Prijava

Da se upišem, trebaće mi nekad.

#include<iostream>
#define a (vukajlijaš koji je ovo vidio)
#define b (vukajlijaš koji zna neki sajt sa zadacima sa nekog takmicenje)
using namespace std;
int main()
{
char poruka[]="Molima vas posaljit mi tu stranicu ili zadatke";
if(a==b)
cout<<poruka<<endl;
system("PAUSE");
}

<?php
echo "Pozdrav PHP programerima";
?>

Хакери, опробајте се. Већина мисија је тривијална
http://www.sajbersrbija.net/

Imao sam do pre mesec, dva ovakav opis profila:
#include <iostream>

int main()
{
do
{
wakeUp();
eat("breakfast");
work();
eat("lunch");
work();
goHome();
eat("dinner");
drinkBeer(rand()%5 + 1);
goToSleep();
}while(1)
return 0;
}

Програмери, јел волите да изучавате ''егзотичне'' језике?

Ево предлога: програмски језик Brainfuck (Brainf##k, BF). У потпуности оправдава свој назив, обзиром да је ''маневарски простор'' изузетно минималистички: компајлер препознаје само 8 инструкција, представљених карактерима унутар наводника '' [] + - . , '', све дуго игнорише. Пријатељско окружење, нема шта, за ово је и асемблер беба :Д

Ради се директно са меморијским ћелијама од 1 бајта. Све што вам је на располагању је поље од 30000 секвенционалних мем. ћелија и поинтер. Све што је у ћелији компајлер третира као ASCII код.

Ево једног простог примера:

>>>>+++++++++++otvorena_uglasta<++++++++<++++++<+++++++<+++
>>>>-zatvorena_uglasta<<<--.>-.+++.<<-.>-.>---.<<.>>>----.<.<+++.++.<.>>.
<<.>.-.+.<.>--.>++++.-.<---.>>+.-.<<-.++++.

Овај део кода штампа стринг

KAD JA TAMO A ONO MEDJUTIM

Морао сам да импровизујем тако да тамо где пише ''затворена/отворена угласта'' иде један од ] [
Кажу да је Тјуринг комплит, тако да може много тога сложенијег да се одради, али то већ прелази у домен мазохиста. Већ за нешто, у хај-левл језицима тривијално, типа рачунање н-тог члана Фибоначијевог низа треба доооста скила и времена.

Јес' да вам знање Брејнфака никад неће требати за практичну примену, али, ето, добар је за разоноду и развијање вијуга.
Тејк д челенџ!

menijesamodosadno

Bratac de ti mene reci imaš li ti kakvih zadataka za razvijanje vijuga...da ih malu u cpp-u razgibavam...isti qrac...vijuge možeš svugdje peglat...a koji će mi ako ga ne mogu prakrtično...

брате, у ц++ можеш да веџбаш шта ти год падне на памет јебем га. јел мора учитељица да зада домаћи да би ти радио?

али ево ти, на! паде ми на памет ово:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shunting-yard_algorithm

превођење математичког израза из инфикс у постфикс нотацију.
имплементирај и дај да оценим лоло

едит: мада ти за ово не требају ни вијуге ни мозак, алгоритам је буквално нацртан

Pa to kralju...do nedavno nije radila..eee car si...hvala majstore...

Ни асемблер нисам посебно готивио, али кад се морало радило се, а и наравно треба да се зна због контања функционисања виших језика. Али овај Брејнфак је превише упрцан и екстремно минимализован, зајеби то лололо.

упрцан

Хехе, права реч.

E dobar je taj Brainfuck... Sad cu malo da ga vise izucim... :) Naravno, postoji i kompajler da se sve to lepo isproba...

Brainfuck nije ni za kurac, nepotrebna stvar dokonom umu, aj rešavajte zadatke na z-treningu, vežbajte algoritme.

Jel neko od vas programera ima SSD i ako ima koliko se brze kompajliraju programi? Npr. u Visual Studio-u ili sta li vec koristite...

Па зависи шта компајлираш и колико импут-аутпут операција имаш са диском. Имам ја ССД (Самсунг 830 серија од 128ГБ), и компајлирање рецимо Линукс кернела прође много брже него са класичним диском, што је сасвим очекивано. Међутим, ССД има век трајања када су уписи у питању (не мислим на оне највише класе који су баш прављени да издрже зилион уписа и коштају ко светог Пере кајгана), па их не би требало користити за много писања по њима.

Ја сам на мој ставио њиндонс 7 и Линџу (њиндонс ми треба за посао и кад оћу да пикам нешто фенси типа крајзиса), и све програме инсталирао, тако да ми се систем подиже брзо, програми се учитавају брзо, али податке држим на класичним дисковима.

А разлика у брзини је значајна, рецимо систем се подигне за 10 уместо за 45 секунди, програм се учита за 1 уместо за 7 секунди, итд. Код компајлирања, ако је већи пројекат, сигурно ћеш видети убрзање.

Е, да, заборавио сам програм, послужиће и добри стари бејзик:

10 FOR A=1 TO 3
20 PRINT "OP! "
30 NEXT A
40 PRINT " GANGNAM STAJL!"
50 END

evo neki kao pseudo asembler za gangam stajl odozgo :)

MOV ACC, #00d
MOV CNT, #00d
LOOP0:
LOOP1:
MOV CONSOLE, @(MSG1 + ACC)
INC ACC
CJNE @(MSG + ACC), 0, LOOP1
INC CNT
CJNE CNT, #03d, LOOP0

MOV ACC, #00d
LOOP2:
MOV CONSOLE, @(MSG2 + ACC)
INC ACC
CJNE @(MSG + ACC), 0, LOOP2

MSG1: DB 'OP!', #0Dh, #0Ah, 0
MSG2: DB 'GANGAM STAJL!', #0Dh, #0Ah, 0

otkad nisam programirao u asembleru... a nije losa zajebancija :)

EDIT: zaboravio sam bio da stavim \r\n na kraju stringa :)

Које окружење прпоручујете за C#...мало је слабији комп...може линк...