Prijava

ja imam desktop tako da mi ne pada na pamet da citam el knjige, na lap topu i nekako, mislim da je dobra stvar onaj ebook rider ali to kosta 200e i nema gde da se kupi.mozda budem procitao kosmopolis u pdf-u jer je kratka knjiga.zavrsavam knjigu americka pastorala, odlicna je.radi se o coveku koji ima probleme sa cerkom,kako to utice na njegov zivot itd.ako nekog ne interesuje ovakva tema neka ipak procita knjigu jer je stvarno dobra,zanimljiva je.ja sam kupovao 3 knjige mesecno dok nisam ostao bez posla.narucim preko delfija svaki mesec 3 i onda imam kolicinski popust a gledao sam da kostaju vise od 2000 din da bi postarina bila besplatna.tako se ustedi nekih 300 din i vise.u knjizarama deru, kupim nekad u knjizari jer radi jedna lepa devojka pa eto da povecam promet krivo bi mi bilo da ona ostane bez posla

kakva je knjiga MIKROBI, PUŠKE I ČELIK-Džared Dajmond, ako je citao neko

E veceras cu da skinem kafkin zamak sa polica i da ga dovrsim.
krenuo sam da ga citam dva puta pre oko godinu dana, i kao i svaku knjigu ostavio na pola;
ali ima mnogo zanimljivih detalja gde sam odlepio od kvaliteta, tipa kad kaze za dva lika koja su mu poslata kao saradnici-poslusnici (a koje je opet poslao zamak), kaze za njih ''vas dvojica ste slicni...slicni ste kao zmije'' , jedno od jacih alegorijskih poredjenja, ako se tako moze reci.

i drugi deo, totalno nestvaran i neka vanzemaljska atmosfera, kad se K. uputi ka zamku, a od magle i svega ne moze da nadje put (niti iko drugi moze), i izgubi se u snegu, prime ga u kucu seljani, izbace ga; i tada naleti na jednog kocijasa kojeg zamoli da ga odvede do zamka, a ovaj mu kaze da ne moze, i jedino sto je u njegovoj mogucnosti i volji je da ga vrati nazad u selo i to za dz, i ovaj kao ok ok moze to; medjutim sad ide zackoljica ----> kocijas ustaje sa mesta gde je sedeo, pusta gosn. K. da sedne na kocije, a on staje pored konja, i polako ga vodi do sela. Koja luda simbolika< znaci nece da ima nikakve veze bliskosti sa likom koji se uputio ka tom famoznom zamku

da,veceras sigurno nastavljam.

krenuo sam da ga citam dva puta pre oko godinu dana, i kao i svaku knjigu ostavio na pola

Хаха, па нормално да нећеш да је завршиш, кад тај роман ни Кафка није ни написао до краја. Ја кад сам прочитао, гадно сам се изнервирао.

ma znam, cuti . hahaha pogledao sam kraj pred citanje xdddd

i ja sam ostavio zamak na pola otprilike, moracu ponovo da krenem da citam od pocetka.stvarno fenomenalna knjiga mislim da sam batalio citanje jer nisam imao koncentracije.

dada , posto inace pise malo slozenije recenice, mnogo apozicija, formalinih delova u razgovorima, itd itd. al ja sam ostavio negde na 40. stranici. mada jako dobar stil i situacije

da, slozenije su mu recenice.meni su se mnogo svideli neki dijalozi kad jedno drugom iznose argumente.stvarno mu je stil pisanja fenomenalan

Ако хоћете да читате роман од триес хиљада страна компликованог текста, а да није завршен до краја, узмите Човека без својстава (Роберт Музил, Кафкин савременик).

valdemare imas da preporucis neku knjigu koja je na neki fazon sofijinog sveta i tako to

Нисам читао Софијин свет, па немам појма...

A daj nesto da lici na druzinu sinji galeb, jedna od jacih knjiga

Ok, inace odlicna knjiga, citao sam davno

autor kosovac zauzeto procitajte druzinu pere kvrzice a zatim druzinu pokvarene slavine ali napravite pauzu izmedju citanja da vam se gradivo slegne

decaci pavlove ulice
TOM SOJER

I tajno društvo pe ge ce ali to je za baš hardkor čitače.

e ozb hajduci solidna knjiga ali nije ni sinji galeb procitao sig

Дечаци Павлове улице кида. А могу и Хајдуци. Или Ћопићеве Магареће године. Има једна добра поема, Сан и јава храброг Коче, Александар Вучо. Или Подвизи дружине пет петлића.

Brate Tajno drustvo PGC je vrh zanimljiva knjiga