Prijava

Дотеру, управо то од милости. У парву си. Али, не иде ли милост ОД СРЦА? Ако волиш Бога, ако верујеш у њега, што ти је тешко да одвојиш попу? Ти њему даш од срца, Бог нагарђује управо то. Сигурно ти већина попова неће замерити ако зна да је то колико си дао мање од ценовника који као имају, ако даш искрено од срца. Осети се то. Занш, тешко ти је попу да даш 50 еура за венчање, а залепићеш исто толико оном трубачу у еуфорији на забави, а да не трепнеш. Показује ли то колико је наша вера мала? Колико немамо вере ? Да постоји здрава ПРАВОСЛАВНА породица, много тога би било другачије, па би вероватно и ти поповиза које се зна да баш и не проповедају веру, а воле паре, били другачији. Прочитај следећи текст!

Сви ми у Цркви међусобно смо повезани као органи у једном телу. Зато треба да се узајамно подржимо. Нећемо моћи да помогнемо верницима у њиховом спасењу ако истовремено не радимо и на своме. Нека вам први верници буду ваше породице! Поступак је такав - спасаваш себе, па ужу породицу, па онда шире, али све то иде заједно. Својом вером и својим животом по тој вери се сведочи и проповеда. Не можемо ми бирати време у којем ћемо да живимо. Живимо у овоме свету, у овим друштвеним и политичким проблемима, али ми нисмо од овог света, него је наша права отаџбина на небу. Често трошимо сувише снаге на ово пролазно, па нам не преостаје снаге за оно главно. Времена су сувише озбиљна па се зато запитајмо: ако ми не будемо заиста светлост и со свету, што од нас тражи Спаситељ, шта ће свет са толиком тамом и чиме ће осолити?!
Будимо сваки на свом месту!

Дотеру, управо то од милости. У парву си. Али, не иде ли милост ОД СРЦА? Ако волиш Бога, ако верујеш у њега, што ти је тешко да одвојиш попу? Ти њему даш од срца, Бог нагарђује управо то. Сигурно ти већина попова неће замерити ако зна да је то колико си дао мање од ценовника који као имају, ако даш искрено од срца. Осети се то. Занш, тешко ти је попу да даш 50 еура за венчање, а залепићеш исто толико оном трубачу у еуфорији на забави, а да не трепнеш. Показује ли то колико је наша вера мала? Колико немамо вере ? Да постоји здрава ПРАВОСЛАВНА породица, много тога би било другачије, па би вероватно и ти поповиза које се зна да баш и не проповедају веру, а воле паре, били другачији. Прочитај следећи текст!

Ок, ај сад вако. Поредиш трубача и попа. Мада се слажем да су кловнови и један и други али не може тако. Како ћу ја трошити паре је моја ствар, али ако поп заговара хришћанску идеологију и даје јебено себични пример о чему причамо овде? Поп не би требало ни да тражи ништа, а да не помињем тај јебени ценовник. Ако је он већ направио ценовник, у данашње време је срамота не дати пара колико пише у том ценовнику, јер је срамота немати материјално чак и ако си верник. Сирмоаштво је највећи грех у човека независно од религије. И много си отишао у страну. Мани се паралела и сличнога. Поп - хришћанин - милост, не прилог - помоћи попу да, платити му НЕ!

Какве везе има следећи пасус твој са темом о ценовнику или си лупио тачку на то? Не схватам поенту. А и тај последњи пасус је вештачки "религизиван". То је здрав разум, и нема везе са религијом што се мене тиче. Добро... има... и религија, као бајка за све узрасте, мора имати неку пропаганду.

Vidim da si se uvatiJo cenovnika ko pijan plota. Ajd da te "skratim" , idi u manastir obavi obred koji hoćeš i ništa ti niko neće tražiti-to ti garntujem !:-)
Hteo sam onim postom da ti napomenem da je uporavo porodica osnovna ćelija(moram biJološki, tako najbolje razumeš) Pravoslavlja, a i društva uopšte. Da je ona zdrava, sve ostalo bi bilo zdravo. Da imamo to osnovno kućno vaspitanje , prožeto Pravoslavnim duhom od malena, sigurno bi mnogo toga bilo drugačije . Mislim da tada takvi cenovnici ne bi bili potrebni, jer bi davao od srca, ne od zakona. Tada ona tvoja konstatacija o tome da je sramota ne dati pare ne bi pila vodu, a i "loši" popovi bi bili retkost, a u ostalom, sledeći put ako stvarno nemaš da daš toliko, a ti kaži NEMAM pope. Videćeš da ništa strašno neće da ti se desi. To nas naša gordost sprečva da kažemo istinu, a samo nju Bog od nas traži. Nije me sramota, nemam i ako je stavrno tako ti si predBogom čist, a on nek razmisli kako spasava svoju dušu.
Dobro pamtim jednu priču sa tim mojim monahom u vezi nekog popa kojeg poznajem. Nije mi bilo jasno zašto nameće i brani neka parvila narodu, a on mi odgovorio: "Neka ga , pusti, narod je sigurno dobio onakvog popa kakvog zaslužuje"...
SVE VIŠE shvatam da je priča skroz tačna...

Vidim da si se uvatiJo cenovnika ko pijan plota.

О томе је тема послења била "да ли је ок да поп има ценовник или не".

Da imamo to osnovno kućno vaspitanje , prožeto Pravoslavnim duhom od malena, sigurno bi mnogo toga bilo drugačije

Грешка у старту. Да имамо основно кућно васпитање да будемо добри људи, а не добри хришћани. После ко хоће да буде верник или не није ни битно јер је добар човек у старту.

Tada ona tvoja konstatacija o tome da je sramota ne dati pare ne bi pila vodu, a i "loši" popovi bi bili retkost, a u ostalom, sledeći put ako stvarno nemaš da daš toliko, a ti kaži NEMAM pope.

Мене није срамота ни да отерам попа са ценовником у курац, а нормалном попу да кажем да немам. То је ГОРДОСТ што ви тамо заговарате као грех, а никако да лепо објасните људима, као и већину других грехова.

Nije me sramota, nemam i ako je stavrno tako ti si predBogom čist, a on nek razmisli kako spasava svoju dušu.

Нико пред Богом није чист и ти до добро знаш. То је шарена лажа јер је све на овом свету грех на овај или онај начин и никада нећеш успети да након покајања умреш и одеш чист.

Dobro pamtim jednu priču sa tim mojim monahom u vezi nekog popa kojeg poznajem. Nije mi bilo jasno zašto nameće i brani neka parvila narodu, a on mi odgovorio: "Neka ga , pusti, narod je sigurno dobio onakvog popa kakvog zaslužuje"...
SVE VIŠE shvatam da je priča skroz tačna...

Ко даје вама, хришћанима, за право да осуђујете и нарочито на тако циничан начин? Ти лоши људи су као казну добили лошег попа? Оћемо да старозаветујемо поново и кажемо да их Бог кажњава??? Ма дај... Тога нема ни у земљи шешира.

Дотере, личиш на попа.

Џими, не личиш на геја :(

Doter je isti pop
dzimi jesi ti bacio vlašku mađiju na ovu temu kako ne bi nikad umrla

Како бих му спремио једну мацолу од петнес кила...

Doteru, nisam rekao da ih Bog kažnjava , nego da su dobili popa kakvog zaslužuju. A takav pop po Božijoj promisli ima neku svrhu u tom selu. Normalno, neće se svi spasti, jer je "mnogo zvanih, ali malo odabranih". Ali ako takav pop, sa takvim ponašanjem, možda izazove revolt ljudi koji se okrenu Bogu i molitvama,(makar i jedan od tih) samo da bi ga smenili ili proterali eto velike radosti.
Šta je trebalo da pomislim u trenutku kad su mi saopštili da imam rak?U 25 godini života? Da me Bog kažnjava? Možda u prvom trenutku, možda sam tada mogao da tako nešto pomislim. Šta sam trebao da pomislim kad su mi ugrađivali u 26 godini veštački kuk? Šta je trebalo da pomislim kad sam dva dana u polukomi ležao na aparatima zbog svinjskog gripa? Onda to čoveku deluje kao kazna, ali sada, sada vidim sve te bolesti kao Božiju posetu. Sada tek shvatam koliko su me te bolesti duhovno promenile, nadam se nabolje, ali sam i kroz njih oslobođen nekih MATERIJALNIH briga ovoga sveta, jer imam sasvim solidna penziona primanja , svoj stan, kola...Te materijalne stvari bi mi okupirale misli, i sigurno ne bih mogao ovoliko da pomažem i odlazim u manastir koliko sad mogu.

ZNAM DA PRED BOGOM nema čistih, ali se moja rečenica odnosila samo na stvar para koje treba dati popu a ne celokupnog života.

Po svim pravilima, PRAVOSLAVNO vaspitanje stavra dobre ljude, samo je pitanje ko ga i kako sprovodi. Ne rađa isto žito na zemlji u Vojvodini, Crnoj Gori ili Šumadiji. Negde se bolje a negde lošije a negde nikako ne primi.

Jankoviću, ja bih to pismo odneo nadležnom Vladiki, samo što ti tu na papiru fali CRKVENI pečat. Da vidiš dal bi ti tako posle slao čestitke...

Jankoviću, ja bih to pismo odneo nadležnom Vladiki, samo što ti tu na papiru fali CRKVENI pečat. Da vidiš dal bi ti tako posle slao čestitke...

Поп из мог села је добио прекоманду баш због тога, а и због тога што је у 11 ноћу звао људе телефоном.
Чисто да покажем материјални доказ да има свакаквих.

Eto, pravda zadovoljena...

Ал опет,некако ми је жао оних који се труде да на нормалан начин допру до људи...
Ето,на пример,наш садашњи свештеник,Жељко,опуштено расправља о филозофији и таквим стварима,има четворо деце и никад се ником није замерио ни упозоравао људе да плаћају ,,чланарину'' цркви. Сасвим нормалан човек,само носи мантију и обавља функцију свештеног лица.

Jankoviću, svuda ima i "vakih" i "nakih"...Uvek možeš naći dobrog popa ako želiš, al možeš i lošeg za ovu temu...

Mlacenje prazne slame.Moj se kum krsti ispred svake crkve kad prodje kolima a najveci je kurvar, gresnik i lopov.Ovaj Dzojl nema pojma.