Ovaj naziv je nastao od starijih generacija koje novu tehnologiju nazivaju cudnim nazivima . '' i bora se vidi '' odnosi se na kameru veoma visoke rezolucije sa 40 mega piksela .
Merilo za hladnoću piva. Hladnije od "guja", za nijansu toplije od "svekrvin pogled".
Ortak ulazi na gajbu:
- Kupio sam pivo! Zavukao sam ruku do kraja frižidera. 'Ladno k'o guja!
- Imam ja dva k'o veštičja sisa, već tri dana stoje u frizu. Stavi to da se hladi, i ponesi njih!
1.Ima sise
2.Nema sise
Odgovor na defku 'kategorizacija sisa na americki nacin'
Ovo kazemo kada se nalazimo u prilicno opustenoj situaciji.
Istripovana riba: Jao ne znam sta cu posle skole, da li da upisem neki fax? Sta ces ti?
Lik ciji cale drzi 100 firmi po Srbiji: Ma kod mene je situacija zategnuta k'o babina sisa.
more na koje izlazi Belgija.
brat mi je bio tamo par dana i poslao mi razglednicu sledeće sadržine: Pozdrav sa mesta na kome sunce zalazi u ponoć. p.s. more ladno ko veštičja sisa.
Kaže se za djevojku koja ima male sise.
-Joooj, kakvo dupe ova ima, strasno!!!
-Da da, al joj je zato sisa unutrašnji organ, treba rendgenom ko bubrege da je tražiš!
Imenica u jednini koja se koristi za označavanje množine.
-Vidi onu malu. Ima sisu ko moja glava.
-Kako misliš sisu, pa ima ih dve???
-Pusti sad matematiku, vidi ti kol'ke su!!!
(aka. "Veni, vidi, arrivederci")
Opis ponašanja mlađahnog čoveka (ili žene), koji tražeći izgovor napušta žurku pre trenutka kada se ona od averidž sedeljke pretvara u orgije potpaljene alkoholom i eventualno drugim (nedozvoljenim) sredstvima. A na dotičnu je i inače došao samo da bi ispoštovao domaćina.
Pera (domaćin): E, Miko, da te upoznam, ovo su Lena, Helena i Milena. Fine devojke, studiraju latinski jezik. Lazu znaš.
Mika: Ćao, ćao... Gde si matori!
Pera: Matori, šta ćeš da piješ?
Mika: Meni može pivo.
Laza: E, meni daj onu tvoju domaću
Lena: Meni apsint
Helena: Meni đus-votku
Milena: Meni isto.
...
(sat vremena kasnije)
Laza: E, jebote, mnogo dobar trip, ali mnoooogo dobar! HAHAHAHA!
Milena: HAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!
Lena: HAAAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!
Helena: Dečaci i devojke, vidite šta slučajno imam! (vadi vutru i rizlu iz tašne)
Mika: Ok, Pero, matori, ja bih morao da krenem...
Pera: Što već sada, matori!?
Mika: Rekao sam ti da sutra idem rano u Novi Sad
Pera: Pa, šta matori, zakuntaj ovde, pa idi odavde...
Mika: Ne mogu, brate, karta mi je ostala na gajbi.
Pera: Aj, nemoj da sereš!
Mika: Aj ćao!
Pera: Aj, šupičku materinu!(dva dana kasnije)
Mika: E, sori brate što sam onako zapalio, ali video sam da se situacija otrgla kontroli, a ja nisam u tom tripu. A i stvarno sam išao u Novi Sad.
Pera: Brate, ćuti, bolje da nisam na kraju ni pravio sedeljku.
Mika: Što?
Pera: Dobro, hajde, malo smo rivali kad si ti otišao, a onda Zjola kreten pokazao organ devojkama. I onda je krenuo henddžob, pa bloudžob, pa peting, pa anal, na kraju je komšinica s osmog zvala muriju, i svi smo tako kolektivno proveli ostatak noći u stanici. Ma Zjolu su još tamo terali da peva inspektoru "Rizlu imaš, a ličnu kartu nemaš" dok su ga pendrečili po bulji...
Osoba koja kod svih drugih vidi nedostatke i mane, a ne gleda samog sebe. Naš narod bi rekao da je go kurac od čoveka.
-Jaoooj, pa komšija... šta ja to čujem? Ostavila te žena? Ee, šteta... bar da ste medeni mesec dočekali...
-Jebiga, meni ipak slađa tvoja 'ćera, ako me razumeš...
-Jebem li ti mamicu ja... to je moja mezimica... čekaj samo da te u'vatim ispred zgrade...
-Kad smo već kod hvatanja, idem da dam tvojoj maloj da me u'vati za nešto dok joj ne siđe tatica... opaaaaa!!
....i to silikonska. Ne zanima me ni u najavi, manje me zanima od "boli me kurac".
"Je li Stefke, za koga ćeš da glasaš na ovim izborima - hoćeš opet za tvoje, a?"
-"Ma puca mi sisa za izbore tebra......nego dodaj tu rolnu, ne zadržavaj bre!"
Izreka koja služi kao podstrek mnogima, kojima je nepravda učinjena ili koji nepravdu trpe. Reči utehe kojima se čovek teši, i veruje da boga ima i da, on sve vidi, i da neće dozvoliti da ta nepravda prođe nezapaženo i bez božije kazne.
"Učini dobro kada te niko ne gleda"
Suptilno napušavanje sagovornika, savršen odgovor na njegovu psovku "Boli me kurac!"
A: Znaš da su rekli da ove godine izlazimo iz krize?
B: Boli me kurac!
A: I mene zub, pa svako sisa svoju ranu!
Sinonim za nešto što se nikada neće desiti.
-E, da zovemo Peru na basket?
-Taj? Taj će na basket kad babina sisa bude zategnuta.
Omiljena vrsta slika urednika žute štampe!
Sve ono što se nalazi na debeloj devojci.
- A: Brate, gledaj onu debelu koliku sisu ima! Mož' ubiti čoveka sa njom.
- B: Na koju sisu misliš? Kod nje ti je ono, gde god da pipneš, sisa.
Ploditelj nad ploditeljima. Ekstra obdaren alfa mužjak. Kad jebe sa kurtonom osjeti se miris zapaljene gume, kad jebe u senu zapali štalu, kad jebe bez kurtona vidi se pičkin dim.
Rocco Siffredi, Lexington Steele, onaj mali debeli sa brkovima čijeg imena ne mogu da se sjetim, ja, Nino, Šeki i još neki. I naravno Džej.
Ne, nije u pitanju urođena anomalija, u pitanju je čist primer zakona gravitacije koji je primenjiv na sva tela na našoj planeti. Što bi Lane Gutović rekao „Da nema lastiš na gaćama, sise bi joj upale u gaće“.
-Si uradio nešto sa onom matorkom?
-Ma ne dolazi u obzir, deluje utegnuto a pre neki dan na plaži je vidim, fura pupak između sisa.
-Uh maler ali nije ni to loše, kad joj smetaju napred samo ih prebaci preko ramena i ne bole je leđa!
-Mr'š bre!
Imperativna konstrukcija + radnja preko kurca (za pojačan efekat valja umetnuti i "ako možeš") = "pa,pička ti materina,dokle ćeš više"!
- Ajde vidi razbij to (ako možeš)!
- Ajde vidi pojebi ga (ako možeš)!
- Ajde vidi popni mi se na glavu (ako možeš)!
- Ajde vidi useri se (ako možeš)!
sve..pa i situacija koju nazovemo problemom...kažu da je rešenje ispred nosa..i da se iz tog razloga ne vidi dobro...ali..ako je sagledamo iz pristojne udaljenosti...obično bude smešno..koliko je bila lako rešiva...samo se trebalo dosetiti
udaljiš se ..da bi me bolje video..ili
udaljiš me...da bi se bolje video
Osoba koja se previše bavi detaljima objekta, da ne uočava njegove prave razmere i karakteristike, tj. promiče mu ostatak slike, za šta je u većini slučajeva potrebna “pristojna” distanca.
- Brate, jesi video onu otrakinju od Đoletove sestre, kako je lepa devojka…
- Uuu, dobra…
- … prirodna lepota, oči, usne, kosa, telo…
- Dare brate, jesi lud? Ko da vidi sve to? Ne znam ni koje joj je boje kosa… Jesi vid'o kakvu sisu ima?!
- Vidiš li ti još nešto sem sisa? Ti od drveta ne vidiš šumu…
- Šta ne vidim?!
- Zaboravi…