Prijava

Jesenjin - PJESME

lol

Pa kazem, nisam citao jer me boli kurac vec sam iskompleksirana seljacina pa sam morao radi sveta.

troluje mladi luk, kao pita za preporuke.pa jbt 300 strana ima sa preporukama na ovoj temi.ok armine ali ne moze sve znanje da se nalazi u slikama.film recimo moze u jednoj sceni od 3 sekunde da predstavi nesto za sta je u knjuizi potrebna jedna strana ali ne moze da se analizira neka stvar kao u knjizi

Dostojevski - debilčina

Dublje misli bukvalno imaš na kladionica temi

Ahahaha, ja sad zamisljam kako neki prekaljeni kladionicar uzeo da cita "Kockara" i u fazonu "Sta sere ovaj?"

verujem ti ja brate da knjiga ima svojih drazi, npr. dobijes opis nekog baje pa ga ti zamislis kako ti odgovara i drkas na njega, ovo za dublje analize je glupost jbg

kazem svako nek radi sta mu odgovara, mozda i ja nisam na mestu sad kad sam pisao onaj prvi post(a bogami i ovo gore hah), al jbg aktivirao si me ti sa tim pristupom knjige su ipak prava stvar nema boljeg izvora znanja i zabave ostalo je za glupane i onda jbg

Knjige su definitivno najbolji izvor znanja, oko toga nema nikakve rasprave. Zabava je nesto drugo.

nikad ja nisam rekao da je ostalo za glupane sta bi ja bio kad bi to rekao a sad gledam film-apocalypto.nemoj da me nabedjujes za nesto sto nisam uradio.ako neko ne cita to ne znaci da je glup, ko jos tako misli.a ne znam ni ko se hvali sa tim sto cita knjige.svako neka ispunjava svoje vreme kako voli ja sam samo protiv toga da se knjige nipodastavaju

pa mozda si aktivirao moje nezadovoljstvo zbog takvih komentara koje sam cuo na drugom mestu, ako nisi tako mislio izvinjenje moje prijatelju labo

a bombas za 10-20-kolkoveckuracgodina kada se zavrsi dobar deo prebacivanja pisanih informacija u digitalno ili sta vec, ili kada se dese neki vazni dogadjaji u buducnosti o kojima se verovatno nece pisati u knjigama, ma ni novinama sta onda ? Da li isto vrednujes list papira u ruci i u word dokumentu ? U digitalnom formatu knjiga isto je to to moze a ? Ili postajes glupan koji blene u ekran umesto da procita neku knjigu ?

ma nisam nigde ni pomenuo tako nesto.i knjiga u elektronskom formatu je isto knjiga, moze da bude i u audio formatu isti djavo.uglavnom u pitanju su misli

mozda bude kao u onom sf filmu sa tom kruzom ubaci mu cip u glavu i odma postane majstorr borilackih vestina itd a mozda opet dodje isus i kaze: stanite, dosta se matrapazili i mlatili praznu slamu od sad ce da bude tako i tako, kom se ne svidja nek ide u pakao, posto ima i takvih.ko zna sta ce biti

a npr. dokumentarac o nekoj ptici i prikazuju nam tu pticu kako se krece leti razmnozava i sve to dok u pozadini dejvid atenborou govori o svemu tome svoja iskustva, istrazivanja, price neke itd. je l to dosta razlicito od knjige o toj ptici gde je napisano sve sto je rekao dejvid atenborou samo stoji par slika uz to, slika te price na grani i slika te ptice sa zenkom
sta pruza bolje iskustvo ? da li sam dao mozda los primer ? daj reci koje bolje iskustvo pruza knjiga, koliko ja kapiram govoris da bolje prenosi te misli, razmisljanja tog nekog pojedinca, zato ti i ne idu u korist ovi primeri sa konkretnim stvarima, cinjenicama ?

pre svega ja bi te ljude koji uznemiravaju zivotinje i od toga prave zabavu sve strpao u zatvor.sta ih cackaju koji kurac.posebno me nervira onaj sto kao sme medju lavovove, pa ih kao juri i prati umesto da ih ostavi da odmaraju.onaj stiv irvin je dojadio svim zivotinjama sirom planete dok ga na kraju ne ubi raza jebena

У праву су и Армин и Лабо. Нпр, Армин тврди да је филм моћније средство. Јесте, са визуелне стране. Готово је сигурно да ће ти уоечатљивије слике у глави остати након одређеног времена након што одгледаш филм него што би то био случај са прочитаном књигом. Опет, са дргуге стране, Лабо је у праву да се ипак неке ствари не могу дочарати у филму. Као примјер можемо навести собу у којој живи неки лик кога посматрамо на филму. И наравно, мали број људи ће заиста обратит пажњу на околину у којој се лик налази, јер се обично концентришемо на то шта тај лик ради. Када читамо књигу, ми морамо проћи тај опис који помаже да ипак боље изградимо карактер тога лика, да добијемо бољи опис осјећања и слично. То око изградње карактера се може постићи врхунском глумом на филму, али је све мање таквих филмова данас који скрећу пажњу на детаље, а не инсистирају искључиво на радњи. Опет предност књиге је што ће ти пружити занимацију на много више од два сата колико би ти пружио филм.

У сваком случају, интересантно је и једно и друго и има своје предности и мане. Ето тако. Мир свима присутнима.

Ono što sam ja naučio i shvatio tokom godina je da vrednovanje određenog tipa umetnosti ne zavisi od inteligencije, već čisto od tipa ličnosti. U svakoj umetnosti postoje kvalitetne stvari, i one manje kvalitetne, stvar je samo karaktera te osobe šta će ta osoba preferirati.
Imate one tipove: vizualni, auditivni i kinestetički. Vizualni npr. imaju jak osećaj za boju, prostor, oni će više preferirati likovnu umetnost, arhitekturu, dizajn, film; auditivni muziku; a kinestetičkom tipu će najviše odgovarati pokret, ples, zatim skloni su učenju kroz iskustva, vole sport itd.
Poznajem lika koji je stalno u pokretu, koji pripada ovoj poslednjoj grupi, prilično inteligentan lik, ali ne mogu ga zamisliti da sedi i čita roman, čak nema strpljenja ni film da odgleda ceo, već voli samo brze, bogate sadržaje, zatim čulna iskustva, razgovor sa drugim ljudima...
Mislim da je strpljivost i ključna stvar tu. Onaj ko je strpljiv će možda više voleti da čita opise likova, predela, da upija sve to i kroz svoju maštu (ovo je isto bitna odlika čitalačkih tipova, potrebna je određena doza maštovitosti) stvara svoj doživljaj svega toga i nalazi uživanje u tome, dok nekome su to manje više nebitne stvari i želi odmah radnju, akciju, inače gubi interesovanje i pažnju. Eto nekima će verovatno biti dosadno i ovaj moj post da pročitaju xD
Druga stvar, nemaju ni svi ljubitelji knjiga strpljenja da čitaju npr. Tihi Don, već uzimaju neke krimi romane, trilere, horore koji će ih držati u neprestanoj neizvesnosti. Isto tako neki filmofili će reći da im je Tarkovski prespor, određeni ljudi koji vole sport će reći da je bejzbol dosadan itd.
Poenta je da tu nema bolje ili lošije umetnosti, da bilo kakav izbor u životu zavisi od samo od inteligencije, obrazovanja, iskustva, već je tip ličnosti ono što igra najznačajniju ulogu.

je l to dosta razlicito od knjige o toj ptici gde je napisano sve sto je rekao dejvid atenborou samo stoji par slika uz to, slika te price na grani i slika te ptice sa zenkom

Mozda kada navedes takav primer da, film docarava vise, ali srecom postoje knjige koje se bave mnogo dubljom tematikom od opisa pticjeg leta. Armine procitaj Hazarski recnik npr i reci mi kako bi ti napravio film na tu temu xd

Свака част за објашњење.

Haha mitke bracu miri, lepo objasnjeno kao i tronozac, opet kazem i ja se totalno slazem da svako preferira nesto drugo, samo me je eto dirnuo u zivac taj stav(eto mozda sam pogresno procenio postove) da su knjige najbolje, to citaju intelektualci, a filmovi i ostalo to je zabava za ove prostoumne, banalizujem, ali kapirate i sigurno ste i vi culi negde nesto slicno

Haha mitke bracu miri, lepo objasnjeno kao i tronozac, opet kazem i ja se totalno slazem da svako preferira nesto drugo, samo me je eto dirnuo u zivac taj stav(eto mozda sam pogresno procenio postove) da su knjige najbolje, to citaju intelektualci, a filmovi i ostalo to je zabava za ove prostoumne, banalizujem, ali kapirate i sigurno ste i vi culi negde nesto slicno

Čuo sam to približno isto puta kao i ovo:

Da pojasnim naravno da ne mislim kad kažem knjige su kurac na papir i reči na njemu, nego na romane.

I jedan i drugi stav me podjednako dira u živac, što ti kažeš xD