Prijava

Reme, teško ćeš ovo u C-u, mora da se radi objektno-orijentisano. Banic, odakle ti ovaj zadatak? Čini mi se da sam već nailazio na njega u zbirci ili nekim materijalima.

Pa tu samo mora mnogo da se piše, inače upravo pročitah ovo, a vi se uvatili za taj C ko pijani plota, šta mislite?

http://www.ericsink.com/entries/c_morse_code.html

Je l' ima neko onu sliku, kao dijagram šta programeri misle jedni o drugima?

Na dnu su oni što misle da je HTML programski jezik, a na vrhu C i Assembler, a izdvojen je valjda LISP nisam siguran :)

Pa nije samo da mora mnogo da se piše, ima zanimljive logike.

Davao je Laslo Kraus ovaj zadatak za projekat pre neku godinu.Ko je bio na ETF-u ili VISER-u, zna...

Pazi, u C-u bi prilično zajebano napisati program ali je moguće uz izvesne modifikacije. Interesantan je to programčić. :)

Isto, ko hoće da se igra, može da pravi majnsviper. Može i u C-u da se odradi i prilično je interesantan. Radi se na praktikumu iz programiranja na prvoj godini ETF-a.

Davao je Laslo Kraus ovaj zadatak za projekat pre neku godinu.Ko je bio na ETF-u ili VISER-u, zna...

Ličilo mi je na Klaslov zadatak, zato sam i pitao. :) Znači nekad su se radili i projekti za OO1?

Pazi, u C-u bi prilično zajebano napisati program ali je moguće uz izvesne modifikacije. Interesantan je to programčić. :)

Bilo bi PRILIČNO zajebano bez klasa i svih mogućnosti koje nose. :)

Pišem Uz Vetar
Je l' ima neko onu sliku, kao dijagram šta programeri misle jedni o drugima?

Na dnu su oni što misle da je HTML programski jezik, a na vrhu C i Assembler, a izdvojen je valjda LISP nisam siguran :)

Ево га и, из мог скромног искуства, могу да кажем да је јебено тачан. :)
http://www.dodaj.rs/f/1S/ot/3fughVwv/foo.jpg

Ови што раде са микроконтролерима мисле да су терминатори, Лисп прогамери цене да су изнад осталих јер имају рекурзију у малом прсту (што је и природан начин програмирања и Лиспу), Ц/Ц++ је азбука, а HTML програмери... па, на правом су месту :))

Link:‎"I like to compare C++ with the English language: both have their own warts, both have more exceptions than rules, both can be extremely frustrating to learn and people complain about both endlessly. But if your business depends on a community and you need a common language that everyone understands, it is the only option available to you. No matter how perfect your native language may be."

banic, pa ovo je standardan zadatak koji se daje kada se rade klase, izvodjenje i polimorfizam. To ili sah tj. Sta ja znam, nista komlikovano, samo mnogo kuckanja. Moze i C sigurno, ali treba se ne izgubiti u C kodu za ovo.

а HTML програмери

Pade ti na dno dijagrama ovim lapsusom :P

Sta ja znam, nista komlikovano, samo mnogo kuckanja.

+1

EDIT:
Šta je "wart", as in

both have their own warts

A što se tiče ovog da C programeri misle da su bolji od nas, mogu im reći samo
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4315263_460s.jpg

Šta je "wart", as in

both have their own warts

defects, imperfection

Može jedan programerski vic?

Why do Java developers wear glasses?
Because they dont C#

Pa kul je, ali krajnje besmisleno :)

Ajde starije kolege koji ste verovatno već prošli kroz ovo, bačite neki kod zasnovan na genetskom algoritmu u bilo kom programskom jeziku za ovo

http://en.wikipedia.org/wiki/Knapsack_problem

gajba piva onom ko me liši nespavanja noćas.

ma šta gajba, dve! ;D

Znam da se programiranje u Ekselu ne može nazvati pravim programiranjem, ali može biti itekako upotrebljivo i zabavno. Evo jednog od kodova koji radi posao u mojoj firmi (još da mi adekvatno plaćaju za ovakve stvari... :) ). Kod se nalazi unutar Visual Basic forme koja deluje kao progress bar da se operater-korisnik ne bi ostavio na "čekanju". Nakon odrađenog posla, korisniku se pojavljuje random definicija sa Vukajlije.... :)

Option Explicit

Private Sub TextBox1_Change()

End Sub

Private Sub UserForm_Activate()
Application.Cursor = xlWait
ProgressBar.MousePointer = fmMousePointerHourGlass
DoEvents
Call PokreniProgressBar
Application.Cursor = xlDefault
Unload Me
End Sub
Private Sub UserForm_Initialize()
Call FormatUserForm(Me.Caption)
TextBox2.Left = TextBox1.Left
TextBox2.Top = TextBox1.Top + 3
TextBox2.Width = 0
End Sub
Sub PokreniProgressBar()
Dim sifra As String

sifra = InputBox("Unesi šifru:", "Za pokretanje brze kategorizacije morate uneti šifru")
If sifra = "lol" Then

On Error Resume Next
Dim mediji(100000) As String
Dim podaci(600000) As String
Dim i As Double
Dim j As Double
Dim n As Double
Dim m As Double
Dim brMedija As Integer

n = 1
m = 1
Dim proc As Variant
Dim s As Integer

Dim aktivniWorkbook As String
aktivniWorkbook = ActiveWorkbook.Name
Workbooks.Open FileName:="\\BOB\zajednichki\pomoćni\BAZA MEDIJA.xls"

Workbooks(aktivniWorkbook).Activate
Application.ScreenUpdating = True

Do While Workbooks("BAZA MEDIJA.xls").Worksheets("lista medija").Cells(n, 1) <> ""
mediji(n) = Workbooks("BAZA MEDIJA.xls").Worksheets("lista medija").Cells(n, 1)
n = n + 1
Loop
ActiveSheet.Cells(1, 4) = "Naziv medija"
ActiveSheet.Cells(1, 3) = "Kategorija medija"
ActiveSheet.Cells(1, 2) = "Vrsta medija"
Do While ActiveSheet.Cells(m, 4) <> ""
podaci(m) = ActiveSheet.Cells(m, 4)
m = m + 1
Loop
i = 1
j = 1
brMedija = n - 1
proc = brMedija / 100
For i = 1 To n - 1
If (i proc / brMedija) 100 > proc s Then
s = s + 1
ProgressBar.TextBox2.Width = s
2
'Else
'ProgressBar.TextBox2.Width = ProgressBar.TextBox2.Width
End If

For j = 1 To m - 1
If mediji(i) = podaci(j) Then
ActiveSheet.Cells(j, 3) = Workbooks("BAZA MEDIJA.xls").Worksheets("lista medija").Cells(i, 2)
ActiveSheet.Cells(j, 2) = Workbooks("BAZA MEDIJA.xls").Worksheets("lista medija").Cells(i, 5)
'ProgressBar.Label2.Caption = "Izračunavam sve podatke: " & " of " & i
DoEvents
ProgressBar.TextBox2.Width = s 2
ProgressBar.Label1.Caption = "Obrađeno : " & s & " %"
End If
Next j
Next i
Unload Me
Dim p As Integer
p = Workbooks("SPAS.xls").Worksheets("Rand_Def_Vukajlija").Cells(1, 8)
MsgBox Workbooks("SPAS.xls").Worksheets("Rand_Def_Vukajlija").Cells((Int((p
Rnd) + 1)), 1)
Else:
MsgBox "Šifra koju ste uneli nije tačna. Žao mi je, pokušajte ponovo!"
Exit Sub
Unload Me
End If
End Sub

Zna li neko neku dobru stranicu sa dobrim zadacima za vjezbanje logike.Do nedavno sam radio na z-trening ali njga više nema.