadeset. Dalje ima onjasnjenje kakav je noz najbolji za izbodes nekog, veci, manji, kakva drska treba da bude i tak to. Tehniku sam probao na treninzima Aikido, JuJutsu, Aiki Jutsu, Krav Maga i ostalo i zakljucak je da pouzdane odbrane nema, postoji sansa da ce te neko onesposobiti udarcem, ali postoji sansa i da dobijes na lotou.

DISCLAIMER: Dvoumio sam se dal da napisem ovo posto knjige vise nema. Ipak mislim da je broj onih koji ce potencijalno odustati od pokusaja razoruzavanja coveka sa nozem bitniji od broja onih koji bi ovo zloupotrebili.

A i ovo: ODBRANA OD NOZA U PRAKSI kao neko ko je uspeo da bude izboden.

Prvo i osnovno, VIDI NA VREME DA DZUKELA IMA NOZ! Kad ti prilazi covek U SAKE ga gledaj. Ja (nekad) nisam gledao.
Drugo, ako ima noz, a ti si nenaoruzan-BEZI. I usput trazi tarabu, kamen, drvo, pikslu, stolicu, motku i gadjaj ga sa cim stignes u glavu ako jur za tobom.
Trece ako si naoruzan... Nateraj ga da shvati greske svoga postupanja.