Prijava

Паде ми на памет да отворим тему где ће тема расправе бити уређење куће и простора у коме живимо и проводимо највећи део дана.

На овој теми се може дискутовати о уређењу куће, окућнице, цвећарству, узгоју воћа и поврћа у башти...
Такође, можете делити различите савете за уређење или за олакшавање неких послова у домаћинству.

Тренутно ми ништа паметно не пада на памет, али сетих се на пример једног савета за зиму. Кажу да је добро премазати прозоре кором од лимуна, како не би замрзли током зиме.

Тема није трол, већ очекујем да се заиста деле савети и искуства.

Мој фенг шуи:
Чарапе на лустеру, гаће на лампи, остала одећа на кревету (док не кренем да спавам, онда ставим на столицу од (не)радног стола), остаци хране свуда по просторији, у орману још набацане одеће и пар мртвих јазаваца итд.
ЕДИТ: Ај, овде ме слабо ко познаје па неће па ме неће нико одрукати мурији. У Горење замрзивачу држим комшију Војина јер ми је његова крава провалила у муруз.
И два Шиптара имам у замрзивачу, једва их нагуро.

Кажу да је добро премазати прозоре кором од лимуна, како не би замрзли током зиме.

A i uvek možeš da zagrebeš za limunadu :)

moja tetka kaže kako feng šui preporučuje nešto narandžasto u sobi.
i ima narandžastu peglu za veš :D
i kad je neko pita "koj ti moj na sred sobe stoji daska za peglanje i ova pegla?" bude u fazonu "pa.. po feng šuiu" :D

Haha, feng šui...
Jednom sam se zagledala kao u neku mapu kako bi to trebalo da se izokreće i meni je sve naopačke. Tamo gde treba da bude kao neka voda jer to donosi pare, meni stoji TA peć...i sve u tom fazonu.

natnat, ti meti čanče s vodom na ta peć, zbog vlage, da ne presušiš od toplote :DD
a i taman će pare da ti teku ka' niz moravu :DD

znam da uglavnom gledam na vrata kad ležem u krevet.
da ne valja da se drže prazne vaze,činije i ostalo po kući,to kao skuplja energiju i pare.
da ne valjda da curkaju slavine,da bude crknuta sijalica sto godina,da su ivice oštre itd. što se mene tiče najbitnije mi da je kuhinja savršeno čista i kupatilo,po sobama ima i kreativnom haosa,ali nikad mi stvari ne stoje po podu.i da je svetlo jako danju,a da sve se zamrači kace leže.

A šta piše za tvoje ljubičaste zavese?
:)

nek sakuplja pare, srno, pa samo posle da pokupimo.. k'o kajmak :D
a curka mi slavina, nikako da je sredim, nemam ni gumicu ni kučinu.

i, natnat, ne znam, al' ja kažem da mi odlično pašu :DD

da se napiše na čančetu- ČANČE ZA PARE.

"štek za ibicu"*

Је л' кажете "добар дан кућо" или "добар дан у кућу" или тако нешто кад улазите у празну гајбу?

Kažem: "Moja kućice, moja slobodice!"

Kažu da ne valja da si okrenut leđima ka izlazu iz sobe kad sediš za kompom, ne možeš se skroz opustiti.

Нисам мислио на фенг шуи, него буквално на уређење, није битно шта ће где стајати, већ на трајно одржавање дома чистим и лепим. Тајфајзен.

E, da, ja nikada ne čuvam nešto što se okrnjilo, tipa šoljica bez drške, napukla pepeljara...odmah bacam. To mi deluje kao neki baksuzluk. Šta će mi stvari koje bih inače turila negde da ih ne koristim?

a jeste vala, sve gledaš da ti neko ne uđe.

ja ne kažem ništa,samo dodjem i pobacam torbe,kese,stvari i groulnem u znak olakšanja,demn ajm houm,ma gde to bilo.

Одувек говорим нешто при уласку а ни сам нисам знао што. Кажу то је старословенска фора, старословенско веровање је да тако упозораваш кућне духове да си ушао и да треба да склоне.

Kažu da ne valja da si okrenut leđima ka izlazu iz sobe kad sediš za kompom, ne možeš se skroz opustiti.

Не важи ако живиш сам. лоло
Алт+ф4 кад радиш те неваљале радње мора бити припремљен.

фора је да ископине из носа буду свуда по теписима, а може и по намештају, све зависи од (не)укуса домаћина.