Prijava

Auuuuuuuuuuuuuuuu

Pa Ceca je carica.............

Žao mi je, ali ko bi ga znao, ebu me celo veče.

Nisam još i GospoDŽa Cecu očekivo'.
Moja greška! :)

Ovaj nick mi je samo pretekao od serije besmislenih banovanja pre par godina.
Glup jeste, ali šta ću ja sada tu.......

Зависи којим буџетом располажеш. Ако је ту до триста евра, купи у Србији неки. Можеш да видиш и по сајтовима типа Лиомундо или купујем продајем неки полован сат, има их феноменалних а људима су потребне паре па их јефтино продају.

Ако имаш преко 300 евра, иди преко Ибеја. Са све царином, услугом Федекса (ако тебе не мрзи да се зајебаваш по царини и идеш до аеродрома да преузмеш робу, то ти је 50 евра мање од цене), и поштарином, квалитетнији сатови су јефтинији једно 2 до 3 пута него у Србијама. Не знам зашто је то тако, али јебем им мајку ненормалну свима који продају овде.

http://i.ebayimg.com/00/s/ODAwWDgwMA==/z/rmkAAOSwNSxVSSSz/$_35.JPG

Ја сам овај узо преко Ибеја, и кад сам све срачунао, три пута јефтиније сам прошо него што бих у Србијама.

Тражи неког продавца из Хонг Конга или тако неког пореског раја, али где није дивљина него нормално пословање, и гледај обавезно претходне референце. Што више позитивних оцена и извршених продаја има, то боље. Немој да купујеш гаранцију, јер ти не треба гаранција из хонг Конга или Америка, то ти скида још једно 20 долара од цене.

Ако се одлучиш за неки домаћи сајт, немој да узимаш ролексе за 200 евра, то нема нигде. Али имаш да узмеш много добрих сатова за стотинак евра, којима је куповна цена била од 300 евра пре две до три године, а који су супер очувани. Причам о оригиналима, наравно.

Срећно.

http://mla-s1-p.mlstatic.com/seiko-automatico-japon-6021-MLA4531552904_062013-F.jpg

Nosim Seiko 7006-7180 iz 1974. godine, deda dobio kad je išao u penziju. U odnosu na ovaj, današnji satovi su tepsije za pitu i dizajnirani da privuku pažnju, a ne da služe svrsi.

Inače pored 10 skupocenih satova ja nosim Darvila iz fazon prvog svetskog rata
Trwe jbg

Ja imam neka dva džepna koja nosim. Prvi je tako neka generacija oko Prvog svetskog rata, Švajcarac, drugi je dosta mlađi i Sovjet.
Ne treba ni reći da su nadživeli 99% kvarcnih koje smo imali i familija i ja, a fazon, na netu se prodaju za po stotinak evra (mada ima i skupljih modela).
Kvarcni "Citizen" je došao uz napomenu da mu nikada neću menjati bateriju ukoliko ga pravilno izlažem svetlu. Trenutno mu drugi put za manje od 7-8 godina menjam bateriju.

Ako je mehanički, skači za njim.
Ako je kvarcni, očitaj mu opelo i kupi novi.

Boxer
SAB kao Subota?

Da, 'SAB' od Sabado, na španskom su dani, Bohore, engleski je tada bio imperijalistički jezik i bio je protivnarodni element ;-)

ajde banujte ove sto nose dzepne satove jer misle da su tako nesto kao razliciti

Nosim ovakav sat bas dugo. Vec duze vreme ne radi, godinu dana fazon, ali ga ne skidam, navikao sam se na njega jbg.

http://s4.pik.ba/galerija/2014-05/24/14/slika-396785-d39d3b39696a-default.jpg

Odnesi kod časovničara. Mehanički je lakše popraviti nego zameniti, a i kvalitetniji je.

A jbg, mislio sam da ga stavim na sunce pa možda proradi. Kontaš, kao lopta kad ispusti pa se onda naduva na suncu hahah.

ne nosim satove jer ne volim da me nista u zivotu ogranicava, pa tako ni vreme....jednostavno sam divlji i neobuzdan. Nosim jedino pescani sat sa sobom jer ja se razlikujem od svih drugih nisam isti kao svi

Пезос хипстерај

A jbg, mislio sam da ga stavim na sunce pa možda proradi. Kontaš, kao lopta kad ispusti pa se onda naduva na suncu hahah.

Hehe, nije to Citizenov EcoDrive. Imam jedan iz ove serije i sve više mislim da to ne šljaka kako kažu.
Verovatno mora majstor da stavi ulje u mehanizam i pogleda da mu nije izleteo neki točkić. Posle toga može da te služi barem još koju deceniju. Osim ako si ljubitelj ekstremne preciznosti, jer kada se naulje, žure po minut-dva, posle se vrate u normalu.