Vukajlija - NAUKA

  1. A zašto je moderno srati po posterdžijama? Mislim, retko se mešamo sa njima, furamo neki elitni zonfa zato što pišemo definicije, palimo se da smo na višem intelektualnom nivou, dok njima za nas puca kurac.

  2. A zašto je moderno srati po posterdžijama? Mislim, retko se mešamo sa njima, furamo neki elitni zonfa zato što pišemo definicije, palimo se da smo na višem intelektualnom nivou, dok njima za nas puca kurac.

    Paz, ima ljudi koji rade i jedno i drugo, i uopšte nisu loši.

  3. A zašto je moderno srati po posterdžijama? Mislim, retko se mešamo sa njima, furamo neki elitni zonfa zato što pišemo definicije, palimo se da smo na višem intelektualnom nivou, dok njima za nas puca kurac.

    Не знам, кад год одем на постере, осетим се као да сам у основној школи. Колико је све то мање писмено и културно од просечних људи који обитавају на дефиницијама. Не кажем да су сви на дефиницијама паметни, а на постерима глупи, али гледам просек. Реално, постери су толико жгадије навукли на Вукајлију, да ме понекад блам да кажем да сан на овом сајту, пошто је и већина људи која није превише у току са овим сајтом почела да изједначава Вукајлију са шит постерима.

  4. Dođe mi ortak, sav oduševljen, kurči se, poster mu odabran. I ja sam posle sujetan što mu se ne klanjam.

  5. Ал' то ваља газди за популарност, ваља људима да одвуче ту жгадију са дефиниција.
    Ја прегледавам само одабране, ту се пронађе понешто фино, али ти аутори су углавном добри и у дефинисању.

  6. Било је књижевника који су посали дефиниције. :) Али не и код нас. Питање је времена кад ће неко да објави књигу својих дефиниција.

    Ово би било кул. Али мислим да мало аутора одавде има довољно квалитетног материјала за тако нешто. Али када би пар аутора село и постигло договор, књига би могла да буде хитчина.

  7. И како сте са науке дошли на постере?

  8. Ja se nosim mišlju da neke od svojih uradaka preradim u kratke priče i objavim kao zbirčicu...

  9. Evo nešto sam kopao po internetu, pa sam iskopao jedan članak o "text mining-u" - tu valjda računar skenira kompletnu javno dostupnu naučnu literaturu o nečemu i uočava šablone koji povezuju određene pojmove - npr. određene gene i određene bolesti, ili lijekove i nuspojave.

    Evo tog tekstića:
    http://www.kurzweilai.net/text-mining-what-do-publishers-have-against-this-high-tech-research-tool

    Citiram samo jedan dio:

    This technique, called text mining, is a vital 21st-century research method. It uses powerful computers to find links between drugs and side effects, or genes and diseases, that are hidden within the vast scientific literature. These are discoveries that a person scouring through papers one by one may never notice.

    E sad se ja pitam bi li se ista metoda mogla koristiti i u društvenim naukama? Realno gledano, ima na hiljade radova iz oblasti društvenih nauka koji imaju vrlo sličnu tematiku i ne otkrivaju ništa novo. Ovim bi se možda mogla riješiti dva problema: prvo otkrivale bi se dosad nepoznate asocijacije između određenih pojmova u društvenim naukama, i drugo, mogli bismo lakše ustanoviti da li je neko prije nas već rekao ono što želimo reći, tj. da li je naš potencijalni rad dovoljno originalan i vrijedan pisanja.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.