Prijava

Idete li na izlete vikendom (ili kad dobijete slobodan dan od trulog kapitaliste)? Ili je to tradicija zapostavjena još u osmom razredu osnovne kad vas je pijani profesor tehničkog zaboravio u Zaječaru?

Gde ići? Kako? Šta videti?

Zemlja nam i nije tako velika, ali iz iskustva znam da ima štošta da se vidi po njoj.

Divčibare... Isto k'o Zlatibor samo jeftinije i bliže

Дивчибаре су Златибор за сиротињу

Pa zavisi odakle ideš pa ti bliže :)

Zlatibor je realno preforsiran...ubiju te s njim u školi i posle više nemaš želju da ideš. Nešto slično urade i sa Vrnjačkom banjom.

Ја сам обишао уздуж и попреко на таквим једнодневним или недељним излетима. Од Суботице преко Доњег Милановца, Ниша, Горњег Милановца, Херцеговине, па Прибој, Бајина Башта, Ваљево, све до Бање Ковиљаче, рецимо. Свет је, нажалост, превелики да га просечан човек обиђе, али нема разлога да део слободног времена не уложиш у истраживање своје земље и околних братских. Не знам шта бих издвојио, сваки град у Србији је леп на свој начин. Али, ето, за те излете у зависности од тога где живиш, не би човек смео да пропусти рафтинг Таром у јесен или пролеће, посету Лепенском Виру и рибљим ресторанима на Дунаву.

Тара ми је дупло боља од Златибора кад већ поменусте.

Иначе, добро је бавити се неким спортом активно у младости. Обиђеш добар део земље.

Kad smo kod planina, gotivni su i Goč i Suvobor (Ravna gora, čak i ako ti đed nije bio bradonja).

Bio sam u Bajinoj Bašti ovaj mesec, po prvi put, kako kul gradić.

Ima li šta da se vidi tamo uz Veliku Moravu? I može li mi neko preporučiti nešto iz Valjevskog kraja?

Bio sam u Bajinoj Bašti ovaj mesec

Onako, al Drina preterano izgleda. Ima u Perućcu blizu elektrane jedan super restoran, napravljen je na vodopadu, voda klizi ispod tebe dok ručaš na obodu. POstoji reka 365 metara dugačka, puna je pastrmke a ime joj je godina. Preporuka

To se traži u Zaječaru i Nikšiću.

Onako, al Drina preterano izgleda. Ima u Perućcu blizu elektrane jedan super restoran, napravljen je na vodopadu, voda klizi ispod tebe dok ručaš na obodu. POstoji reka 365 metara dugačka, puna je pastrmke a ime joj je godina. Preporuka

Bio i tamo. Ženi se svidelo, ja akvafobičar...prosto sam uživao.

iz Valjevskog kraja?

Obavezno Draginje, sa ciganskim megakućama, a Kaona manastir jako lepo izgleda. Zanimljivo za videti.

Ајмо у Башту да удавимо Рајдера у Дрини.

У Ваљеву имаш Ваљево, прелеп град. Имаш реку Градац и домаћинства и ресторане у близини, кажу да можеш и да видиш видре на реци, права реткост. Петница са пећином је кул за излет.

dođi u loznicu dođi dođi u loznicu

U Valjevu definitivno najbolje pičke i pivo... U isti dan sam pio BG i Valjevsko u centru Valjeva :v

Не серииии :)))) И које пиво је боље ?

Ајмо у Башту да удавимо Рајдера у Дрини.

Udavio se izgleda, srećom ne pojavljuje se više od onda kad je posis'o kurac po ko zna koji put.

Negoo, dođete u Valjevo, pijete pivo, vidite sva istorijska sranja (uglavnom za vreme Turaka, Kula nenadovića, seča knezova, Muselimov konak...), spičite na gradac, što kaže Truć realno uživate, jeste sad nadošao Gradac i mutna je voda al inače jebe. Možete bajsom i kolima do Brankovine, Desanka Maksimović i sl. odlična priroda, često spičim bajsom tamo. Lelić, Ćelije, Markova stolica...ima dosta. Uveče u dgra u Tešnjar, pički ko pleve, što kaže zonki, a jeftino, mislim nisu pičke jeftine, nego piće. TJ nisu skupe, ovaaaaj, ma ne traže pare uopšte!

Inače ja sam za NG bio u vikendici na Gradcu, pored Tozine vodenice, prelepa i vikendica (Ekološko društvo pravilo), jest teže doći, ali jebe rastura. Ujedno i konjički klub, magarci i sl. da se deca slikaju!

Na Ravnoj Gori nema mnogo šta da se vidi. Crkva, i SPO zastava koja se vijori, i muzej četnički. Naravno i meštani koji su bradonje. Mada je lep pogled u pm. Tipa vidiš do Bg-a i te fore.

Al sam bolji nego oni iz Turističke agencije!
P.S. Šomi, nema boljeg od Valjevskog! Potvrđujem!

Markova stolica

Не сећам се да сам кењао у Ваљеву...

Najjaca ja riba na Lisinama... Ja sam isao, tj dosta sam i vodio tih tura.
Divcibare-manastir Kaona-Obedska Bara.
Ravanica-Resavska pecina-Lisine-Manasija.
Viminacijum-Srebrno jezero

I tako dalje... Moze za soma dindzi da se nadju ti jednodnevni izleti. Nisam posetio kanjoj reke Uvac, i to mi je prioritet. Inace volem da vidim sve.