Prijava

Pravila su opšte poznata. Ko odgovori tačno i dobije potvrdu za to, postavlja pitanja. Ne sme se guglati.

Počinjem:

Ko su bili sevastokratori?

Edit 1: Kako kviz ne bi zamro, ukoliko onaj ko je dobio dozvolu da postavi sl. pitanje ne učini to u narednih 8 minuta, gubi pravo na postavljanje istog, a to isto pravo se dodeljuje nekom drugom odlukom prisutnih. Molim takmičare da kada napuštaju igru ostave komentar tipa ''idem sa teme'' kako bismo znali da ne računamo više na njih, naročito ako su prethodno tačno odgovorili.

titula? Iz vizantije?

jedna od najznačajnijih titula na vizantijskom dvoru, jedan naš vladar je imao tu titulu, ne mogu da se setim koji
cornelije postavlja

Stefan Nemanja, ali ajde. Ko je poprilično siguran nek postavlja

Koji čovek je potpisao kapitulaciju Japana? Laganica

Mislim da je car Hirohito, na američkom bojnom brodu, nzn koje klase.

Cornelije mora da potvrdi
i ja mislim da je Hirohito, ili eventualno japanski premijer

Mada, kad razmislim, mislim da je car ipak car pa je poslao nekog. Tako da nzn jbg..

Ja koliko se secam, vise nekih japanskih glavonja je potpisalo na nekom brodu. Valjda ministri. Ili mozda neki oficiri. Jebem li ih.

Moramo sačekati da se cornelije vrati, jbg, nećemo urnisati temu. :)

Извињавам се, али ево ме, Хирохито је, Шермeн је погодио, али јесте било је тамо Јапанских министара колико знам. :)

ЕДИТ: А брод је Мисури.

Ljudi, nije Hirohito išao na Misuri, on jeste potpisao predaju, ali to je bio neki carski ukaz ili nešto slično (to jebio prvi put da se car obratio podanicima u radio-prenosu i prvi put da su mu čuli glas), ali amerikancima na noge su išli predstavnici vlade.

Oce neko davati pitanje?! Moram idem ucim.

Šermane pucaj! :)

Ajd onda. Elem, još jedno iz drugog svetskog rata, laganica. Kasnije može neko teže pitanje :)

Kako se zvao Hitlerov plan napada na SSSR i koje godine je započela operacija?

Операција Барбароса `42.

Da, ali godina nije ta.

да бре `41. истрипово сам се.