Prijava

Немам га ни ја од фебруара, тј. деактивиран је. А направила сам профил пре 2 и по-3 године, исто кад нико то није користио, кад је спејс био најпопуларнији. Елем, још као клинка, са 12 година сам ушла у то сајбер дружење и упознала грдило људи и тад схватила како то све функционише. Научила сам како треба да ми изгледа профил, не бих ли привукла истомишљенике и људе с којима имам о чему да разговарам. Никад нисам имала проблема са манијацима, смарачима и тупсонима о којима говорите. На фејсбуку нисам имала ниједног пријатеља чије сам статусе, слике и активности сматрала глупавим и смарачким, а имала сам око 700 пријатеља. Шта год да сам тамо поставила било је активно искоментарисано. 70% људи сам знала уживо, а преостали постотак сам вукла са осталих социјалних срања, а нисам имала прилике да их упознам уживо.

Шта ме је конкретно навело да га угасим? Па, почели су профиле да отварају неки људи којима то не треба, а знала сам да им то не треба, јер их знам лично. Чим се нагомилало доста таквих људи, схватила сам да мени ту више није место и да МЕНИ сад то не треба, да је то сад њихово место 'за зезање', што је неко горе навео :) Сад, имам осећај ко да га никад нисам ни имала.

Размишљам да отворим профил поново, јер сва обавештења везана за факс асистенти објављују на фејсу, па сам поприлично необавештена.

Mylyce , то објашњава твоју све већу активност на Вукајлији у последње време :)

Дакле ето , придружићу вам се као један од ретких ко никад није имао , нити ће икада да има то срање. Пре неких 3 године кад је моја сестра отишла за Америку , отворила је тамо фејсбук , а тада га је овде имао веома мали број људи , а уз то већина је била , да кажем , нормална. Мене је затим набеђивала да отворим то како би лакше могли да комуницирамо , али мене нешто то и није привлачило. Нисам ни знао у колико ће то говно да се претвори временом.

Ради се о томе да је она тамо , као сваки нормалан човек , имала у почетку неких 20ак пријатеља , углавном веома добрих пријатеља одавде са којим је хтела да подели своје слике , с обзиром да је то најлакши начин. Онда су почели да јој се јављају људи којима није видела 100 година и који јој се никад ни не би јавили да није отишла тамо. Гомила небитних ликова , другарице и другови још из основне са којима се није чула и под 10 година. И наравно , она је прихватала та пријатељства , док се у једном тренутку није питала који ће јој то курац. Да ми слике са нове године гледа неко ког видим 2 пута годишње?! Јесте , боли ме курац. Ако те интересује , имам мобилни , фиксни , имам стан , дођи ако хоћеш да се зезамо.

Све у свему , ја имам своје најбоље другове , и са њима се чујем/видим скоро сваки дан. Исти је случај и са сестром и са било којом родбином коју имам.

Лепо рече курд горе , фејсбук је тотално погрешно схваћен код нас. Људи су ту лепо нашли једну браузер игрицу где се утркују ко има више "пријатеља". Један прави , риал лајф пријатељ вреди више него милион фејсбук "пријатеља".

Нисам никад разумео хејт према фејсбуку, а још мање хејт код људи који га имају. Фејсбук је најбољи систем за апдејтовање икада смишљен. Видиш шта ти раде другари с којима ниси у могућности да се виђаш, а да их уопште не питаш. Исто важи и за омиљене филмове, бендове итд. Увек знаш шта се дешава уз два клика мишем и то све на једном месту.

С друге стране, и мени неки људи иду на курац са својим глупавим статусима и риквестовима, али зато постоји опција ''хајд'' или у крајњем случају ''римув френд''. До сада сам побрисао сигурно стотинак људи који су ме нервирали, међу којима су и многи које знам.

Тренутно ми се број пријатеља своди на 184, од којих не познајем уживо само 10-15, и избегавам да додајем/одобравам људе које нисам упознао. И мислим да је 184 људи много, тако да би ускоро требало да падне неко чишћење...

Džimi, nemoj mene :).

Dzimi,sve to stoji u tvom slucaju,ali da li se neko zapita kako je meni?Otkad 95% ljudi ima FB,ogranicen sam na 3-4 coveka sa kojima mogu da se ozderem od alkohola negde u kafani,i to jedva kad smo svi bez obaveza,a do pre 1-2 godine,mogao sam da nadjem ekipu kad sam god hteo.Spao sam na najnize grane,da kad mi se cirka,jednostavno kupim kilo zestine,ili 2-3 krmace,sedim sam u sobi za kompom,slusam muziku i cirkam,k'o poslednji solo drinker.Ne kazem da mi smeta,ali lepse je uvek u kafani sa drustvom,pa mene sto se tice otkad postoje socijalne mreze,ja sam potpuno asocijalna osoba.

Блеки, ти си ми први на листи за одстрел! :P

''Dzimi,sve to stoji u tvom slucaju,ali da li se neko zapita kako je meni?Otkad 95% ljudi ima FB,ogranicen sam na 3-4 coveka sa kojima mogu da se ozderem od alkohola negde u kafani,i to jedva kad smo svi bez obaveza,a do pre 1-2 godine,mogao sam da nadjem ekipu kad sam god hteo.Spao sam na najnize grane,da kad mi se cirka,jednostavno kupim kilo zestine,ili 2-3 krmace,sedim sam u sobi za kompom,slusam muziku i cirkam,k'o poslednji solo drinker.Ne kazem da mi smeta,ali lepse je uvek u kafani sa drustvom,pa mene sto se tice otkad postoje socijalne mreze,ja sam potpuno asocijalna osoba.''

А мислиш да је то до социјалне мреже или ти ортаци једноставно имају више обавеза? :)

Ma,nisam mozda bio skroz dorecen,ali bas to sam hteo da kazem,obaveze su im bedne,ali ostatak dana se provodi uz FB i "lajkovanje" i "tagovanje" kojekakvih gluposti,a veruj mi,i ako ih na'vatam za grad,muskarci od 27-28 godina posle 20 minuta pocinju pricu o tome sta je ko radio na FB,kao da smo jebene siparice.Razgovori o fudbalu,vojsci i zenskim dupetima koji su me uvek iritirali,pocinju da mi nedostaju :)

Inače, i ja hejtujem hejt prema fb-u. Meni je koristan tačno onoliko koliko ja to želim. Hide, remove i ignore su mi omiljene opcije.

најјаче је што је већ неколико људи рекло да је имало фејсбук "када га је ријетко ко или када га нико није имао"...по томе испада да само на вукајлији имамо велики проценат тих ријетких :)

E pa ja hejtujem ljude koji hejtuju hejt prema FB.

Ma ti bi oporezovao sve ljude koji stoje u vodi :)))

А ја лајкујем људе који хејтују људе који хејтују хејт према ФБ.

Ja onda tagujem ljude koji lajkuju ljude koji hejtuju ljude koji hejtuju hejt prema FB.

Ја немам ништа против фејсбука, али ми не треба, немам ниједан довољно добар разлог да бих имала профил. Нису ми јасни људи који бришу фејсбук због апликација, глупих људи, статуса и слика, поред опције брисања пријатеља.

Oj,Milice,cobanice :).Evo ja na mom primeru da objasnim.Lakse mi bilo da obrisem profil nego da ocekujem od 50-ak ljudi kad me sretnu na ulici pitanje "sto si me izbrisao sa fejsa"?

Ни таквих проблема нисам имала... Шта је с вама људи, јел бирате ви с киме се дружите и на кога трошите енергију?

Mene još uvek zovu da ga otvorim, al' me nešto zabole. Nemam pojma zašto, valjda zato što mi sve to deluje bezveze, a i nepotrebno. Jebe mi se šta je neko koga nisam dugo video radio. Da je hteo da me vidi pozvao bi me na pivo.

Gamby,to je moj stav apsolutno.Thumb up za poziv na pivo,kao nekad!

Није баш ни тако црно - бело, 'да је хтео, звао би', али добро, ниси далеко од истине.