Prijava

Kako vi dozivate konobara u kafani, kafiću, restoranu, itd? Da li vičete iz sveg glasa ili čekate da vam se približi? Koje riječi koristite kada dozivate ili možda pucketate prstima da bi vas primjetio ili možda nešto treće?

dodji,konobar,mali konobar---kako drugacije

A jes', jedan se samo zove tako. Sad kad razmislim, drugi mi se verovatno i ne odazivaju na "Spale!", nego vide da sam dig'o ruku.

Digneš ruku, pucneš prstima, on dođe.

Pazi, vec neke dve godine sam konobar i postao sam EJ, ALO MALI, IZVINI, SINE, SINOVAC, MAJSTORE, SEFE, DECKO, KELNER i jos trista kurca,a jednom u 100 godina cujem KONOBAR!

Svesrdno mi oprostite, ljubazni mladiću, na mojoj bezrednoj navalentnosti, da li biste sa stelaže iz vajata doneli osvežavajući napitak da pomalo osvežim gortan? Ausprut može. Blagodario bih sporadi plezira i da pustite neku otihu muziku.

Svesrdno mi oprostite, ljubazni mladiću, na mojoj bezrednoj navalentnosti, da li biste sa stelaže iz vajata doneli osvežavajući napitak da pomalo osvežim gortan? Ausprut može. Blagodario bih sporadi plezira i da pustite neku otihu muziku.

Bajo, da se od ove silne stoke izdvoji neko ko bi to reko, ja bih njemu baksis dao! :D

krčmare/ice, čedo, dete

Mahnem rukom i uperim u moj sto, nekad samo ocrtam krug aludirajući da okrene još jednom

U lokalnom bircuzu: "Teta-Milojka"
Inače
"Jeri možete....."

Drug

Primer:
Drug, može li još po jedno?
Drug, možeš li podvući crtu?
...

Момак! Мала!