Prijava

Valdemar
Ja da sam Bog, stvorio bih u startu taj mehanizam evolucije, nek ide to samo, da se ne cimam za svaku glupost.

Ja bih napravio malo efikasniji taj mehanizam, neznam zašto Bog nije napravio bića na solarni pogon ili na iskorišćavanje neke od mnogobrojnih vrsta zračenja koje nas non stop bombarduju iz kosmosa. Ili da je ubacio umesto crevnog trakta nešto što vrši nuklearnu fisiju (ili fuziju). Ovako nas je sklepao totalno energetski neefikasne, moramo da se ubijamo po planeti ko koga stigne i da jedemo bar po tri puta na dan (od čega izbacimo većinu onoga što unesemo). Potpuno neinteligentan dizajn što se toga tiče. On se samo zavali u oblak, uzme kokice i posmatra surovu borbu za opstanak svakog bića njegove kreacije - A MOGAO JE SVE DA NAPRAVI JEDNOSTAVNIJE BEZ TOLIKO TENZIJA. Nije pacifista očigledno.

Stvarno morash biti idoiot i verovati da je neshto stvoreno za shest dana a sedmog dana se odmaralo.

Nemoj me zajebavati u pichku 21. je vek

caro, gorećeš u paklu
I ZALUD DOZIVAĆEŠ
TIBORE MAĐARŠTINO, SPASAVAJ

lolololo, teebora shtitee papa

neznam zašto Bog nije napravio bića na solarni pogon ili na iskorišćavanje neke od mnogobrojnih vrsta zračenja koje nas non stop bombarduju iz kosmosa.

I onda kad bude par dana oblačno, svi u battery low?

http://cdn.shopify.com/s/files/1/0080/8372/products/tattly_christoph_niemann_low_battery_web_design_01_grande.jpg?v=1336586731

Ili da se čuva zimnica u kolenima? Dobro mesto za akumulator.

Sushtina bilo koje religije: ako si greshan umrechesh, prikloni se nashem stadu, mi ti nudimo spasenje. Ako nas pratish ichi chesh u raj.

Fak of, neko ti nudi neshto shto ni sam ne zna da postoji

generalno religija je jedan veliki nubizam

I moram da kazhem da se pichke plashe smrti, te stoga je lakshe da veruju u bajke nego da skontaju puku realnost da mikrorganizmi i crvi imaju poslednju rech.

stoga je lakshe da veruju u bajke nego da skontaju puku realnost da mikrorganizmi i crvi imaju poslednju rech

TEHNIKE

http://cdn0.mos.techradar.futurecdn.net//art/mobile_phones/Samsung/Galaxy%20S6/Press/GalaxyS6-Press-01-650-80.jpg

Papomobil prokletinja

Cara™
Stvarno morash biti idoiot i verovati da je neshto stvoreno za shest dana a sedmog dana se odmaralo.

Nemoj me zajebavati u pichku 21. je vek

Pred Bogom je jedan dan kao hiljadu godina, a hiljadu godina kao jedan dan (2.Pet.3:8) - Било би лепо када би људи пробали да схвате шта у Божијим димензијама може значити појам "дан".

Занимљиво је како глупави атеЈисти брину бригу која није њихова - када је и за колико створен свет. Али, будала се увек забавља са оним што му није посао.

Трулексу, ако питаш 90% верника и 99% атеЈиста, нико неће знати да ти каже шта је ОВАЈ свет у коме ми сада живимо. Видиш, наиме, овај свет у коме ми живимо је свет оно што је остало после пада Адама и Еве, такозвани - грехом оскрнављен свет, свет подложан труљењу и распадању. До тада је свет био бесмртан и непропадљив, једном речју - савршен. Сад, наравно, питање је шта се у то доба подразумевало под појмом свет и како је он изгледао пре своје промене (на горе). Али сигурно је само то да није био овакав какав је сада.
Поједини хришћани (а готово ни један једини атеиста), који познају Свето Писмо разумеју шта значи појам "преображај". Дакле, да упростим, пошто је тема прегломазна - након другог Христовог доласка очекује се ПРЕОБРАЖАЈ смртног света у бесмртни, односно оно чувено "враћање Богу".

Што се тиче Цариног коментара за одлазак у рај, ту је човек у праву - мали број људи, како верника тако и атеЈиста не схвата да је рај - сада. Многи мисле да рај тек долази. Трипују да ће живети после смрти. Неће. Живот је сада и рај је сада. Само смо ми због греха заглављени у међупростору између прошлости и будућности, односно упали смо у временску рупу. Бог је ван времена, зато је вечан, а ми смо испали из ванвремености у увремењеност и стога имамо искривљену перцепцију да ће рај или пакао тек доћи. Не, они су већ ту. Сада. Јер, када дође Судњи дан, прошлост и будућност ће нестати и остаће само садашњост, тачније вечност.

Такође, Цара је у праву што се смеје људима који се боје смрти. Мало је потпуни парадокс да верујеш у вечни живот а да имаш страх од нечега у шта не верујеш. Већина искусних хришћана се не боји смрти, јер знају да је она само плата за грех и нужан пут којим мора да се прође, али да се ту ништа не завршава, већ да тек почиње. Но, приликом промишљања о хришћанима и хришћанству, треба узимати увек у обзир да је реч само о људима. Сви људи се боје, сумњају, страхују, то су просто природне ствари, инстинктивне. Не треба очекивати од некога зато што верује у Бога да је безгрешан, без сумњи, без искушења. Велике врлине су плод великих искушења и то увек треба имати на уму.

У суштини, и ако верујеш и ако не верујеш, нема разлога да се плашиш смрти. У сваком случају си на добитку. С тим, што екстремизам једног или другог веровања/неверовања може бити погубан по друштво, морал и планету.

Rasni, sad sam stvarno zaintrigiran koja je to obrazovna ustanova koju pohađaš gde su vam drpili po 20 dindži za dečju bibliju? I kako uopšte to izgleda?

E, kad smo već kod toga, mene interesuje koju ti obrazovnu ustanovu pohađaš ili si pohađao? Nemoj da shvatiš ovo kao prozivku neku, samo me interesuje da li imaš neko formalno obrazovanje na ovu temu?

Granjka ovakvo religijsko prosvetljenje nebi doživeo ni od jehovinih svedoka. I dalje si mi mistika - trol koji nabaca nešto o Isusu, religiji, teorijama zavera, preobražajima, Adamu, Evi, raju... pa se masa izloži i krene da ti udara replike (kao što je ova moja sad), ili si stvarno upao u neku sektu.

granjka da upadne u sektu? svašta
samo sekta može upasti u granjku, nikako obrnuto

granjka je širi

granjka opet transferise

inace ja ne verujem ni u kakvog boga niti bilo koje bice koje kontrolise univerzum,stvari jednostavno ne stoje tako
svestan sam da cu zavrsiti kao crvlja gozba i pomirio sam se s tim,smrt je ljuta stvar,ali sta da se radi,svi idemo ka tamo

svemir je beskonacan i dimenzije su beskonacne,big beng se desava i desavace se i desavao se beskonacno puta,zemlja se radjala i radjace se beskonacno puta,svi cemo kad tad ziveti ove identicne zivote,kao i sve druge,jer beskonacnost==beskonacno kombinacija desavanja i materije

daleko od toga da imam ista protiv vernika,cak i gotivim veliki broj njih,naravno nisu idioti poput granjke

inace kad smo kod ove teme,za baku sam mislio i pisao o tome na forumu da je trve vernik ceo zivot,al rekla mi je da u mladosti(i to do pedesete fazon godine)uopste nije verovala u boga,a sad je bas trve vernik i ponavljam nikad ne bi smarala i lupetala ovako ko granjka,pitanje je dal verujes necemu ili ne...

POSEBAN ZA OLANIKA POZDRAV.

OGROMAN ZA BOHA POZDRAV

До тада је свет био бесмртан и непропадљив, једном речју - савршен

E ovo mi se sviđa. Iskaču živa stvorenja na sve strane niko ne crkava niti se razlaže i ekstra. Pa kad bi jedan par muva pustio da se razmnožava do maksimalnog potencijala za kratko vreme bi se ispunio kompletan prostor da nebi ostalo mesta ni za jednu od ostalih 10 miliona vrsta živih bića (sve životinjske i biljne vrste, mikroorganizmi, gljive...) koje bi se po toj logici isto eksponencijalno umnožavale.
Jesi li toliko tup da ne uviđaš da to nije sawršenstvo. Ili si samo trol. A biće da si tup.