Prijava

Ja kažem da ugradi plastičnu vetrenjaču, on misli zezam ga. Bešumna je skroz.

Лаптопови нису за међеде попут мене. Много су осетљиви јбг. Зајебо сам се што сам купио јер не умем да губим у ПЕС-у па сам га туко душмански и ево сад фурам четврти хард диск. Да не помињем цене делова, проспеш сок на тастатуру и мораш бубрег да продаш или не дај Боже сјебеш екран.

Kupi i pokači ekterni hard disk, i vukljaj ga ko sisanče pokući.

Кад сам носио последњи хард да оправе јер је фала Богу био под гаранцијом а плаћен је нешто ненормално због неких поплављених фабрика рачунарске опреме на Тајвану, дали ми неки други пуњач који се после пола године ПРЕКИНО јебено. И то горе код џека и немере да се споји опет јебем ти племе па сам га некако фиксирао и сад не смем да мрдам лаптоп да не би то опет прекино. А не смем ни да га склопим јер ми се сломила пластика при дну монитора. Само нека ради гугл хром, винамп и БС плејер и мени доста.

Jebem ti elektrotehničara koji ne ume da zalemi džek na kablu za napajanje.

умем ал немам чиме јбг

Lap top se ne budzi. Lap top se ne kupuje.

Sta da se radi. Uzeo sam ga pre 2 godine, jer mi je trebao dok sam bio u internatu. Sa troje ljudi u sobi od 22m2 sigurno ne mogu da uguram desktop racunar. Kao da ja ne znam da sam se zajebao. U svakom slucaju, sledeci put kad budem kupovao komp (sto mu dodje za jedno 4-5 godina, necu se zeznuti opet i uzeti laptop). A da preformulisem moje pitanje, Da li postoji mogucnost da laptop IMA slot za graficku karticu u sebi, iako ima samo integrisanu ili jok?

Koliko znam maticne ploce za laptop imaju slot za graficku karticu. Kolike su cene ne znam..

Uostalom, idi na specifikacije tvoje maticne ploce, pogledaj da li ima slot, i ako ima skokni na ITsvet.com i pogledaj cene grafickih za laptopove. Cenim da je ta sto si rekao sa 1GB ddr3 barem 60evra.

Слажем се за лап топ, али још бесмисленија ми је куповина таблета. Или имаш комп или андроид телефон, шта ће ти нешто између?

Тја, све има своје. Таблет је врло лаган, можеш да набациш и гпс, екран већи од телефонског, батерија већа, сасвим ок за конзумирање садржаја, помало куцања, игре, читање...

Таблет је врло лаган, можеш да набациш и гпс, екран већи од телефонског, батерија већа, сасвим ок за конзумирање садржаја, помало куцања, игре, читање...

Da sa naglaskom na bateriju. Ona koja izdrzi vise od 2 sata moze da dobije nobelovu nagradu za mir. Koja crna dobra baterija kad ima 2800 miliamper sati , a ekran 7 inca ili veci..

Pa moj telefon ima bateriju od 1800 a ekran 3,5 inca. Tablet je dobar jedino ako ga dobijes na poklon..

То, Кенгуре.

Ona koja izdrzi vise od 2 sata moze da dobije nobelovu nagradu za mir.

Preteruješ, naravno. Možda za krš tablete važi to.
To koliko traje baterija je relativna stvar, ima ih sa manjom baterijom, ali i sa jačom. Pogledaj npr. (nasumično sam uzeo): http://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_Fonepad_7_Dual_SIM_ME175CG/specifications/
Svakako duže drži od mnogih laptopova.
Tako je bila priča i za MacBook Air: sranje, ne valja ovo, ne valja ono, pa posle počeše svi da prave klonove istog.

Pa ne preterujem, pricam ti iz iskustva. Sestra dobila na poklon (tj kupila za 1000 kinti) od ortakijne neki prosecan Tablet koji vredi 7000 u prodavnicama. Imala i onu tastaturu, baterija ne moze da predje 5 sati (na stend baju). Ako akas igricama, gledas tjub, fejs, ili surfujes netom, ne moze duze od 2 sata pa da jebe rak raka.

A ovaj sto si ti uzeo kosta 20 000, i opet tamo pise da izdrzi 10 sati. Pa jebiga, dovoljno mi je sto telefon moram svaki dan da punim, jos sad i ovaj dva puta dnevno :D

Nemam ja tablet (još, možda nabavim, nebitno).
Pokušavam samo da objasnim da ima ljudi sa realnom potrebom za tabletom. Prosto ne bi da nose telefon od 5 inča, nego bi da imaju nešto za konzumiranje sadržaja, drkanje, kakogod :D
Jbg, biće da ti drugorazredni tableti ne mogu više, ali ovi malo skuplji su ok. Lakši su od laptopa, a, pošto ti veoma malo treba da kucaš, sasvim obavljaju posao surf/igre, čitanje itd.
Da ne pominjem o iPad-u koji sabija. Jes skup doduše :D

Kol'ko obožavam likove koji uzmu laptop a isti koriste ZA IGRANJE JEBENIH IGRICA. Treba još jače da nagruvaju cenu za ta govna, malo je ovo.
Ortak uzme jebeni laptop za 60 jebenih somova, ja uzmem komp s boljim performansama za 35 (aj da uračunaš tu i monitor, to je tipa 42-3 soma).
Laptopovi su za ribe i jebene biznismene.

Ja sam sestru nagovarao da uzme stoni računar, dakle normalan. Oćulaptop, lepje, dobarje, oću... I eto ti, ne vredi bre pričati, najgore što posle bude kme kme, daj instaliraj sistem. Mrš

Kako smarate s hejtovanjem laptopova generalno. Komp je jebena NEPOKRETNA imovina, vezana za jedan sto i jednu stolicu, sluzi da ti pravi drustvo kad glumis sobnu biljku.

Али таблет је бесмислен, има те неке предности али чему? Већи екран?

Ако си кући, на нет идеш преко компа, ако ти треба око посла, опет преко компа. Ако одеш на пиће до града, или било где, имаш андроид телефон који је више него добар, уопште немам потребу за већим екраном. Значи ни ту није потребан.

Једино могу да разумем да таблет купују људи којима треба око посла, али НА ТЕРЕНУ. Значи нама фирма сад купује таблете, али да бих у објекту мого одмах да куцам у табелу цене, требовања и све остало што не могу преко фона а непрактично је да вадим лап топ. Ето, то је једина логична функсица коју сам нашао за таблет.

Друг, који је нубара, не излази из куће је купио таблет. Кад сам га питао шта ће му, одговорио је уопштено као и Зиро малопре, игрице, већи екран, бла бла. Сад га не користи уопште, не зна зашто га је купио. А дао је 20000 за њега а плата му је 26000. Па ти види.