Prijava

To onda znači da se plaća talenat, a ne rad. Što znači da samo talentovani ljudi treba da se kupaju u parama, dok ko jebe ljude koji se trude i rade.

Igranje u Premijer ligi je beskorisna vještina van trenutnih konformističkih okvira društva, spašavanje života je univerzalno i uvijek potrebno. Čak i da ima i samo jedna jedina osoba na svijetu koja može igrati vrhunski fudbal, već u slučaju nekog svjetskog rata npr ta osoba postaje bezvrijedna i bespotrebna.

Kao što rekoh, zavisi sve od tačke gledišta

Da sumiramo, ako organizacija vrti pare, i one direktno zavise od odredjene individue, najnormalnije je da ta individua bude plaćena

Мени је срање да милиони људи који се труде и стварају и раде нешто корисно у својим областима имају новца отприлике таман да покрпе неке своје базичне потребе и мало преко, а да неко само зато што има талента за спорт има више пара него што може да потроши. То што лиге имају ненормално много пара кроз спонзоре и сл., па одатле пуне џепове спортиста није оправдање за такво стање. То што капиталистички систем функционише тако како функционише није оправдање.

Khm kapiras da je taj ''talentovani'' sa 12 godina napustio kuci i trenirao 10h dnevno nadaju ci se da ce se izboriti sa ostali 32487387902343 talenata. Nije bas tako banalizovano. Uostalom vrhunski lekari vrhunski zaradjuju i zive kao gornji sloj drustva(ne pricam za srbiju) gledano na normalnu populaciju.

Khm kapiras da je taj ''talentovani'' sa 12 godina napustio kuci i trenirao 10h dnevno nadaju ci se da ce se izboriti sa ostali 32487387902343 talenata. Nije bas tako banalizovano. Uostalom vrhunski lekari vrhunski zaradjuju i zive kao gornji sloj drustva(ne pricam za srbiju) gledano na normalnu populaciju.

Неко од 18. године ради у руднику читав живот и једва да може да прехрани породицу. Нису само спортисти ти који се одричу од детињства.

Неко од 18. године ради у руднику читав живот и једва да може да прехрани породицу. Нису само спортисти ти који се одричу од детињства.

Tako svet funkcioniše sevaste jbg

Čekaj da se ogradim sad, nisam rekao da neko UMESTO potencijalnih premijerligaša i premijerligaša treba da dobija više para, nego ne znam zašto su abnormalne cifre bukvalno ograničene za sportiste i zabavljače.

Da sumiramo, ako organizacija vrti pare, i one direktno zavise od odredjene individue, najnormalnije je da ta individua bude plaćena

Па ето, рударска индустрија врти ненормалне паре и зависи од рудара, па рудари нису плаћени у складу с профитом. Пољопривредна индустрија исто врти добру лову, па трактористи живе ко задњи. Грађевинска индустрија врти огромне паре, па бауштелци немају бог зна какве паре.

Кад је реч о спортистима, онда је то нормално да буде плаћена, а кад је реч о радницима, онда је то сиротињска спика. Ал најтужније је што такве оцене долазе углавном од сиротиње.

Па ето, рударска индустрија врти ненормалне паре и зависи од рудара, па рудари нису плаћени у складу с профитом.

pa baš si promašio sad sa ovim, ako jedan rudar umre zameniće ga drugi, ako mesi umre neće da zameni niko

Ja sam za to da i lekare placamo 5-6 miliona godisnje ali kad budu davali 20 golova po sezoni u ligama petice hahahahhaha

Suština je da fudbalera zoveš po imenu a rudara zoveš rudar, jer su svi isti, ničija pojedinačna vrednost ne odskače

Taj rudar i njemu sličnih milioni oće malo da sklone misli od okna i od krampa da se tako izrazim i onda ide u kladionicu i uplaćuje Arenu da gleda Mesija i Mesi čini da milioni rudara se razonode i za to od svih njih uzme po dolar-dva i tako ima više miliona dolara.

pa baš si promašio sad sa ovim, ako jedan rudar umre zameniće ga drugi, ako mesi umre neće da zameni niko

Курац мој га неће заменити нико. Роналдињо је био један од највећих мајстора лопте у најбољим данима и за пар сезона кад му је опала форма ето неког новог да забавља публику.

Неко од 18. године ради у руднику читав живот и једва да може да прехрани породицу. Нису само спортисти ти који се одричу од детињства.

Da jebote,mozda zato sto je to nikakva vestina i postoji jos 85 miliona bednika na nivou jedne indijske drzave koji to rade. Potrosna roba,mislis da postoji neki sistem u kome ce pakistanac koji lopata da zaradjuje 1800 evra mesecno?
Sa druge strane random fizicar koji radi na nekom institutu u lupam Ceskoj,ima ok novac i ugled u drustvu sta ga boli patka koliko zaradjuje ronaldo?

Ovde smo u neku ruku Sevastokrator i ja protiv svih ostalih izgleda.

Mislim da je ovo diskusija kao i za zoo vrt (ono sranje je sto su zivotinje zatvorene, al opet gomila vrsta je prezivjela samo zahvaljujuci zoo vrtovima itd) i jedna i druga strana imaju svoje i za i protiv, sve zavisi kome je sta bitnije

Nmg da se raspravljam više počinje mi strim, moj omiljeni rudar kopa sa krampom ove nedelje, uzbuđen sam jako