Prijava

Zapravo, Truće, malo sam se zainteresovao. Imamo dobar primer autora shoma_bl, kojem je u aprilu odabrana definicija napisana u martu.

Ne vidim da napreduje na aprilskoj listi najpopularnijih autora.

A opet, vidim da mu je na martovskoj listi skor otprilike onoliki koliko je definicija nosila pre odabira.

Moj zaključak je ovakav.

Kada napišeš definiciju u jednom mesecu, sve regularno dobijene ocene odnose se na mesec u kojem je definicija napisana, a ne kada su ocene dodeljene.

U SLUČAJU ODABIRA DEFINICIJE, TE OCENE UOPŠTE NE ULAZE U SKOR NA LISTAMA POPULARNOSTI NI ZA MESEC KADA JE DEFINICIJA NAPISANA, NITI ZA TEKUĆI MESEC!!!

Divno :)

EDIT: Da zbun bude veći, čini mi se da će u tabelu popularnosti tekućeg meseca ulaziti ocene sa odabranog sadržaja, samo ukoliko je taj sadržaj odabran u istom mesecu kada je i napisan, lolo.

па то је каизен и рекао на почетку, зато си ме збунио са оним што си прво написао.

Ok, znači da se ocene vezuju za datum nastanka sadržaja, a ne za vreme kada su dodeljene, dok odabrani sadržaj ne utiče na popularnost, osim ako nije u pitanju odabir nečega što je nastalo istog meseca u kojem je i odabrano?

SWEET X-)

EDIT:

Da se vratimo na autora shoma_bl. On je napisao definiciju 31.03. i siguran sam da je makar pola ocena pre odabira poslednje definicije dobio tokom aprila. Dakle makar dvadeset do trideset ocena. Nakon što mu je definicija odabrana pre dva dana, dobio je još šezdesetak ocena.

Popularnost autora shoma_bl u aprilu je... nula :)

тако некако. мада се то односи само на месечне и годишње листе и мислим да је то ок. јер се листа затвара кад истекне време и оцене на дефиниције из претходних месеци и не треба да утичу на листу ни за овај ни за онај месец.

па шта је проблем што му је популарност у априлу нула?

па шта је проблем што му је популарност у априлу нула?

Zato što nije bio popularan u martu, koliko u aprilu. Ali dobro, nije to toliki problem. Koliko ima manjkavosti (ovo što ja navodim), toliko ima i smisla (ovo što ti kažeš).

Moje mišljenje je ipak da popularnost treba vezivati za ono kada si popularan, a ne kada si stvarao. Istorija nas je tome naučila, ehehe.

Veća nebuloza mi je ovo oko odabranog sadržaja.

па како би ти решио? опет би у априлској листи били популарни чланови из претходних месеци/година? поента је да месечне и годишње листе буду максимално свеже и да у њима нема пензионисаних аутора, већ да "награђени" буду они који редовно пишу. можда може да се минимално унапреди, да гласови из првог у месецу уђу у скор за дефиниције које су написане последњег дана у претходном, али то је јако небитан детаљ.

Ово још није уважено?

осећам као да намерно избацујеш проблеме око гласања у први план и да затрпаваш оправдане захтеве за спојлерима (срп. квариша)!

али то је јако небитан детаљ

Prateći ocene na novom sadržaju, izgleda da je mnogima (ili nekolicini, ali za današnje okvire ni to nije zanemarljivo) bitno pozicioniranje na aktuelnim listama. Ako ti pisanje u poslednjim danima jednog meseca neće doneti mnogo (a lista svih vremena je ovako polovična), doćićemo do toga da u jednom periodu niko neće pisati, a da će prvog u mesecu krenuti trka definicija koje će jedne druge da zatrpavaju, a autori međusobno da podmeđu noge.

Imao sam flešbek padanja na startu maratona kada sam nagazio crnca na zemlji.

Podržavam kvarišu, imenom potpuno odgovara i ostalim novitetima :D

ма какви, дефиниције добију оцене у 24 сата, а после тога скоро ништа. тако да је можда оштећена дефиниција која је постављена 31. увече. уосталом, увек је било тих којима су скор и позиција били најважнији на сајту и не можеш да се бориш против тога, осим да укинеш оцењивање. значи, ако неко очекује да ће имати бољи скор тако што ће форсирати да поставља дефиниције у првој недељи, па јебига, нека га, па нека рифрешује листу онда целог наредног месеца. поправиће посету сајту, лол.

Na svakom 51. rifrešu da se uvede rulet. Šanse 50:50 da ćeš na sopstvenu definiciju dodati plus ili minus (sa nekog imaginarnog naloga). Ukoliko uplatiš 100 dinara SMS-om, onda u narednih 30 dana šanse rastu na 60:40, a sa 200 dinara šanse su 80:20 u korist pozitivne ocene. Zamisli koliko bi rifrešova to donelo.

Mogli bi moderatori malo više da se pozabave brisanjem đubara, a malo manje da opravdavaju Kaizenove brljotine.

Ciklon
Mogli bi moderatori malo više da se pozabave brisanjem đubara, a malo manje da opravdavaju Kaizenove brljotine.

+1

мени се чини да сам све побрисао јутрос. шта је остало?

obrisao si moju definiciju "šatiranje" koja je bila nedefinisani pojam

umesto da je odabereš

јебига, промашио сам дугме. ако сам разумео, ти би да можеш да правиш више дефиниција као што можеш реакције.