Prijava

Бата Сале, не зајебавај.
Авељ није био жењен пре него што га је убио Каин.

Прочитај целу Књигу Постања, Каин и Авељ нису били једина Адамова и Евина деца.
Каинова жена је створена исто као и Ева. Бог је прво створио Адама и Еву, али то не значи да су они једини створени.

Да не продубљујемо сад тему Библије, ја сам само оно синоћ навео зато што равноземљаши покушавају да све живо изокрећу и изврћу, позивајући се на религију, покушавају да манипулишу људима, али то лоше раде јер много причају, а ништа не кажу.

Ja sam to isto(ovo bata saletovo) pitao na veronauci jos onomad pa mi rekao da ne dolazim vise. Posle se predomislio ili sta vec pa mi razredna rekla da idem na veronauku. Pitao sam ga bio i (posto je rekao i da je majcino mleko mrsno i da smo zbog toga svi rodjeni gresni i da jedino isus nije gresan) dal je isus sisao kevu i tad je povileneo bas dosta.

A stvarno ne znam zasto, ja jesam vernik al ono kad me nesto zanima ja pitam. Ne znam koji mu je bio kurac.

https://youtu.be/z-VD613ucyE
Ja ga jebem ko je išo pravo i došo na isto mjesto?
Čak ni Kolumbo jebeni nije oplovio zemlju nego došao iz evrope do amerike. Jel ima neko neki dokaz konkretan da ovde ostavi u vidu linka?

Псето, добро си га ти питао, а он повиленио јер не уме да мисли и да ти да одговор. Има нешто и до тога да не испадне јеретик, у случају да ти да неки разуман одговор, а још више је до тога што не уопште не зна да размисли. Да ли он зна као вероучитељ да постоји поштеда од поста? Да ли он зна да деца која се доје су чисте душе и ништа им се не узима за грех јер још нису свесни себе?

Да само људи хоће мало да мисле, да то што читају и виде око себе мало повежу, све би било у реду. Него су напамет научили и не мисле о томе што су учили, него узимају све здраво за готово, тј. купују Хелоу сокове за кеш... Добар скеч... Хелоу је здраво, а кеш је готово или готовина на енглеском, капирате... Хехе...

Nije zdravo piti helou sokove brt gresis, to su samo praskovi
#skech

Bilo je na slagalici pitanje pre par meseci "Kako se zvao treći sin Adama i Eve?" odgovor je bio Set i to je to što ja znam o njihovoj deci dakle tri sina. Nigde nisam čuo da je Bog stvorio druge ljude osim Adama i Eve, pa to navodi napitanje ako je Eva bila jedina žena da li je tu bilo incesta ili je nekako ispuštena činjenica da su oni prvi, ali ne i jedini stvoreni ljudi.

Jebo to da li je Zemlja ravna ili ne, šta ćemo bez gravitacije?
http://phys.org/news/2016-11-theory-gravity-dark.html

Да, трећи син је био Сет (Сит).

16. И отиде Кајин испред Господа, и насели се у земљи наидској на истоку према Едему.

17. И позна Кајин жену своју, а она затрудне и роди Еноха. И сазида град и прозва га по имену сина свог Енох.

Може двојако да се тумачи. Или је он срео неку своју загубљену сестру (што је мало вероватно), или је у питању још једна од Бога створена жена. Како је он ту где је дошао, познао (упознао, срео) своју жену, то може значи да је и њу Бог створио као и Еву, само касније.

После потопа Нојева деца су напунила Земљу, а из тога се може извући закључак да је одређено време инцест био дозвољен, да су људи много дуже живели и имали на десетине деце. А онда кад се намножило много људи, Бог после одређеног времена изменио људски ДНК (генске мутације) и тако ограничио блиске сроднике да зачињу пород, а људски век се скратио.

Има ту и објашњења како је Бог је људе раздвојио различитим језицима. Не могу да памтим цео Стари Завет, мора неколико пута да се прође да би почео да се сећаш мало више детаља. А и гледајући начин писања (како је преведено, какве су речи коришћене), иако делује све очигледно и једноставно често преваре неки хомоними (речи истог облика, а различитог значења) и архаизми па не можеш лако да растумачиш неке ствари.

Да ли полазио од научне или теолошке стране, велика је вероватноћа да се негде загубиш ма колико добро познавао одређену материју.

Znate li da nekako u trenutku nestane sav vazduh sa zemlje, nećete crći od gušenja!
http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/facebook/000/014/959/Screenshot_116.jpg

Hvala, Fendere, na trudu. I još jedno pitanje samo ako je Isus vaskrsnuo, da li je nakon toga umro ili je i dalje živ?

Živ uznesen na nebo, mislim da je i Mojsije sličnom prečicom o`išao.

Васкрснусће значи победу живота над смрћу, тј. духа над телом. То што се узнео (вазнео) на небо после поновног указивања људима (кад су у недељу затекли празну пећину у којој је био сахрањен у петак), не значи да је умро него да је његова тадашња мисија као Сина Божијег (Бога у људском облику) на Земљи била завршена, а остављени су апостоли да шире Христово учење.

Иначе, постоји расправа између православаца и католика (Грка и Италијана) око неких изгубљених јеванђеља који описују Христова јављања апостолима и живот после васкрснућа. По неким причама, неко их је сакрио и да још увек нису нађени. Други тврде да су их Римљани уништили кад су прогањали хришћане. Трећи опет тврде да се они налазе у Ватикану, али да их католичка црква крије јер се та јеванђеља косе са католичким учењима.

После потопа Нојева деца су напунила Земљу, а из тога се може извући закључак да је одређено време инцест био дозвољен, да су људи много дуже живели и имали на десетине деце. А онда кад се намножило много људи, Бог после одређеног времена изменио људски ДНК (генске мутације) и тако ограничио блиске сроднике да зачињу пород, а људски век се скратио.

Ok je pocetak posta samo nije Bog posle nekog vremena izmenio ljudski DNK, to je posledica nesavrsenosti, tako da po bibliji ljudi se sve vise i vise degradiraju a ne obrnuto.. Ljudi su trebali da zive vecno, pa pise da ce covek umreti AKO ubere zabranjeni plod, sta bi bilo u protivnom..pa ziveo bi valjda, prosto je bar meni. Ne razumem logiku da stvori coveka recimo savrsenog ili nesto blize tome i onda se posle nekog vremena seti, oh pa evo namnozili su se kao sto sam im zapovedio, daj da im izmenik DNK sto bi za nusprodukt imalo kraci zivotni vek.. Ne zaboravite da je Djavo naveo Evu da pojede taj zabranjeni plod PRE nego sto su dobili decu, ko zna sta je Bog planirao, mislim da je to bitan detalj..uglavnom da na pocetku je bio tako, uzimali su se medjusobno sta da se radi..

Bog stvorio ljudski DNK koji se ne deformiše parenjem među srodnicima, pa je incest bio dozvoljen, a onda kada ih se dovoljno namnožilo, onda ljudima izmenio DNK tako da se kvari ukrštanjem među bliskim srodnicima, pa je incest postao zabranjen. Hm, zvuči logično, naučno potkovano, sa koje god strane da pogledaš.

Не могу да се сетим где сам читао, али мислим да има негде у Старом Завету где пише када нису сродници могли да се међусобно узимају, а и људски век је стално опадао, са неколико стотина година на једва 78-80.

Него да се вратимно равноземљашима. Онакве будале ја одавно нисам видео. Каче гомилу снимака који трају преко сат времена, дају свуда гомиле коментара, а ништа не успевају да докажу.

Иначе, равноземљши су се прво појавили, наравно, где би друго него у Америци.
А ова двојица су предводници те секте у Србији.

https://www.youtube.com/channel/UCnCBG3wkVWM4EnXDrDRcDJg
https://www.youtube.com/channel/UC6BF9SwCKTkwoHZKStLnAaA

ЕДИТ: Хвала, Валд, на појашењењу.

A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše.

Videći sinovi Božji kćeri čovječije kako su lijepe uzimaše ih za žene koje htješe.
A Gospod reče: neće se duh moj do vijeka preti s ljudima, jer su tijelo; neka im još sto i dvadeset godina.

A bijaše tada divova na zemlji; a i poslije, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovječijim, pa im one rađahu sinove; to bijahu silni ljudi, od starine na glasu.

I Gospod videći da je nevaljalstvo ljudsko veliko na zemlji, i da su sve misli srca njihova svagda samo zle,

Pokaja se Gospod što je stvorio čovjeka na zemlji, i bi mu žao u srcu.

I reče Gospod: hoću da istrijebim sa zemlje ljude, koje sam stvorio, od čovjeka do stoke i do sitne životinje i do ptica nebeskih; jer se kajem što sam ih stvorio.

Ko su ti sinovi Božji, i ko su divovi? Oni, po ovome što piše gore, evidentno ne pripadaju ljudskoj rasi, a sa njom su se mešali. Tako da Biblija tu otkriva nešto što inače prećutkuje. Ljudi nisu bili sami na Zemlji, bilo je i drugih humanoidnih, viših, jačih stvorenja, sinova Božjih i divova, koji su se parili sa ljudskim ženkama. Lepo piše. Šesta knjiga postanja, ko ne veruje, neka otvori Bibliju. I onda, kad je Bog video kako njegovi sinovi i divovi prave bahanalije po Zemlji, on odluči da istrebi Čoveka, a svojim sinovima i divovima je progledao kroz prste (kandže, šape, šta li već). Pa nema smisla... I da istrebi još sve živo, zato što njegovi sinovi nisu mogli da zadrže svoju kitu u gaćama, ili šta god bilo to što su tada nosili. Ne, to nije baš vispren Bog.

to su nefilimi valdemare

Znam da su oni. Ali ko su oni, jesu li to u stvari neki vanzemaljci, ako Bibliju ne tumačimo doslovno?

To jest, ti Nefilimi su bili hibridi između ljudi i sinova Božjih, nastali bohogulnim sparivanjem, nego, ko su sinovi Božji? Anđeli nisu, anđeli su bespolni. Ko ostaje? Neko o kome se ćuti?

Meni je sve ovo sumnjivo. Jer rečeno je da čovek ima slobodnu volju zbog moći poznanja dobra i zla, a na to ga je navela Zmija. Odakle tim sinovima Božjim slobodna volja, ako oni nisu ubrali tu jabuku... Ne znam nigde u Bibliji ni da se pominju. Za anđele znam da nemaju slobodnu volju, osim onih koji su se pobunili, pa se strmopizdili u pakao. Al opet, i da su to anđeli, oni nemaju piše. Šta Biblija prećutkuje?