Prijava

Moj čukun-majmun je obuo cipele kad je sišao sa drveta

Gambi majmune najedeš mi se friških govana sa goveđom salatom iz Bucka, klošaru jedan

Pa nije majmun ljudima predak vec majmuni i ljudi imaju zajedničko pretka, majmune

Kakva si ti majmunčina jedna bukvalna, svakako nisam ni mislio majmun u smislu klasičan majmun, nego neka polumajmunčina

I zamolio bih te da se ne majmunišeš više sa tim majmunskim pričama o evoluciji, prvo što za početak treba da znaš jeste da svi potičemo od jednog para, Adama i Eve
youtube.com/watch?v=H42DRRQk08Q

jebo te onaj ko te drži na sajtu prolivu

Pitaj šta te interesuje, prijatelju

bas sam skoro gledao ovo :)

osecaj nepravde je vrlo primalni osecaj, kao bol ili glad i tako to, i ljudi se bore protiv toga gde god.
ali kad se ukljuci ljudsko drustvo, gomila ljudi u pricu, onda ne funkcionise iz nekog razloga. jedan covek ce da se pobuni da onaj pored njega ne dobije vise, ali drustvo nece, iz nekog razloga, i onda to neko drugo drustvo koje je organizovanije koristi.

kako drugacije da objasnis istoriju?

i kad preteras, i pobuni se drustvo, iz najprirodnijeg osecaja nepravde, desi se samo da neka druga grupa ugrabi prazan prostor i zauzme mesto prve.

dobro je sto kroz istoriju generalno se cini da informisanost pomaze, da se ova grupa koja je na vlasti kontrolise da ne pretera sa nepravdom. samo to generalno, osecaj sitosti i imanje informacija sta se dogadja oko tebe

zapadno drustvo bolje je recimo reagovalo na te osecaje nepravde iz drustva nego recimo sssr, koji samo pritiskao vise. zato u njemu se i prislo blize sustinskoj ideji komunizma nego sto ikad bilo u sssr. pustis ga prirodno da se razvija tako sto ljudi postaju pametniji umesto na silu, bez ikakve mere za ulozeni rad na foru evo tebi 1 evo tebi 1, evo tebi 1, evo meni 10, evo tebi 1

ako vec ciljas na jednakost i pravdu, nema nepravednijeg sistema prema ljudima koji se trude da ucine nesto za drustvo, od onog gde za otkrice koje nesto mnogo dobro radi ili statiznam dobiju zahvalnicu i zive isto ko i pera domar koji celog zivota spava na poslu i krade kablove sa vremena na vreme.

pravda nije jednakost rezultata nego jednakost uslova. svi ovi super levi bi da sve utakmice budu zavrsene 0:0. al nije fora u tome, fora je da sudija ne navija. to se cilja, a to ne ide na silu, nego nazalost vrlo polagano.

Zašto kažeš jednakost i pravda a misliš Aleksandar Vučić?

Kelte to svaka normalna osoba i misli, ali su nam potrebni Pitersoni da to artikulisano izobjasnjavaju radikalno levici. Deo njih nije čak ni za jednakost rezultata nego hoće nejednakost rezultata u svoju korist, a čim ista kažeš odmah si alt right

Haha Skočko prepad k'o duh

Duh opomene nesavesnom drugu celtu

Čitam Hajeka, "Poredak slobode" dosta ovoga što pričaju Celt i Gambi i on tamo izlaže :)

ako niste, procitajte homo deus, fina knjiga. objektivna, dovodi u vezu religiju i moderno doba i o cemu se radi, i fino napisana.

ovo pisac: https://en.wikipedia.org/wiki/Yuval_Noah_Harari, gej izraelac sto predaje na hebrejskom univerzitetu u Jerusalimu
Shalom