Uglavnom se ova khm, sintagma koristi kada postoji verovatnoća da će se nešto desiti, čak i u slučajevima gde povlači ono što je prethodno bilo da se posle nešto dogodi. Takođe ona označava da želimo sve najbolje od puno primera koje nam prođu kroz glavu za par sekundi. Jednostavno rečeno - za ono što će se dogoditi postoji dobra šansa koja se retko propušta. Nekad iz te šanse pojedini očekuju korist u vidu revanširanja sitnice ili poklona i vezano.
Konačno smo uspeli da se namontiramo.
- Op, op - šansa ! - Da npr. što duže budu zajedno, no u ovakvim slučajevima padaju one posebne želje na pamet ne misleći na one vezane za brak.
Dobio sam peticu na lotou.
- Op, op - šansa ! - U zdravlje potrošio novac, itd. Valjda će nas i častiti.
Uspeo sam da prepišem, oba zadatka su tačna, dobiću 2 iz matematike.
- Op, op - šansa ! - Da ne polaže na kraju godine.
Pobedio sam na takmičenju, putovaću za inostranstvo !
- Op, op, op - šansa !!! - Pored onoga što je zaslužio, potajno priželjkujemo da postavi neku fotografiju, a nekolicina ljudi očekuju i neki značajan poklon.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.