Prijava
  1.

Italian job

Žabarska posla.

Uvaliti gol u poslednjih pet minuta utakmice, ponekad i nakon isteka regularnih 90 minuta i proći dalje, a neretko osvojiti i takmičenje koje se igra.

Utakmica se dobija golom iz ofsajda, nakon faula u napadu(nedosuđenog), neretko rukom a ponekad i autogolom protivnika, a nakon 90 u kojima ih je protivnik razbio a Talijani su jedva jednom šutnuli na gol.

Dokaz da Marfijev zakon ne važi za Italijane kad igraju fudbal, važi samo za njihove protivnike.

Ne rade ga ekskluzivno Italijani (odradio ga i Mančester u finalu lige šampiona 1999. protiv Bajerna 2-1 i Barselona protiv Celzija 1-1, u polufinalu 2009.) ali su ga Talijani proslavili i po njima je dobio ime, poslednji zapaženiji odradio Inter u Minhenu, opet protiv nesrećnog Bajerna, 3-2 u 88. minutu nakon 0-1 iz prve utakmice.

Nekrunisani kralj ovog posla, Filipo Pipo Inzagi.