Prijava

Ma jok. Nestor zapravo shvata sto ovi iz staba ne shvataju, a to je da moras marvi malo da podilazis, i da joj ponudis svetlo na kraju tunela. Ne sve "vi ste krivi, vi ste stoka, korona jos 5 godina"

https://www.oregonlive.com/resizer/niwe1wWQMogdS5p8W5j5OKa1KqE=/1280x0/smart/cloudfront-us-east-1.images.arcpublishing.com/advancelocal/DIRTCFBXQVGT5JGCMLIVJOSC6I.jpeg

U Oregonu danas izvjestavali u ovom izdanju, tacno trebaju svi ovi krizni stabovi i govna u njima isto ovako, svaki dan, pogotovo nasi

Kolko danas bilo zaraženih najmešnijim virusom u istoriji?

Evo jedna mala šala za koronu

BOG MNOGO DOBRO IGRA PLAGUE INC IGRICU HEHE

Eto malo i da se nasalimo

hahah odlicna milos popovic sala

Ima toga još:

Blago tebi Vučiću, ti nisi zatvoren sa ženom i taštom hehe

Ti si neki saljivdzija, je li?

zap, daj neki info novi, kakvo je stanje trenutno u bolnicama, je l ima manje sad nego onda u julu/avgustu, a vise nego u martu/aprilu, daj nam neku uporednu statistiku

ja opet cujem za neke ljude sad da imaju, mada daleko manje i dalje no onda preko leta kad je bilo

Zadnja 2 meseca nisam u kovid bolnicama, tako da nemam uvid. U nisu postoji porast, ali svakako ne tolko dramatican, jer bio bih mobilisan u suprotnom dosad. Sto ne znaci da necu biti koliko sutra. Licno mislim da ne moze da bude gore nego aprila/jula, ali tako sam mislio i pre, pa sam se zajebo

a koliko je ljudi u nisu glasalo za sns u odnosu na recimo nzm
sabac?

Zadnja 2 meseca nisam u kovid bolnicama, tako da nemam uvid. U nisu postoji porast, ali svakako ne tolko dramatican, jer bio bih mobilisan u suprotnom dosad. Sto ne znaci da necu biti koliko sutra. Licno mislim da ne moze da bude gore nego aprila/jula, ali tako sam mislio i pre, pa sam se zajebo

znaci kad je bilo par desetina ili par stotina obolelih dnevno to je bilo dramaticno, a sad kad ima 1500, 1800, 2400 dnevno nije strasno, nesigurna situacija sto bi reko kon

jel to korona oslabila ili su nasi kapaciteti i znanje o bolesti dvadesetostruko veci?

Sevast, marta je testiranje bilo smesno, vrlo je moguce da smo tad cepali i 3k dnevno ali to nit smo imali kako da testiramo, nit je postojala svest u narodu da treba da idu da prijave simptome.

Korona da li je oslabila... ja se nadam da jeste, virus cirkulisuci i replikujuci se, trudi se da izbaci nukleotide odgovorne za smrtnost i patogenost. Sto bi ubijao hosta svog jelte. Ali to je dugotrajan proces.

Nasi kapaciteti su isti naravno, samo smo mozda spretniji i azurniji u pretvaranju nekih bolnica u kovid bolnice, to je sad vec uigran proces.

I naravno, lecenje se dosta promenilo od marta, smrtnost ce padati zbog toga, ne puno i samo u intenzivnim negama, ko ce doci u intenzivnu, taj ce doci, i malo toga mozemo da uradimo pre.

Mi samo kao zdravstvo treba da povecamo procenat davanja favipiravira, redemsivira i plazme rekonvalescenata srednje teskim slucajevima (obostrana upala pluca pacijent na kiseoniku do 15l/min, znaci to NIJE respirator), i u dosta dobrom broju slucajeva ti slucajevi se nece preliti u intenzivne nege.

U pocetku smo, takve, cesto i prerano intubirali, sto je u kombinaciji sa lekovima koji su tada bili u preporukama (aluvija i hlorokin) davali fatalne poremecaje srcanog ritma. Optimista sam generalno.

Kljucne su manje bolnice, Vranje, Prokuplje, Krusevac, Zrenjanin..koje moraju zagristi te srednje teske slucajeve, da ne transportuju to po automatizmu u Klinicke centre, tako ih zagušujući.

A epidemioloski, licno, zatvorio bih sve na samo 10ak dana, cisto da se priliv malo smanji i rasterete bolnice. Posle toga, nit je zdravo za psihu naroda, nit je dobro za fizicko zdravlje, a ekonomiju sakati. Nakon toga maske jos par meseci i mislim da smo prosli ovu avanturu. Mislim da je ovo razumno i izdrživo

ne pricam samo o martu, vec prevashodno o aprilu i celom tom periodu kad je narod bio zakljucan u kavezu

vec pocetkom aprila je pocelo masovnije da se testira, sredinom aprila i po 2-3k + testova dnevno, od kojih se dobijalo oko 200, 300, 400 pozitivnih

sad se testira vise, ali ne nesto neuporedivo vise, oko 5-7k recimo, a dobija se procentualno (i u apsolutnim brojevima) vise obolelih

Odgovor na tvoje pitanje je sledeći: nedovoljno poznavanje virusa i laži.

Sta znaci kao prvo nedovoljno poznavanje virusa? Testovi, neprosvecen narod? Kakve lazi?
Zasto je u svim drzavama porast?
Zasto je sto kaze sevast sada stabilno a kada je bilo 300 bilo dramaticno, ok kao sad je bolja organizacija, UPOZNALI SMO VIRUS, ali ne pije to vodu.
Zasto je bilo na kraju krajeva 50 u proseku zarazenih dok su radili splavovi a kad nisu radili broj je u proseku 5 do 105 puta veci?