
Kulturan način da pitaš kakve si to kretene sa sobom poveo.
Kada si me pitao da li možeš da povedeš još nekoga mislio sam da dolaziš sa ribom!?! Kakve si mi ovo šabančine i narkomančine navukao na gajbu!?!
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
dobra a i istinita +
Dobra defka, često ovo koristim. Primer je možda mogao bolje da iskoristi potencijal koji ovaj izraz nudi, ali sve u svemu je dobro.