1.

Igrač više

Koristi se uglavnom u vaterpolu i rukometu, a odnosi se na situaciju kada je jedan igrač iz tima isključen na odredjeni vremenski period.
    Moguće je koristiti i za navijače*, koji dobro bodre svoj tim.
    Veoma je upotrebljiv i u fudbalu, ali se ovaj put odnosi na potplaćenog sudiju, ili potplaćenog igrača protivničkog tima.**

*
    -Sjajno navijanje smo videli večeras u Novom Pazaru, pune tribine. Navijači su ovog puta stvarno bili igrač više, da nije bilo njih, Novi Pazar bi sigurno primio i deveti gol.

**
    -Partizan već 37 sezona redovno pobedjuje Čukarički, čudi me što na ovoj utakmici mora da juri prednost domaćih iz prvog poluvremena... 96. minut, rezultat će izgleda ostati 1:1... Auuuu da li je to penal za Partizan?!?! Neverovatno, nije čak ni bio u kaznenom prostoru..
    Ilić će izvesti najstrožu kaznu. Hvata zalet....... PORED GOLA! Ostaje 1:1!
    Izgleda da je neko prerano ušao u šesnaesterac, penal će se ponoviti... Ovog puta Ilić precizan.