Muškarac koji ne puši, ali redovno biva izložen pušenju.
Slučajna prolaznica: Izvinite, imate li upaljač?
Slučajni prolaznik: Ne, ne pušim. Ali rado bivam pušen, da li ste zainteresovani?
Katanac na raspravu koja je otišla u njegovom smeru. Nema dalje. Od rasprave čini monolog, i ne jebe živu silu. U rangu sa odgovorom „i, šta?“ posle svake rečenice. Svaki nastavak priče je uzaludan. Izgovara se odjednom, kao „jeltakotakoje?“.
-Ti si imao dva lovca na belom polju, jeltakotakoje?
-A...
-I onda si pojeo svog pešaka, jeltakotakoje?
-D...
-I ne možeš konjem da ideš u latinično G, jeltakotakoje? Prema tome, neću da igram, dodješ mi rakiju, pa da se razilazimo k’o ljudi, jeltakotakoje?
-Nemam lepe reči...
Odličan izgovor za seču tuđih drva.
- Komšija, jesi uz'o badnjak?
- Jesam komšo, eno sad istovarih traktor i po ispred kuće.
U puknutoj formi,nedosanjan san mnogih dečaka,kasnije momaka i još kasnije muškaraca u zrelom dobu.
-Igraš fudbal na terenčetu u kraju, 7-7 a igra se do 10, sredina jul meseca,5 popodne.
Pored terena,dobrih 30 ljudi iz kraja i čak 3 ribe.
U jednom trenutku skačeš u duel,odnosiš loptu,puca kontra ali ti ostaješ u mestu jer čorba kulja niz jednu polovinu lica. Svi te gledaju sa onim strahopoštovanjem karakterističnim za zajebane povrede,ribe vlaže a kako i ne bi kada izgledaš kao jebeni Rambo koji je upravo objavio da je prekjuče prešao u pravoslavlje i kao rite of passage otišao u Bujanovac i skalpirao 14 Šiptara.
Krećeš ka autu sa ozbiljno-kežualnom facom i ležerno dobaciš masi : *Arkada*.
Šizofrenik u razgovoru sa samim sobom.
-E, šta je bre sa Šonetom, što priča sam sa sobom?
-Ma, pusti, izglasava kvorum.
Osveta za to što ti isti idu na kurac dok si trezan.
Prozivka za najnovije tač skrin telefone velikih dimenzija, koji podsećaju na onu stvarčicu sa kojom radnici parking servisa vitlaju oko automobila. Uporedo sa tehničkom evolucijom mobilnih telefona evoluirale su i prozivke na račun istih. Od onih prvih: "Daj der mi taj Erikson, da poturim pod točak slaba mi ručna na Yugu" do ove današnje.
Baja ponosno nasred ulice, iz omanjeg ranca, vadi poslednji urlik tehnologije sa tač skrin ekranom, osetljivijim od vrha penisa. Iz njega poteže omanji kolac kojim treba da učuka SMS. Utom ga neko hvata za rukav:
-Nemoj rodjače nisam odavde, sišo sam sa Maljena, ne znam ti ja ove zone. Nemoj prijatelju, imam četvoro dece, jedno drugom do uva, tri rekreativne plaćam...!!!
Najznačajnija zaostavština komunističke Jugoslavije. Beli, sa plavim obodom, još uvek se mogu naći u većini starih kafana i hotela. Sam Bog zna koliko je tanjira polomljeno po srpskim slavljima i terevenkama, a znam i ja- NIJEDAN. Jer su, kao i sve stvoreno u komunizmu (osim Jugoslavije i još par hiljada stvari), zamišljeni da traju, tako da ni najtvrđe glavudže pijanih svatova nemaju šanse protiv ovog simbola koji svedoči o vremenu kad je Silvana mešala dupetom po serbskim kafanama i vašarima.
-Ženo bre, od kad je ovaj 'leba? Tvrd je kao kafanski tanjir. Ti oš' da ja slomim i ova dva zuba što su mi ostala?
Mesto u stanu u koje se uzipuje sav krš kada dolaze gosti.
-Milorade, kuća nam je u haosu, a Rajko i Dragana dolaze za 15 minuta. Znaš i sam kako je kod nje uvek čisto kada uđemo, kako sada da zateknu ovaj krš? Skloni te limenke, tu kutiju iz "Bucka" i taj Sony negde.
-Aman ženo pobogu, pa nisam ja Mister Masl. Gde ću sve ovo?
-Pa stavi ispod stepeništa.
-Joj, pa gde tamo, tamo je zona 51, samo vanzemaljci fale. Poslednji put sam trpao krš kada su tvoji bili za Božić, ko zna šta se nakotilo?
Logična posledica dobre rakije.
Preko potrebna rubrika, koja pokazuje penzionerima vežbe koje više nikada neće moći da urade.
Ostali spavaju, ili se spremaju za posao.
Odlazak majke sa mesta glavnog i odgovornog kuvara i dolazak žene na to mesto.
Pitanje koje će vam sasvim sigurno neko postaviti u čekaonici Doma zdravlja.
P: Izvin'te...a...je l' vi svi čekate kod doktora Čede?
J: Ne, nego čekamo na red za šteker pored vrata da napunimo mobilni!
Seks za vreme menstruacije.
- Nemoj sada, dobila sam, ofarbaćeš jaja u crveno pre uskrsa.
Rezervni igrač fudbalskog kluba za kojeg je čak i dobijanje šanse "na kašičicu" nedosanjan san. Igrač koji čitavog života trenira, trudi se, ponaša po pravilima, donosi vodu saigračima i ne buni se zbog toga ali jednostavno nema štofa za igru. Nije on taj. Večito biva zaboravljen i zapostavljen, pa čak i kada je pola igrača povređeno a pola pod suspenzijom nikako ne uspeva da malo oseti čar igre, uvek se nađe neko ko će pre njega da šutira "bubamaru" po travnatom pravougaoniku.
Zoran: Mogli bi Dekija malo da ubace, ceo život je u klubu a nikao da zaigra... Da nema dres mislili bi ljudi da je doktor ili pomoćni trener.
Mile: Zoki nema od ta posla ništa. Dobar je Deki ali on ti je više presedeo na našoj klupi nego Ferguson na Mančesterovoj...Možda bi i mogli da ga puste, gledao sam ga na treningu, nije loš igračić ali to je sad više postala stvar uroka. Čak sam čuo neke klince iz kraja da pričaju kako kad Deki bude ušao u igru, srušiće se istočna tribina a baš skoro vidim da je jedna greda popustila, nije za zajebanciju. Neka ga, nek sedi.
Duhovita rečenica na račun osobe koja je učestvovala u nekom od naših mnogobrojnih TV kvizova i osvojila mizernu sumu novca.
- Heh... Ovaj osvoji samo 3.000 dinara...
- Odakle beše on? Iz Nove Varoši? Ima taman za kartu nazad...
Vapaj čoveka koji shvata da je izvukao deblji kraj tokom loših međuljudskih odnosa sa komšijom.
Oko za oko
Sise za protok
Izraz koji se kod muškaraca koristi za nekog ko je slabašan ili suviše plašljiv. Krajnji stadijum verbalnog ponižavanja koji često rezultira time da muškarac koji je nazvan devojčicom ipak uradi ono što je prvobitno odbio, samo da bi uklonio tu ljagu sa svog imena.
- Brate vidi ovog lika što kopa po kontejneru, do pola je ušao. Ajde ubaci ga unutra i zatvori kontejner.
- A bole me baš dupe da ga ubacujem u kontejner, koji si debil.
- Dobro ja sam debil ali ne verujem koja si ti plašljiva devojčica, evo ja ću.
- Ko bre devojčica? Ja? Sad ću da ga ubacim u kontejner, zatvorim i još zapalim vatru ispod.
Rakija stara 13-19 godina, obično šljivovica, čuvana za svadbu, ispraćaj u vojsku ili krštenje. Otvara se u slučaju gore pomenutih događaja, ali s obzirom na skoro ukidanje služenja vojnog roka, dobar deo te rakije je izgubio namenu i pije se na žurkama. Odlikuje je jarko do tamno crvena boja, dupli venac i mogućnost skidanja svih akrilnih, uljanih i nitro farbi i lakova poznatih čoveku. U narodu ozloglašena kao nešto najgore od čega se možete napiti, zbog same činjenice da je mnogo godina ležala u podrumu ili zakopana te je skupila snage i odlučnosti da se svakom ko je bude pio načestita mile nove godine.U prilogu uputstvo za trežnjenje.
-Paket kisele vode(može sa jodom ili obična)
-4 litra rasola
-3 litra jogurta
-2 kg suvog slanog mesa
Usvinjenog gospodina držati u hladnoj i suvoj prostoriji nekoliko dana.