Prijava

Познато је да историју пишу победници, а победници су били комунисти. Да ли су четници заиста били тешки злочинци? Или су они, пак, борци за слободу, људи који су животе оставили у борби против окупатора?
Ко је започео грађански рат? Капирам да је ратно стање најповољније за смену власти, за мењање режима и да су комунисти то подло искористили. Да ли би Србија толико најебала да није било рата између комуниста и четника?
Да ли ће икада истина бити откривена или је ипак много верзија једне те исте приче?
Зашто Дражину војску изједначавају са Аркановим тигровима? Зар они нису неб о и земља?
И зашто који курац навијачке групе потенцирају своје "четничко" порекло, краља, такорећи монархију и везу са Русијом? Зар комунисти нису направили велики заокрет и окренули се истој? Зар Србија и Југославија пре тога нису биле мало више ипак окренуте западу? Капирам да је доста Срба избегло у Русију још раније, али исто толико их се расуло и по Европи, што по Аустроугарској, што по неким другим земљама, бежећи пре свега од Турака.

Kao i sva vojska, i zločinci i heroji.

prvo i prvo istorija se ne pise, nego rekonstruise, tako ti komunisti mogu da ga duvaju. zlocini su ponekad neizbezni jer je rat takav. ko sto kaze dub. al ipak mislim da su vise heroji, barem veci od partizana.
a sto se tice navijaca, mislim da je to zbog nacionalistickog motiva koji je prisutan, a cetnici, rusija i kralj su svakako deo tog miljea

По мом мишљењу партизани уопште нису хероји.

Било је злочинаца на обе стране, наравно.

И зашто који курац навијачке групе потенцирају своје "четничко" порекло, краља, такорећи монархију и везу са Русијом? Зар комунисти нису направили велики заокрет и окренули се истој?

Русија и Совјетски Савез нису једно те исто. Навијачке групе потенцирају четничко порекло, а у Русима виде 'браћу' Словене. Комунисти су у Русији видели напредну радничку државу. Касније је Тито слао Информбировце и про-руски оријентисане комунисте на Голи оток.

У сваком случају, Дражини четници су говна, као и било која друга националистички и ројалистички оријентисана групација. А ови данашњи четници су још већа говна. Они први су макар имали неког краља.

По мом мишљењу партизани уопште нису хероји.

Било је доста хероја у редовима партизана.

ma hajde dzimi... zasto su nacionalisti govna? potpuna glupost... opste je poznato da su komunisti oduvek pravili veca nedela od bilo kod nacionalistickog oblika vlasti

Русија и Совјетски Савез нису једно те исто. Навијачке групе потенцирају четничко порекло, а у Русима виде 'браћу' Словене. Комунисти су у Русији видели напредну радничку државу. Касније је Тито слао Информбировце и про-руски оријентисане комунисте на Голи оток.

То стоји. Мада и даље стоји да нас са њима једино вера веже. Друга ствар, пљују по западу, а прва одлика краљевине је била та што је била окренута западу. Мада небитно, ту си у праву.

У сваком случају, Дражини четници су говна, као и било која друга националистички и ројалистички оријентисана групација. А ови данашњи четници су још већа говна. Они први су макар имали неког краља.

Е сад, овде се не бих баш сложио. Они су пре свега били војска, нису групација. Јебига, сад били су војска, независно од система у ком су деловали они су били војска те државе. То што је краљ побегао чим се заратило, не мења ствари. Данашњи четници јесу говна.

Мени је то пресмрђело све.

Оба ђеда и обије бабе су ми били у партизанима.
Ђед официр, други ђед тенкиста.
За бабе не знам који су чинови били, али јес једна била неко мудо.

У сваком случају, Дражини четници су говна, као и било која друга националистички и ројалистички оријентисана групација. А ови данашњи четници су још већа говна.

Одма' да потпишем ово.

ЧЕТНИКОВАЊЕ се појавило од скоро, дакле сви себе сматрају већим Србима ако су четници - ван сваке памети наравно. Глупост да већа не може да буде.

Јако ме нервира што је мој тата у друштву срба који четникују почео да иде у цркву, да пости, да слуша четничке пјесме итд. Само сам га питао

Образа ти, колко би живио да ти се ћаћа и мајка дигну из гроба?

Одговорио ми је

Минут, док би Србо узео пиштољ.

Дакле опште је познато да су четници били издајници, и не знам како сад могу да буду поистовјећени са партизанима и чак добијају веће заслуге. Зна се да су партизани ослободили наш народ.

А успут не можеш да кажеш да су били злочинци ако су били у служби неког система. Јебига, свакако сматрам да требају да се помињу као борци против фашизма и таквих пичкиматерина више него као манијаци и касапини.

По мом мишљењу партизани уопште нису хероји.
Било је доста хероја у редовима партизана.

Како и не би било ?!

Е сад, овде се не бих баш сложио. Они су пре свега били војска, нису групација. Јебига, сад били су војска, независно од система у ком су деловали они су били војска те државе. То што је краљ побегао чим се заратило, не мења ствари. Данашњи четници јесу говна.

А тадашњи издајници

ma hajde dzimi... zasto su nacionalisti govna? potpuna glupost... opste je poznato da su komunisti oduvek pravili veca nedela od bilo kod nacionalistickog oblika vlasti

Пази, моје је мишљење да су говна, јер национализам сматрам крајње примитивном идеологијом, нечим што никад никоме ништа добро није донело. Не мора нико да се сложи са мном.

Па, наравно да су комунисти (ако се уопште могу назвати комунистимам) правили већа недела, јер су били на власти. Поставља се питање да ли би националисти правили мања недела да су оно владали? Мислим да би био исти курац, свака власт је шит, само што Југа никад не би видела оне репутације и респекта у свету које је тада имала. Самим тим ни економије...

Jedini ljudi koji su istovremeno vodili borbu protiv dva zla , fašizma i komunizm. Toliko.

Пази, моје је мишљење да су говна, јер национализам сматрам крајње примитивном идеологијом, нечим што никад никоме ништа добро није донело. Не мора нико да се сложи са мном.

Podvalčim , potpisujem , podržavam..

Дакле опште је познато да су четници били издајници, и не знам како сад могу да буду поистовјећени са партизанима и чак добијају веће заслуге. Зна се да су партизани ослободили наш народ.

Potpuno netacno. Ako je rec o saradnji sa nemcima, i jedni i drugi su sa njima imali kontakt, jer je rat a oba pokreta su izuzetno slaba i pritom medjusobno zaracena.
Drugo, ovo da su oslobodili nas narod je bas glupost. Koliko su pobili Nemaca za vreme okupacije? 2 hiljade mozda.
i nije da ih krivim jer za 1 nemca ide 100 srba. potpuno je neisplativo bilo raditi takve stvari

Ух, не могу да постујем више на овој теми, јер ме намртво нервира, али намртво, тачније пиздим, па бих почео да псујем, јер ме ове расправе пизде.

Пази, моје је мишљење да су говна, јер национализам сматрам крајње примитивном идеологијом, нечим што никад никоме ништа добро није донело. Не мора нико да се сложи са мном.

Dobro, ja sam nacionalista pa bi bilo krajnje glupo da ulazimo u dalju raspravu po tom pitanju.

Inace, bilo je partizana pravih heroja, slazem se. mora ih biti. svaki rat iznedri po nekog. Kao npr. Drinka Pavlovic

Jedini ljudi koji su istovremeno vodili borbu protiv dva zla , fašizma i komunizma

Obe grupacije su govna.
EDIT: Ali su Dražini manja.

У сваком случају, Дражини четници су говна

Дакле опште је познато да су четници били издајници

Đeneral je održao riječ i nije napustio zemlju. Zato su ga mučki ubile komunjare.

Četnici su bili više decentralizovani, odnosno borili su se uglavnom u okolini krajeva odakle su, dok su partizani bili organizovaniji. I glupo mi je što su partizani sad kao prihvaćeni od strane naših proevropljana, a četnici od prorusa, a u stvari je bilo obrnuto.

Хаха Смаре, јебига, капирам да је Дража био официр и у Балксанским ратовима и у Првом светском рату. Он као злочинац се помиње тек са падом Краљевине и доласком комуниста на власт. Не занима ме идеологија и шта би било кад би било, него историја.