Prijava

Као што сви већ знате, пред нама је нова сезона најбољег лигашког такмичења на свету. Манчестер Јунајтед брани титулу и у нову сезону улази без Алекса Фергусона, први пут након 27 година. Главни конкуренти за титулу биће им, као и претходих сезона, Сити, Челси и Арсенал. Своју шансу из сенке покушаће да уграбе лондонски певци предвођени Геретом Бејлом и пољуљани црвени див са лучког северозапада Енглеске.

Ваша мишљења,

- ко ће до титуле?
- ЛШ?
- ЛЕ?
- Лига куп, ФА куп?
- ко се сели у Чемпионшип?
- први стрелац?
- ко ће надмашити сва очекивања, ко ће разочарати?

http://3.bp.blogspot.com/_6qWVjoU1D3E/TJl_gtAJfwI/AAAAAAAAAow/zXnWbpK5www/s1600/Barclays%2BPremier%2BLeague%27s%2Bbest%2Bplayers%2Bis%2Bdominated%2Bby%2BUnited%2Bplayers.jpg

Aj ovako. Normalno pratiće se sve to na kanalima sportkluba. Ne znam kako će Junajted da krene sa Mojesom, al po igri iz Komjuniti šilda protiv Vigana izgleda dobro. Doduše Vigan je drugoligaš. Kao i uvek navijam za Liverpul i mislim da je konačno vreme da se i oni malo umešaju tu gore i možda i uzmu ligu. Od Mančesterskih ekipa, Arsenala, Sparsa i Čelzija, mislim da Čelzi ima najjači tim, ali i Arsenal će grabiti na titulu posle 100 godina. Liga Evrope- Pa nek bude Everton, Svonski i još neka ekipica, možda Sautempton ako nastave da igraju kao prošle sezone. Ispadanje, šta ja znam, očekujem da od ovih novajlija Kardif i Hal ostanu u ligi, a da ispadne Kristal Palas. Kao drugog i trećeg, ne znam, očekujem mrtvi Fulam i Sanderlend.
Za najboljeg strelca, ovako pre početka bacam Suareza, al videćemo. Toliko za sad.

Pa kae
Čelzi
Arsenal
Siti
Totnam
Junajted
Svonsi
Njest Hem
Vila

Kao i uvijek Njest Hem ol d vej, ispadnuće Fulam, Hal i Norič

Liga ili FA kup osvaja Arsenal
Najbolji strijelac Benteke/Suarez ako dodje u Arsenal

Sto se tice titule, meni je nekako Siti favorit za titulu. Doveli su niz dobrih igraca, plus ono sto su vec imali. A verujem i da Pelegrini moze da napravi dobar posao sa njima. Junajted je naravno tu, ali oni su promenili trenera i pitanje je da li ce Mojes moci do nove titule u svojoj prvoj sezoni. Sto se tice transfera, za sada su neaktivni i neki igraci koji su im bili mete (Alkantara, Fabregas, Modric) su odbili transfer u Junajted. Celzi ce takodje biti kandidat za titulu sa ovim vec postojecim timom. Ako uzmu Runija, postaju glavni kandidati za titulu. Velika borba ce se voditi za 4.mesto. Arsenal trenutno ima najbolji tim, ali ako u Totenhemu ostane Bejl, plus pojacanja koja su doveli, oni ce biti ozbiljni kandidati. Sanse za top 4 ima i Liverpul, ali pre toga mora da dovede 3-4 igraca koji ce unaprediti prvi tim, a ne biti samo timski igraci.
Sto se tice ispadanja, tesko je reci, ali neka bude Kardif, Kristal Palas i neko treci.

Moj favorit, kao i uvek Mančester Junajted. Za LE se slažem sa Boltom - Everton i Svonsi.
Za ispadanje očekujem Palas, Fulam i, šta znam, na primer Hal. Najbolji strelac naravno Persi. Pored Mančestera, mislim da do titule može Čelzi, Šiti i Totenhem, mada i Arsenal bi mogao da se umeša tu...

Ево мојих предвиђања:

Јунајтед са Мојесом, без адекватних појачања у везном реду и ситуацијом око Рунија нема шта да тражи у борби за титулу. Очајна издања у припремном периоду су учврстила мој став, иако то не мора ништа да значи. Против Вигана у суботу су били нешто бољи (пре свега захваљујући ван Персију), али опет не верујем да је то довољно за одбрану титуле.
Челси са Мурињом и можда још једним квалитетним нападачем за мене се издваја као први фаворит. И прошле сезоне су имали добру екипу са Матом, Азаром, Лампардом и чврстом одбраном. И ове године су сви ти играчи у екипи и не ведим разлог да Челси поново поврати статус суперсиле (који нису имали ни након трофеја ЛШ).
Сити са невероватном екипом и још бољим Пелегринијем стоји раме уз раме са Челсијем, ако не и мало изнад. Сви смо се одушевљавали Малагом прошле сезоне, за шта је главну заслугу имао управо Пелегрини. Ове године има неупоредиво јачи састав на располагању и питање је само хоће ли успети да све то уклопи у тим. Ако успе, не верујем да неко може да им запрети.
Што се Арсенала тиче, више се тренутно прича о нетакнутом буџету него о њиховим шампионски аспирацијама. Можда се чини да је Венгер заборавио како се освајају трофији, али мислим да не би било изненађење на крају буду први. За сада ипак предност (и то мало већу) дајем Ситију и Челсију.
У Тотенхему све зависи од Бејла. Њима је примарни циљ ЛШ, а ако овај остане у клубу, тај циљ је реалан. За титулу им не дајем никакве шансе, Виљаш Боаш не уме да одржи форму на високом нивоу дуже од месец дана и предвиђам им сезону сличну прошлој - борву за четврто место.
Ливерпул... Не знам шта да кажем, осим да се надам да можемо до ЛШ. Суарез остаје у екипи, што је и најбоља вест у вези Ливерпула у задње две године. Очекујем доста од Џерарда пре свих, онда Кутиња и Стариџа. Од нових појачања не очекујем ништа.

Испада Ливерпуло ове године аџаџаџ

Čelsi će lagano da se prošeta do titule. City jedini može da im pomrsi račune a Mančesteru predviđam treće mesto u najboljem slučaju. Arsenal, Totenhem, Liverpul - klasika, borba za četvrto mesto.
Ako Benteke ostane u Vili, očekujem da će biti iznenađenje na polusezoni. Velšani na sredini tabele. Ispadaju najmanje dvoje novajlija...
NAPRED ČELSI !

Vi se malo sprdate ovde kad pričate da Arsenal može do titule, a? Lol

Po meni, glavna dva favorita, Čelzi i Siti, i možda se umešaju Junajted i Totenhem (samo ukoliko zadrže Bejla). Navijaću za Vest Hem,i očekujem sredinu tabele. Od ovih velikih volim Liverpul, ali ništa od njih ne očekujem, ako ne dovedu neku bombu za kraj prelaznog roka. A od toga ništa nema.

Svonsiju titula. Svonsi ulazi u LS i LE. Svonsi osvajac FA i Carling kupa.
Iz lige ispadaju Svonsi , Svonsi i Svonsi.

Najbolji strelac naravno Bony bombona, a prati ga Michu.

Salu na stranu, mislim da Chelsea osvaja ove sezone. Junajted mi nekako ima istrosen tim, i da sa Mojesom nece moci bolje od 2,3 mesta. Siti ima solidan tim,al oni su go kurac po difoltu,tako da je i njima drugo mesto max. Svonsi ce pretenduje za cetvrto mesto. Arsenal , Totenhem i Liverpul ce se kolju za 5, a Everton iza njih.
Za ispadanje su zreli Vesthem, Vila i eventualno Palas

Možeš mi objasniti što je Vest Hem zreo za ispadanje više od recimo buđavog Hala?

EDIT: i Aston Vila?! Koga zaboli kurac za Hal Siti

Zato sto je to moje subjektivno misljenje, i zato sto kad god pogledam tabelu taj budjavi west hem je oko zone ispadanja zajedno sa vilom i nikad ne ispadnu, Murs sabani..
Hal je do jaja, hal ce da igra 0-2 gola 80% svojih tekmi, i imace najvise X u ligi. Cenim im neko 10-13 mesto.

Navijam za Arsenal, ali realno 4. mesto im je plafonjera. Ako Totenhemu ostane Bejl i ako Soldado bude igrao na nivou na kojem je igrao u svim proslim klubovima, vrlo lako se moze desiti da se zamene tj. da Arsenal bude 5. ,a Totenhem 4.
1. Celzi, tu nema dileme. Sto mi je jos interesantnje, oni imaju takve mlade igrace, da mogu da budu sila narednih 10 godina. Lukaku, Oskar, Kurtoa, Surle, Moses, Azar, Mata... Ides u kurac.

1. Čelsi
2. Šiti
3. Junajted
4. Asnl
5. Totnm
6. Liverpul
7. Everton
Ne bih vol'o da ispadne ovako, ali vrlo verovatno će biti dosta slično.

Ukoliko Totenhem zadrži Bejla, a dovede Lamelu i Pjanića, može biti svega.
Doveli su fina pojačanja za ovu sezonu i još bi njih dvojica to upotpunili. Ne bi se borili za titulu ali top3 sigurno.

Inače Čelsi je favorit pa Siti. Vidjećemo šta će da se desi. Osim ako Junajted ne odriješi kesu pa dovede do kraja prelaznog roka nekog jačeg igrača.

A dajte, čemu nova tema svake sezone? Toliki problem da se nastavi na staroj?
Liverpul šampion, Junajted 10. Everton 7.

Некако ми Норич делује као екипа која може пријатно да изненади.

Sta koji kurac, Reina otisao iz Liverpula? Predugo sam bio van zemlje.. :D

Ja mislim da ce ove sezone uzeti titulu City ili Celzi.. Iako ne bih voleo ni jedni ni drugi, vec Liverpul, ili ako bas mora Man Utd, ali nije realno.. Arsenal i Totem ce se opet boriti za to mesto koje vodi u LS, a ostali mogu bukvalno od 6. do 12. mesta, zavisi kakva im sezona bude.. Sto se tice Reds-a, nisam optimista sto se tice ove sezone, pojacanja koja su dovedena nisu ni P od pojacanja, jos je Suarez nadrndan, tako da verujem da je neko 7. mesto plafon. Ostala je ekipa od prosle sezone, ali vec godinama dokazuju da nemaju kvalitet za prva 4 mesta. Potrebna su prava pojacanja, a ne Aspas, Paspalj, i ostala gamad. Arsenal ce kao i svake godine da igra lep fudbal, zaredja par dobrih rezultata, i onda da izgubi od Halla kod kuce. Totenhem je zadrzao tim, ako im Bejl ostane, imace dobru ekipu, mada ce i bez njega biti sasvim solidni, i po meni mogu do 4. mesta.. Mancester je uvek Mancester, ali mislim da nece ove prve sezone pod Mojesom biti na nivou. Od ostalih timova, ne vidim neka iznenadjenja, naravno Svonsi je uvek lepo gledati, Everton moze svakog da usere, Njukasl mislim da je pojeo govna sa ovim Francuzima i da opet nece nista uraditi,a ostatak ce da se poredja od 9. do poslednjeg mesta, u zavisnosti kako budu krenuli i igrali tokom sezone, tako da nece biti cudno da opet ispadne West Ham, Southampton, Noric...

Тотенхему шесто место плафон ако оде Бејл.