
Neke šale i pošalice dodju i prodju, postanu dosadne, nezanimljive i ljudi ih se zasite i izbace iz upotrebe. Ali uvek ima mala grupica onih koje će se uvek koristiti samo je potrebno da se dogodi pravo vreme i mesto i naći će se neko ko čuva tradiciju fora koje nikad ne umiru.
Situacija prva: Na sajmu automobila, prilikom predstavljanja novog modela obavezno bude i jedna dobra čkapi, čisto da privuče malo veći broj ljudi. Kada kompanija spomene cenu automobila uvek će se naći jedan koji će reći "A jel i ta mala dolazi u paketu sa autom?".
Situacija druga: Slava, domaćin sklanja višak hrane sa stola i pita goste "Hoće li još ko ovo da jede". I naravno neko se javi "Pa Joško nije ni došao".
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.