Prijava

Vidim da se ovo pitanje često provlači po drugim temama, pa ajde onda ovde...

Dakle, da li smatrate da bi trebalo da udjemo i jakim ledjima štitimo bulju, ili ste protivnici integracija zbog antipatije prema članicama, burne prošlosti i sličnom.

Ja lično smatram da nam je najpametnije da se učlanimo. Ako ne možeš da ih pobediš - pridruži im se. A ako je nešto sigurno na ovom svetu, to je da mi možemo da se sagnemo Severoatlanskom paktu.

A zašto baš u NATO? Zašto ne nastavimo da se uvlačimo u bulju Rusima, budući da je Rusija trenutno postala vodeća svetska sila.

Ma kakva Rusija, to su vazda pičke bile...ja sam za NATO, s njima si bar načisto...

Rusija je izgubila mnogo od svoj nekadašnjeg sjaja i moći, SSSR-a.

A takodje, kroz istoriju nam je pomagala samo kada je to bilo u njenom interesu. Evo najskorijeg primera - "Kosovo je Srbija, aj nam sad poklonite NIS".

NATO je definitivno jači od Rusije, jer ne može jedna država, ma koliko jaka bila, da prkosi savezu najmoćnijih država sveta i državama-satelitima koje nisu imale drugi izbor, pa su im se priključile.

Jednog dana kada borba za prirodne resurse dostigne svoj vrhunac, rat za egzistenciju biće neizbežan. Tada će ostati pobednik, gubitnik će samo moći da ga izduva, onako svetski. Zakon jačega, u svom najbanalnijem smislu.

Taj rat se možda neće desiti još 500 godina, možda neće uopšte, ali da smo do sada razmišljali i malo unapred, sigurno bi bolje prolazili od ovoga sada. Definitivno je krajnje vreme da se urazumimo. Jegiga, Ameri već krenuli u pohod na naftu. Oružje za masovno uništenje, terorističke pretnje... Sve to, onako slučajno, proističe iz država koje obiluju naftom.

JČak i da ne bude ništa od tog rata (što uvek postoji kao opcija), opet nam je bolje da imamo nekoga ko će stati na našu stranu kada nam je potreban. Pošto ne možeš da računaš na slobodnu podršku jer nikad ne znaš kad će države od kojih pomoć očekuješ da te izjebu za šaku dolara, potpišeš ugovor. Pakt o medjusobnom nenapadanju i pomoći u ratu ukoliko je potrebna.

Nemam pojma, po meni je to najbolje rešenje.

Trebamo uvest par miliona kineza i mirni smo. I svima im dat stanove. I kilo riže. Treba nać načina. Ja sam za prekrajanje granica. Ne mogu srbi van matice. Šta će onih trista srba u slovačkoj van matice. Mi smo spartanci. Ratnički narod eoe wow. Treba se priključit varšavskom paktu. Slovaci su nas milion puta zajebali. Najveći je problem što smo im vazda vjerovali, a atina je mali grad mali grad a grci su pičke.

Misljenja sam da bi smo trebali biti neutralni,i da bismo trebali graditi takvu sliku u svetu.Nasa pozicija je ionako na raskrscu,zar nije najbolje ostati neutralan?U slucaju nekih novih hladnih ratova ili cega vec,neutralna Srbija bi izvukla najvecu korist.Ucitelj:Tito.

Nasa pozicija je ionako na raskrscu,zar nije najbolje ostati neutralan?

Управо због тога не можеш бити неутралан. Мислим, можеш, али ће ти други и даље меркати територију. Неутралност подразумева да си на некој небитној локацији која никог не занима.

Rusija je izgubila mnogo od svoj nekadašnjeg sjaja i moći, SSSR-a. A takodje, kroz istoriju nam je pomagala samo kada je to bilo u njenom interesu.

Мене сад занима кад је то неко некоме помогао, ево, рецимо Србији, а да му није било у интересу? :)

Pa nikada... Ali, ako bi potpisali pakt, tu bi bilo obostrane koristi... Jebiga, nema ništa na lepe oči.

Po kojoj logici da očekujemo išta dobro od onih koji su nam jebali mater '99. a rade to i dan danas, radili su i pre i tako to? To je recimo kao kad bi mi neki degen pobio celu porodicu a ja sutradan očekujem od njega da me brani, poštuje itd.

neutralno je najbolje, da nas boli za njih koliko i njih za nas....sta ce kome to sranje uopste...

Po kojoj logici da očekujemo išta dobro od onih koji su nam jebali mater '99. a rade to i dan danas, radili su i pre i tako to?

У мају 1913. је завршен I балкански рат, који је Србија, са осталим савезницама, водила против Турске (преко 5 векова држала земљу под окупацијом). Месец дана касније је са том истом Турском ратовала против Бугарске.
Ја немам нимало добро мишљење о натоу, али овде се и не ради о томе. Да ми неки члан породице, недајбоже, мора хитно на операцију, и да ми хурург тражи мито да би обавио посао, платио би му без размишљања, без обзира на то што мрзим корупцију. Овакве одлуке се не доносе осећањима. Не кажем ни да би то (улазак у нато) био добар потез, али ако би био, онда га треба направити и не зајебавати се са судбином.
Иначе, тај нато су направиле земље које су нам биле савезници у оба светска рата, тако да ти не стоји оно да су нас одувек карали.
Све у свему, треба урадити оно што је у НАШЕМ интересу.

Znači po logici politike u kojoj je sve moguće, pa dobro, mogao si samo i to da kažeš. Nisam rekao da su nas oduvek karali, rekao sam "i pre" što ne znači oduvek. PoJenta je da dovoljno čine na globalu da zaključimo kakva je njihova politika. Pokori(milom ili silom) i eksploatiši. Ako nemamo drugog izbora nego da ljubimo dupe moćniku, jeba ga onda, ajmo i u NATO. Ali nemojte se zavaravati da će podilaženje njima malo da nas košta.

Слажем се са ГМ. Нема ту места емоцијама. Исто важи и за Косово. Најпре га се треба одрећи, јер нашој држави није ни у каквом интересу да оно буде у саставу територије, чак напротив, а онда приступити НАТО-у.

Nisam rekao da su nas oduvek karali, rekao sam "i pre" što ne znači oduvek.

ОК. Извињавам се. Него, поента је у томе да не би био први пут да склапамо савез са неким с ким смо ратовали.

Исто важи и за Косово. Најпре га се треба одрећи, јер нашој држави није ни у каквом интересу да оно буде у саставу територије

Не могу да кажем да се слажем с овим. Ако ништа друго, због начина на који су дошли до те територије, а признавањем се такво понашање охрабрује. А има и других разлога, који не спадају у дневнополитичка наклапања. То непризнавање не мора нешто нарочито да нас кошта ако би се стало на пут корупцији и злоупотреби тог питања због гласова и осталих чуда.
Опет, треба гледати шта је нама у интересу, а мислим да ми овде нисмо баш позвани да о томе судимо. :)

Ако ништа друго, због начина на који су дошли до те територије, а признавањем се такво понашање охрабрује.

Хм... Па, у праву си ако претпоставимо да су нам Шиптари отели Косово силом, али то је само делимично тако.

Отели би га курац да косовски Срби нису продали истим тим шиптарима сву своју имовину по астрономским ценама. Тако да, то му дође исто као оно ''продам ти краву, ал' ми је после дај да је закољем да имам месо за зиму''. :)

Ако ћеш тако, онда сагледај целу слику, не само један део. Тачно је да многи трубе "Косово, Косово" само кад им је гузица намирисала нешто. Али узми у обзир и то да има оних који нису то радили. Као и то што је, поред лове, битан подстицај био и страх од сталног малтретирања у случају да се остане. Тако да... живети у сталној неизвесности, или узети лову и бити на сигурном - питање је сад.
"Најсмешније" је што је и пре сто година била готово иста ситуација.

Što se mene tiče, ako već moramo nekome da se priklanjamo, onda bi smo trebali Kinezima. Objašnjenja su suvišna.

Za mene nisu suvišna. Pojasni zašto.