Prijava

Svi danas pričaju o ovome a izgleda da mi nismo ni svesni da posedujemo ovu privilegiju.

Kapiram da je white privilege to sto ce murija pre da iscima random crnca nego random belca. Al to je zato sto random crnac veoma cesto nosi uzi ispod jakne i cuka markete da bi kupio krek, a random belac radi od 9 do 5, pije pivo i razmislja kako da otplati 4 kredita koja mu stoje nad glavom

Because Serbs are not white.

zato što nas white supremacists uglavnom ne smatraju belcima nego slovenima, prateći hitlerovu ideologiju. i da nas smatraju, svakako, retardirano je, kaki kurac white privilege, nad kim, ciganima?

nismo mi beli ni u kojoj englesko/americkoj knjizi osim u onoj gde smo sakrili poreklo i akcenat.

jedna od onih stvari u koje bas ne treba da se mesamo. gledaj sa strane, osudjuj, navijaj, al se ne mesaj.
nego tesko to objasniti milenijalcu iz centra bg koji odraso na americkim filmovima i serijama da ne zivi zivot iz one serije sa 4 kokoske u njujorku, sto jebeno ne mogu da se setim kako se zove. seks i grad se zove. necu da brisem nazad.

upoznao sam takve beogradjane, koji su svoju kulturu napravili iz "kul" serija i filmova sto gledali kao tinejdzeri pa sad kao odrasli pokusavaju da repliciraju to, sto izgleda bas onako jadno, iako im ja izgledam verovatno ko seljak iz provincije zato sto ne igram igru, al nije bitno.
ti protestuju kad u americi protestuju liberali. odradio holivud poso.

Najjace kad su izmislili onaj white privilege test, pa neki crnac radio i na kraju imao 18/20 bodova

nego tesko to objasniti milenijalcu iz centra bg koji odraso na americkim filmovima i serijama da ne zivi zivot iz one serije sa 4 kokoske u njujorku, sto jebeno ne mogu da se setim kako se zove. seks i grad se zove. necu da brisem nazad.

A dobro može biti gore celte zamisli da se milenijalci ugledaju na domaće serije i bata tiku i djošu

http://monitoracism.eu/check-yourself-the-white-privilege-test/
YOUR RESULTS ___ / 26

If you answered more than 13 YES out of 26, have you considered that White Privilege may play a role in your life?
Contact the Museum Detox today and get your personalised White Privilege prescription. https://museumdetox.com
AHHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHHA

sto bre neko nije napravio ovo da klikces nego moras sam da racunas, u doba interneta!
verovatno je ovo white privledz al nema veze.

treba da ima sajt, i onda kad popunis tipa ako imas 0-5 da ti kaze "u redu je napaceni brate dodji da te zagrlim pobedicemo" a tipa ako imas max da ti kaze "rasisto govnjivi" ili tako nesto. to bi popunjavao.

upoznao sam takve beogradjane, koji su svoju kulturu napravili iz "kul" serija i filmova sto gledali kao tinejdzeri pa sad kao odrasli pokusavaju da repliciraju to, sto izgleda bas onako jadno, iako im ja izgledam verovatno ko seljak iz provincije zato sto ne igram igru, al nije bitno.

to bukvalno najviše mrzim, što ljudi baziraju svoju ličnost na serijama, muzici, NOVCU, ali nikako na onome što jesu. oni hoće da ih vide kao fanove klinca, fanove brejking beda, glasače čede, zato što misle da bez toga ne bi imali dovoljno interesantnu ličnost i niko ih ne bi prihvatio. tj. to im je više podsvesno, da su svesni ovoga što sam napisao ne bi ni bili takvi. u svakom slučaju, izbegavam ih

inače au jbt ja mislio ovaj white privilege test na nekom levom tumblr blogu, ono monitoracism.eu

i posle kažu preseli se u evropu
evo vam kurac, ako upadnemo u evropsku uniju selim se u moldaviju

Nemoj da si debil svako može da napravi sajt sa eu domenom, nije to zvanicni sajt evropske unije lol

sprdao sam se polovično, znam da nije, ali polovično i nisam jer znam da EU propagira sličnu priču

Nisam na ovo mislio, ali slican je princip, da. Ovo sto sam spomenuo je bilo na jebenom drzavnom univerzitetu u San Diegu, studenti u okviru sociologije trebali da popunjavaju itd. znaci opet nisu lijevi tumblr blogovi nego jebeni u n i v e r z i t e t

Univerziteti su u USA posebna priča, da ne pominjem celokupan gender studies

ma da, institucionalizovani rasizam postoji i dalje u americi, samo što je sad prema belcima lol

ali dobru su foru napravili crnci majke mi, 13% stanovništva izmanipulisovalo onih preostalih 87% da misli da ne možeš biti rasista prema belcima. belci uznapredovali toliko da su im dali ljudska prava i sve što i sami imaju, pa i više, a crnci to iskoristili da ih uzjašu i sad im naplaćuju čitavu istoriju. i jedni i drugi su uf...

da ne pominjem celokupan gender studies

ovo je jedna od stvari s kojom se moram sloziti, gender studies su "studies" taman koliko su i osobe koje to mahom upraznjavaju akademici