Verzija čuvene ollanikove nakon individualno stučene gajbe Jelenka.
Zastarela izreka "Da ne čuje zlo" mogla bi uskoro biti zamenjena izrekom " Da ne vidi zlo" jer sve više se približavamo trenutku kada će ceo svet biti jedna kuća i to Kuća Velikog Brata u kojoj će sve biti na videlu.
Jedina razlika imeđu te kuće i ove sadašnje biće u tome da neće biti pobednika niti velike novčane nagrade. Postojaće samo ljudi koji su izgubili svoju privatnost, dostojanstvo i sebe.
To su one opustene velike, mlekadzijske, visece sise koje dosezu do kolena i izmedju kojih najcesce stoji pupak.
-vidi ova sto je dooobra
-al' ima mlohavu sisu
-jasta brate, fuj!
Mnogo primenljivo kada se opisuje neko ko pokušava da se izvuče iz nečeg pipavog ... Ima nebrojano primera.
"I ulazi keva u kuhinju a torti fale već tri ukrasa, a mali sve diže ruke u fazonu "nisam ja, vidi ruke, vidi ruke!". Na kraju se ispostavilo da je pojeo ipak on, ali oprao ruke!"
Efikasan način za muvanje riba, u vreme održavanja Svetskog Prvenstva u fudbalu.
Sale:”Ne znam da li ti smeta, ali ja ne pratim fudbal…”
Jovana, misli: NAJZAD JEDAN!: ”Ne smeta mi, zaista. ”
Sale:”Hoćeš da se nađemo večeras?”
Jovana:“Može oko 21h.“
Sale (grozničavo računa: Poslednja tekma počinje oko pola devet, plus oko 2 sata...):”Bolje u 23h, vidi kakve su vrućine.”
Jovana:”Važi, u 23h!”, misli: Kako je pažljiv, pa on je ostvarenje mojih snova.
Najznanje macho-gimnazijalca koji je počeo da specijalizuje lupanje recki i još po malo pamti latinski.
-Maco, šta znači: Veni, vidi, vici?
-Dođoh, videh, pobedih...
-Aha, a Vidi,viči, veni?
-????
-Ovaj momak neće da te ženi...Ajd’ zdravo....
Suptilan način da se za nekoga kaže da je omršao. Uobičajeno ovaj izraz je korišćen od strane starijih osoba ženskog pola (babe, tetke, strine... ) .
Tetka - Jao vidi Marka, vidi ga al' se izvukao.
Marko - Pa jesam... Idem malo u teretanu, ovo ono...Baba - E sine vidi al' si se izvukao.
Unuk - Šupičkumaterinu baba, hoćeš da kažeš da sam bio debeo!?!
Obično to kažemo ljudima koju nas smaraju duže vreme, i jednostavno ne možemo da ih gledamo... Drugim rečima ovo je najelegentniji način da nekoga oteramo dalje od sebe... Vrhunac svega ovoga je da ta osoba krene odmah da vas trazi tamo gde ste joj rekli ...
A: Brate, aj vidi da l' sam u wc-u ..
B: Je l' u onom na spratu, ili ovde u prizemlju ?
A: Vidi u oba ... da budeš sigurniji ...
Fraza koja se koristi kada neki poznanik ili prijatelj izgovori nešto nepovezano ili nešto sa čim niste saglasni.
A : To bre! Jebi Lion!
B : 'Alo majmune,ne diraj mi Lion!
A : Pa Real je 10 puta bolji...
B : Vidi ga ovaj !
-----------------------------------------
A : E,izašao sam sinoć sa Ivanom u bioskop.
B : I? Je l' bilo nešto?
A : Bila su sedišta, kokice...
B : Vidi ga ooooovaj !
Izraz koji se upotrebljava kao najava nečega lošeg, što će se desiti ukoliko nastavite sa započetom namerom.
-Ja imam burazera koji ide u osmi razred, pa ti sad vidi da l' ti se isplati da me biješ.
-Taj Totenhem nije pobedio na zadnja tri gostovanja, pa ti sad vidi da l' ćeš da igraš dvojku.
-Nju bambusa onaj Raja iz teretane, pa ti sad vidi da l' ti se isplati da je muvaš.
Rečenica upućena osobi ženskog pola(ne baš lepog izgleda)
A:"Bro' vidi ovu kak'a je ima pedu ko Sovjetski savez!"
B:"Vidi stvarno..."
Proklet lik. Za njega ne postoji loša riba. Jebe sve što može da dohvati prekidač za svetlo i pojede jabuku.
Taj bre šljivu kad vidi mora da je otrase a kamoli žensko!
Kažemo nekom koga savetujemo da uradi nešto pametno i da će mu posle toga sigurno biti mnogo bolje.
primer1
"Al si komšija sazidao kuću, još samo da je okrečiš i bog da te vidi".primer2
"Ma kupi ovog Taugera, bog da te vidi", reče diler automobila Toši Proevskom...
Idealna rečenica za podjebavanje ortaka koji nema muda da priđe nekoj curi u klubu, iako se oko vas nalazi hrpa aviona, pa može da bira koliko mu duša želi.
- Vidiš onu ribu u ćošku, stoji sama pored džuboksa?
- Da, šta sa njom?
- Zove se Žaklina, i laka je k'o pero, ako me razumeš.
- Ma neka, prelepa je za mene, previše bih razmišljao oko nje.
- Jebote, ne mogu verovati da si ti ovde najveća sisa!
Kaže se za žensku osobu koja pored tela zmaja ima i lice zmaja. Svojom pojavom obraduje svakog srednjovekovnog muškarca, lovca na zmajeve.
- U brate, vidi kakva zmaj riba.
- Aha, jeste, u licu joj se vidi da je zmaj.
Izraz koji se koristi kada neko negde ide, ali je njegova potrebnost tom putu ravna nuli.
Rajko : ''Ić'emo sutra malo do grada, da Mileva vidi nešto. ''
Sin džabalebaroš : '' Idem i ja sa vama. ''
Rajko : '' Koji ćeš mi ti tamo? ''
Mileva : ''Pusti ga, Rajko, Boga ti. Ide samo da mu dupe vidi puta. ''
Prve reci osobe,koja jednostavno ne zna da kaze "ne znam" na postavljeno pitanje....odnosno,koja se u sve razume!
"Marko,je l' ti znas zasto kucici lizu svoja jaja? "
-"Vidi ovako....""Marko,je l' ti znas koliko bi automobilu bez 2 tocka,sa 4 mrtva jelena unutra,trebalo da predje 50 km,i to da ga zecevi vuku?"
-"Vidi ovako...ako uzmemo u obzir...""Marko...Jedi,bre,govna!"
Izraz koji klinke koriste kada vide nekog lepotana koji im se sviđa. Naravno,uz to ide cičenje,olabavljeno telo i odlazak u drugu dimenziju.
Klinka 1: Jaooooooo vidi gaaaaa. Divaaaaan jeeee. (+ cičenje)
Klinka 2: Znam,znam. Smiri se,znas kako te je pogledao kad si vrisnula..
Klinka 1: Pogledao me je? I jaooooooooooo. Umrecu zbog njega,volim gaa. ( iako ga vidi 2. put u zivotu)
Najviši stepen sreće
Vidi ga ovaj pavijan što sija. Sta je bilo, jel' ti to Marina dala čke? Izgledas kao etiopsko nedonošče kad vidi ćevap