Језичке недоумице

  1. О боже, не зна да пише на свом језику. Ццц, срам те било нешколованог тако!

  2. umjesto sto me zajebavas tu mogla si da pomognes...

  3. Па бих ја да знам.. Али пошто тек учим црногорски, не могу никако то да ти помогнем. За остало ћемо виЂети. лоло

  4. Kad se na ekavici kaže nešto sa dugim "e" onda se ijekavicom kaže "ije", npr "mleko" i "mlijeko", a kad je kratko "e" u ekavici, onda je "je" u ijekavici, "mesto" i "mjesto".

  5. Čuj majstora. Šta je načitan čovjek.

  6. Pomoglo mi je dosta to što sam do 10. godine pričao ekavicu, pa kad sam se šalt'o na ijekavicu, učio sam pravilno od početka.

  7. Samo se vi smejte Crnogorcima, VODE NAS!

  8. Samo se vi smejte Crnogorcima, VODE NAS!

    Gdje nas vode?

  9. fala ninko!

    NinkA. :) Nema na čemu. :)

  10. Gdje nas vode?

    U propast bgate. :D Jebote, 'ladno ćemo 2 puta izgubiti od Crnogoraca u basketu, naravno, ako nas ne puste sad. Koja smo tuga. Jes' oftopik, ali mor'o sam da napomenem.

  11. Kako se zove stilska figura kojom jednom rečju zamenjujemo ostale reči slične vrste/namene

    Npr:

    "Toliko smo se ulenjili, da ako ponekad i potrčimo, to je onda desetak metara trčanja za autobusom."

    A znamo da autobus nekad predstavlja i tramvaj, trolu itd.

  12. Zove se simbol. Jesam li sad dobro rekao?

  13. Ne znam je li simbol, ali slovenska antiteza nije sigurno.

  14. Ja ili sam glup ili takva stilska figura ne postoji. :)

  15. Simbol - autobus simbolizuje prevozna sredstva :D

  16. Иам ја једно питање, кое ме мучи одавно. Наиме, зашто се становници Крушевца зову КрушевЉани? а? Која је фора? Зашто не КрушевЧани? Зашто су становници КрагујевЦа КрагујевЧани, а КрушевЦа Крушевљани? Како се онда зову становници Крушева?

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.