Prijava

Pre svega zanima me imaju li neki priručnici ili nešto slično. Ne isplati mi se baš da živim u nekoj čergi par meseci. Pa ako neko zna, pošto bih to stvarno voleo, a i majku mu iz Šapca sam...

Jebiga Devetaru, toliki cigan nisam.

Само 'оћу да помогнем :))

Ромски не постоји, то је урбани мит. Цигани млатарају рукама и изговарају слова која их је неко научио или која су негде прочитали и сами решили да им придодају одговарајући глас.

Дакле, пасош и правац циганмала, јбг.

A jebem li ga, hvala bogu cigana mi ne fali u gradu. Ali pošto nešto mnogo slušam Bajramovića, Luisa, malog Džeja i kompaniju, voleo bih taj jezik pohvatati. Bio je u Novom Sadu kurs, ali za žemske.

oblakmatori
Jebiga Devetaru, toliki cigan nisam.

Olololo, a ja baš pomislio da ti predložim da odeš na sever marakane

Bio je u Novom Sadu kurs, ali za žemske.

Pa misliš da je to slučajno bio kurs samo za ženske? Navataju ženske da uče ciganski i onda ih prodaju ko belo roblje drugim ciganima...
Šta će ti ciganski ionako ne mož da muvaš pičke ako znaš ciganski...nije to španski il francuski pa da se ribe lože na to.
A ako oćeš da učiš samo zbog sebe onda imaš neki problem u glavi lolo

Ma ja sam navijački neopredeljen. Nego kako da naučim!!! :)

Šta će ti ciganski ionako ne mož da muvaš pičke ako znaš ciganski...nije to španski il francuski pa da se ribe lože na to.

Хахаххахаха, ајој мајко моја

Brate :D
španski je ispit koji prenosim iz prve u treću, jedini, i nema šanse da učim španski. A romski ima dušu. A pičke, e tu mi ne može pomoći ni nemušti...

Prometej je objavio prvi srpsko-romski rečnik prošle godine, sa gramatikom i pravopisom, pa vidi to da li može da ti pomogne
http://www.prometej.rs/upload/document/srpsko_romski_recnik.pdf

Hej hvala, potražiću to u Novom Sadu, nadam se da ne košta bogoca :)

košta bogoca, naravno, Prometej je u pitanju

bolje sačekaj da se pojavi na ulici kod cigana :D

Ja moram da naučim sledeću rečenicu: "Alo bre ti crnac. Ostav' taj šaht."

Džoni bi trebo da nuči romski, pa da mu defkinicije budu autentične 1000%.

"Alo bre ti crnac. Ostav' taj šaht."

Naš odavde, dućele dok te ne odnese Čohano!

Postoji romski jezik, uči se u Deronjama u osnovnoj školi redovno. Problem je što je to jezik koji nema sve reči i ne može sve da iskaže pa koriste veliki broj reči iz jezika države - po tome znaš da li su Romi Srbi, Romi Mađari, Romi Rumuni ili Romi Bugari. Meni je često serviran primer kako Rom ne može izreći rečenicu "Zelen konj prođe kroz kapiju i uđe u avliju" jer ima samo reč za konja i ništa drugo...