Prijava

- Gatalica - Veliki rat (pre 10 godina mi je bila vau, mada i sad se čini vrlo dobra i zanimljiva)

meni je legao Beograd za strance, davno sam čitao. Inače možda naš najbolji savremeni pisac.

Sistematičan, zanimljiv, solidno piše. Svaka mu čast za Veliki rat, to je iziskivalo godine opasnog istraživanja.

- Nabokov - Lolita
- Imre Kertes - Kadiš za nerodjeno dete (morao bih je pročitati još makar jednom)
- Kiš - Grobnica za Borisa Davidoviča

Završio danas Don Miguel Ruiza "Moć ljubavi", knjigu bih svrstao u lektiru za osmi razred osnovne škole bukvalno 10 životnih lekcija po stranici klinci bi se daleko bolje snalazili u životu da im bar sedmina takvog štiva uđe u svest

Kako vi gledate na one priče, Voren Bafet čita 5 sati dnevno... Bil Gejts, ne znam ni ja, isto tako dva ili tri sata, Ilon Mask isto kao mnogo čita...

Možda je istina, jer tako iz toga što čitaju crpe inspiraciju za ono čime se bave.

pa sigurno, ali to nije nikakva garancija uspeha, inteligencije i ne znam ti ja čega. treba da naučiš i primijeniš to što pročitaš, ako ti je to cilj. nisi magično pametniji jer čitaš knjige

Јова

Kako vi gledate na one priče, Voren Bafet čita 5 sati dnevno... Bil Gejts, ne znam ni ja, isto tako dva ili tri sata, Ilon Mask isto kao mnogo čita...

Kad se kaže čita ljudi obično misle na beletristiku.
Bafet mislim da vise čita izvještaje i procjene sa berze jer je lud za tim. Gejts redovno daje i preporuke ima svoj yt kanal, zaštita životne sredine, izduvni gasovi i td.

da ima kategorija non-fiction koja je prilično bitna na zapadu...
a tu ima opet ima baš svega i svačega... ogroman raspon kvaliteta

Moderna knjizevnost je cini mi se bolja van Srbije jer kad pogledate Vidojkovica Bjelicu Mojsilovicku Alimpicku i ostale onda imate neku predstavu.
Zadnje citane ili procitane knjige

Kuca secanja i zaborava, Filip David
Mizeri, Stiven King
Kudzo, Stiven King
Doktor Glas, ne mogu da se setim ko ga je pisao a i nisam stigao do kraja

Aberkrombi, serijal Skrhano more i ostale njegove. Meni bolji od Martina što se fantastike tiče.

usraše se spisateljice u svu kulturu koju smo imali

Hej hej Bjelicu ne dirajte ona je ok

Da da ok je ona dobar joj onaj kljun bio mogla seče burek bez nož samo se pokloni

“No friend but the mountains”, Behrouz Boochani. Prelepa ali mnogo teška knjiga, o australijskom zatvoru za ilegalne migrante na ostrvu Manus i zverskoj politici australijske vlade.
Inače sam upravo završio “Zamalek” i “Estoril” od mog druga Dejana Tiaga Stankovića, preporučujem obe, ko voli dobar roman obe su interesantne i sjajno napisane, prva je pisana iz perspektive žene koja je glavna junakinja knjige, prvi put da čitam knjigu koju je muškarac pisao a da je narator žena, a druga je priča koja se vrti oko Duška Popova i njegovog boravka u neutralnom Portugalu za vreme Drugog svetskog rata.

Jedan je Dejan Stojiljković!

Ко чита улети му кита

Tetovazer iz Ausvica
Ep o Gilgamesu, ali to pre mozda 3 godine, od dosade uzeo
Od Vidojkovica sam uzeo Kandže pročitao prvi deo do kraja i donekle promenio mišljenje
eto to sam zaboravio da pomenem
4 kvadranta toka gotovog novca Robert Kiosaki ali to je nastavak trilogije Bogati otac siromasni otac i vise je ekonomija nego klasicna književnost
to je sve zajedno sa onim gore nekih 9 ili 8 knjiga u zadnje 3 godine kojih mogu da se setim
sve zajedno cega se ne secam a imalo je veze sa faksom i pri tom nije strucna literatura ne verujem da je bilo preko 15, a od 2016 do sada sigurno ne preko 20

E čitam baš bogati otac siromašni otac ali pdf je pa onako s vremena na vreme uđem u Akrobat da prelistam poglavlje kad sam oran, jebe kevu sa savetima iako je stara tri decenije il kolko već

da se pohvalim u zadnje vrijeme ipak malcice cituckam...
nisam se nesto pretrgo, i ne smatram se jos pravim citaocem, ali sam krenuo pomalo

procitao sam dva kraca romana od nekih evropskih spisateljica sto je stara kupila na sajmu, "Neopazeno" od Silvi Žermen i "Slike iz Zivota M. " od Svetlane Žuhove. Obe knjige su me iznenadile u pozitivnom smislu... Nisu limunade, vec, eto, neki solidan pokusaj da se realno prikaze zivot iz njihove perspektive. Nije ni neka jacina, ali ono, moze se procitati. Inace ranije nisam citao mnogo zenske autore, tako da nije lose malo za promijenu...

Citam takodje i pripovjetke kad mi se da, nakupovao sam se zbirki pripovjedaka pa citam nasumice kad stignem... uvijek se nadje vremena za procitati neku pripovijetku od 10-20 stranica... a neke su i krace.

Imam zbirku od Ive Andrića, Aleksandra Gatalice, Daria Džamonje, i neke antologije raznih autora na razne teme, što je izdala Laguna - Ostrvo na dva mora... priče o morima, Zov daljine, o putovanjima... Divlji Eros, erotika, Tanjir pun riječi, porodične teme, itd...

eto to čitam, pomalo, veoma skromnim intenzitetom