Prijava

Riječ "Vukajlija" je muškog roda i stvarno me nervira što većina vas o Vukajliji govori u ženskom rodu.

"Vukajlija" spada u grupu riječi muškog roda kao što su Ilija, Ostoja, delija, buregdžija, kujundžija i sl.

Tim prije što je izvedena od prezimena Vujaklija, prezimena Milana Vujaklije, koji je muško, pa mu je onda i prezime u muškom rodu.

Npr. "Imam u kući rječnik od onog Vujaklije, ali mi je Vukajlija mnogo zanimljiviji."

Jovičiću kada bi bar jednom u životu ostavio smajl na komentaru, postu...ili šta god.

Mislim da si se malo zajebao u dedukciji.

Kako sam se zajebao?

Pa ovo, fazon... 'Izgubljeni u prevodu'. Uopšte nije logično i ne zvuči kako treba.

Pa ako je Vujaklija mužjak, bilo bi poželjno da Vukajlija bude ženka :-)

Nije, nego ste se vi navikli na tu varijantu u ženskom rodu, zato ti ne zvuči kako treba. Da si od početka slušao kako ga spominju u muškom rodu, onda bi ti zvučalo sasvim normalno.

Slažem se da bi bilo poželjno da Vukajlija bude ženka, al jebi ga, nije.
Krajnji dokaz je onaj brkati dedica u logu sajta.

Ma, Kaizen se napio, pa umesto moje babe "nacrtao" mog dedu. Posle je čikica zajebanog pogleda postao miljenik širokih narodnih masa, kao da mi ne znamo da iza svakog uspešnog dede stoji moja baba :-)

Glupa tema da bi se napravila nova tema... :)
Ja govorim o Vukajliji u ženskom rodu i to iz čiste zajebancije...
Isto kao što pišem pemzija, precednik, kamijon... volim ta jezička izmotavanja.
Mislim da se i većina autora zeza na taj račun, tako da je ova tema već sazrela za lock... :)

Јова
Riječ "Vukajlija" je muškog roda i stvarno me nervira što većina vas o Vukajliji govori u ženskom rodu.

Ja sam jednom razmišljao o ovome, ali sam posle rešio da nastavim sa životom.

na šta je spala vukajlija kad su moje teme od prije 10 godina i dalje hit

P.S. i ja sam nekako usvojio korištenje ženskog roda za vukajliju, mada i dalje tvrdim da nije logično

To su bitna zivotna pitanja,

vratite me u 2010. kad je nekog bolio kurac za nešto pa makar bio rod imenice