Prijava

Nešto razmišljam u poslednje vreme, ima li poente nadalje praviti ikakve dugoročne planove? Kapiram da se mnogim ljudima ova korona posrala manje ili više u određene planove za ovu godinu, a verovatno i za sledeću dosta toga menja, pa me zanima da li mislite da će se život vratiti u stanje neke bezbrižnosti i dugoročnog planiranja kao pre korone ili će nas zadesiti još neko veće sranje koje će tek da nas sjebe načisto?

Ne znam za vas, al ja sam promenio nacin razmisljanja potpuno u poslednje vreme, zivim dan za dan nesto me boli kurac da se planiram, napredujem, pravim odrzavam kontakte itd. postao sam tuplji, zaboravniji, bezvoljniji. E sad jbg da l je to samo faza neka prolazna ili je ipak sama korona imala veliki uticaj ne mogu da dokucim, a vi kako te kako ste?

Isto ko po starom osim da vise cenim casicu rakije u drustvu no ranije

Pa kapiram da je većini sve po starom, ne znam koji je meni kurac kad sam počeo da otvaram ove Jova teme xd

Ovo nece lajkovati samo onaj ko nema srca!

Tronožac oće da bude Jovičić umjesto Jovičića! xD

a jbga, brate ne znam šta bi ti rekao...

kad su god ovako zajebane situacije vrijedi ti ono pravilo, živi svaki dan kao da ti je poslednji, a planiraj kao da ćeš živjeti još 300 godina

Sviju nas je ovo sad poremetilo, nekog manje, nekog više.

Kevin iz Office-a
"Ovo je vreme nekih istina", Dejan Anđus 2016

Nije ni svestan bio koliko je u pravu. ISTINE. Množina. Ne postoji jedna, postoje milijarde verzija istine, koje plasiraju milijarde interesnih grupa, iz milijardu razloga. I sve su ubedljiviji, sve su rečitiji, koriste grafikone, potplaćene naučnike, sisate plavuše voditeljke, sve u cilju da te privole njihovoj istini.

Običan čovek, bombardovan informacijama sa svih strana, nema šansu da odradi samostalno nepristrasno istraživanje i donese zaključak. Može samo da izabere da veruje jednoj od milijardu istina, bazirano na nekim svojim pređašnjim preferencama.

Ne znam da li je to novina u ljudskoj istoriji, ili je oduvek bilo tako. Svakako su društvene mreže akcelerilale sve ovo eksponencionalno.

Mislim da je jedini način da se ostane normalan, autistično povlačenje u sebe, izlazak u spoljni svet samo radi pribavljanja bazičnih sredstava za život, gašenje apsolutno svih mreža, telefon samo na preklapanje, gašenje tv-a, čitanje knjiga (svih koje nisu know how, jer i one su propaganda), gledanje filmova snimljenih pre 1990, okretanje porodici...

"Ovo je vreme nekih istina", Dejan Anđus 2016

Nije ni svestan bio koliko je u pravu. ISTINE. Množina. Ne postoji jedna, postoje milijarde verzija istine, koje plasiraju milijarde interesnih grupa, iz milijardu razloga. I sve su ubedljiviji, sve su rečitiji, koriste grafikone, potplaćene naučnike, sisate plavuše voditeljke, sve u cilju da te privole njihovoj istini.

Običan čovek, bombardovan informacijama sa svih strana, nema šansu da odradi samostalno nepristrasno istraživanje i donese zaključak. Može samo da izabere da veruje jednoj od milijardu istina, bazirano na nekim svojim pređašnjim preferencama.

Ne znam da li je to novina u ljudskoj istoriji, ili je oduvek bilo tako. Svakako su društvene mreže akcelerilale sve ovo eksponencionalno.

Mislim da je jedini način da se ostane normalan, autistično povlačenje u sebe, izlazak u spoljni svet samo radi pribavljanja bazičnih sredstava za život, gašenje apsolutno svih mreža, telefon samo na preklapanje, gašenje tv-a, čitanje knjiga (svih koje nisu know how, jer i one su propaganda), gledanje filmova snimljenih pre 1990, okretanje porodici...