
Odgovor studentu koji je došao po potpis profesora, nije bio na vježbama i predavanjima cijeli semestar, naziv predmeta je pročitao na rasporedu a puno ime i prezime profesora je pročitao na vratima kabineta.
Lik: "Dobar dan profesore."
Asistent: "Dobar dan kolega."
Lik: "Ja sam došao po potpis, ako može, iz fizike. Nisam mogao da dodjem kad ste ih dijelili na predavanjima, znate, morao sam da idem kući, u Bosnu. Imao sam nekih porodičnih problema, pa znate, ako bi mogli sada da se potpišete."
Asistent: "Nadam se da ste riješili te probleme i da nije bilo ništa ozbiljno, ali kolega, ja sam asistent. Ne treba Vam moj potpis. Profesor je na spratu iznad, on će Vam dati potpis, ako ste bili na laboratorijskim, naravno."
Lik:(skroz pogubljen) "A bile su i laboratorijske?"
Asistent:(već sumnjičavo) "Da, kolega bile su."
Lik:(shvativši šta je upravo izvalio, hvata se za bravu i pokušava da se izvuče iz govana) "Ah da, laboratorijske, naravno da imam potpis iz toga. Hvala Vam, do vidjenja profesore!"
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.