Prijava

Uzeo sam lapatopa pre 2 godine, za 38 hiljada. ASUS,
Dual core Intel 2 GHz 2MB L2,
RAM DDR3 2GB 1333Hz,
Intel HD 3000 (integrisana-citaj nepostojeca).
Ono sto me zanim jeste da li postoje slotovi za graficku u laptopovima (za RAM sam siguran da postoji).
I kakve su cene grafickih za laptop?
Generalno jedina igrica koja me zanima da igram na tom kompu jeste World of Tanks.
Sa postojecom konfiguracijom je nemoguce igrati, na minimumu imam FPS od 8-20.
A s obzirom da je online igra svaki sekund je bitan.
Hteo bih da ubacim u moj laptop neku najjadniju graficku sa 1 GB DDR3 cisto da mogu da teram na miru ovu igricu (mada bi bilo osetno olaksanje i kod drugih igrica).
Dakle, predlozi, saveti-kako na jeftin nacin ugurati graficku u laptop?

Odnesi u ovlašćeni servis raspitaj se šta možeš da staviš i onda nađi najjeftinije varijante

Угради му кожна седишта.

Узмеш чашу од јогурта, исецкаш по дужини, онда све то некако увијеш и добијеш малу ветрењачу. То ставиш на штапић и залепи на комп. Онда трчиш по кући и ветрењача се врти.

Угради му кожна седишта.

Узмеш чашу од јогурта, исецкаш по дужини, онда све то некако увијеш и добијеш малу ветрењачу. То ставиш на штапић и залепи на комп. Онда трчиш по кући и ветрењача се врти.

АХАХАХАХ, ВУКАЈЛИЈАШКИ ХУМОР, АХАХА, ТОЛИКО СМЕШНО, АХАХАХХА, МОРАМ, АХАХА, ПРЕСТАТИ, АХАХ, ДА СЕ СМЕЈЕМ.

malo si se zajebao ako si ocekivao da te niko ne sprda za ovu temu

Mislim da ćeš teško moći da dodaješ grafičku u laptop, nije to Desktop PC, pa da ima mesta, jednostavno. Možda negde i može, ali kapiram da je generalno mrka kapa

Što se plastičnih čaša tiče, ovo je bolja ideja:
http://static.brit.co.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/04/38-Amps-645x429.jpg

Intel HD 3000

A brate...

Generalno jedina igrica koja me zanima da igram na tom kompu jeste World of Tanks.

Ako pričamo o ovoj poslednjoj optimizaciji, crno ti se piše. Čitaj nemože.

Laptop nabudžiti tako što uvek možete dodati rama ili veći hard. Sve drugo je preskupo da se radi stoga Vam savetujem normalan do moćan desktop računar jer laptop je za desktopa obično govno.

laptop je za desktopa obično govno.

Ovo možda da se krne na prvu stranu čisto kao IT zaposvest.

Ali laptop je feeensi: koliko ljudi samo kupuje laptop samo zato što je elegantan, zauzuima manje prostora itd, a u stvari im uopšte nije bitno da ga prenose. Ukače ga i koriste kao fiksni računar, jbt.

Pa svejedno koristi manje prostora, pravi manje buke, a vecini je apsolutno dovoljan. To se zove desktop replacement. Svakako je jeftiniji od all-in-one kompjutera.

Count Zero
Ali laptop je feeensi: koliko ljudi samo kupuje laptop samo zato što je elegantan, zauzuima manje prostora itd, a u stvari im uopšte nije bitno da ga prenose. Ukače ga i koriste kao fiksni računar, jbt.

Pretačno. Najčešće korisnici laptopa neumeju više od jutjuba i fejsbuka.

pravi manje buke

Možda je tiši, ali je bliže ušima tako da njegov šum izuzetno itirira, pogotovo kad se pojača vent. A da, postoji i onaj vent od dole što se stavi, to je tek govno.

LAPTOP JE ZA NEKORISNIKE RAČUNARA

Ima i tihih desktopa, evo u mene fujitsu neki green, ne čuje se, radi ko zmaj

Laptopvi su najčešće leglo sperme i virusa. Desktop nema tih problema. Tastauru furneš u smeće nakon godin dana i problem solved

Ma da, ova novija napajanja sa velikim ventilatorom su skoro bešumna