Ortaci koji su uvek tu da priskoče u teškoj situaciji, kada treba potrošiti novac zarađen u kladži ili na nekoj drugoj kockarskoj igri. Lokalni dripci sa dva puta prvi razred metaloglodačke, odjednom postaju sjajni savetnici. Odlični u množenju dobitka sa nulom.

Isti ti likovi, kada kokcarski dugovi narastu, počinju da te izbegavaju, prave se da te ne poznaju i izgledaju kao pokretni flajer klinike za odvikavanje.

- 100 soma! Idemo! Opa!
    - Šta kažeš?! Maćori, ljubi te brat tvoj! Samo ti slušaj mene kako to da udvostručimo!
    - Ma nisam u tom fazonu...
    - Šta? Slušaj spiku! Jedan moj komšija, ima brata preko grane, e njegov ortak što prodaje jabuke na pijaci, iz Lihtenštajna, zna brkatu babu, čiji unuk namešta tekme. Znači pazi dojavu! Iz 2 u 1! 7+ prvo poluvreme, 3 crvena dobijaju gosti! I ćelavi lik uleće na teren, go, mašući palamarom sudiji! Naš koja kvota za to!
    - Pa ajde.

Dva sata kasnije.
    Utakmica 2. Lige Ekvatorijalne Gvineje prekinuta u 86. minutu zbog građanskog rata i sveopštog masakra. Važi rezultat do tog trenutka 0-0.