Prijava
   

Uzvik klinca pred šut na koš

Kao što je svako u svoje doba rane mladosti imao svog najomiljenijeg junaka što su bili Mikelanđelo, Donatelo, Tomi, Bili i Ajiša, Minja Subota, Goku, Bulma Krilin i Tenšinhan, Duško, Dača, Sima Strahota, tako je imao i najomiljenijeg sportistu čije je ime uzvikivao pred svaki koš, gol, šut, udarac...
Svako je hteo da bude neko od najboljih pa su s toga uvek nastajale svađe...

- Savanović!!! I pogodak! Ljudi moji da li je ovo moguće!!!
- Ajde Neco prekini da se dereš kao magarac...
- Kecmaaaan!
- Sam ti rekao nešto???
- IIIIIIIIIIIIIIIIII KOOOOOŠ!!!!!!!!!!
- Nemanja ozbiljan sam prekini da se dereš pred šut i budi ozbiljan da se sada ja ne proderem!
- Krstić!!!!
- E pretera ga! TAAAAJSOOOON!
(bam)

   

Durasel

Izraz za veoma dosadnu, pričljivu i iritantnu osobu od koje ne mozete doći do reči.

Lik1: Joj ona mala se ne gasi, ne možeš doći do reči od nje.
Lik2: Uff znam brate, ona može da priča ceo dan bez prekida.
Lik1: Ne gasi se ko durasel.

   

Sereš k'o foka

Sereš u pičku materinu. Mnogo bre sereš. Verovatno se koristi zato što su retki među nama videli fokin izmet, pa je samim tim i prestižan.

A: Blok je teška priča brate, teška priča...
B: Sereš k'o foka, Đole!

   

Roditeljski nadimak

nadimak,koji za razliku od ostalih koje dobijete zbog nečega što ste uradili,zbog svoje građe,govora,ponašanja,lapsusa,ima veću težinu jer će vas ovaj nadimak na neki način uvrediti(jer će svi znati kako vas zovu roditelji kući,pa će to koristiti da vas podjebavaju),ili u najblažem slučaju iritirati.Sve bi bilo super kada bi naši roditelji koristili normalne reči u našim nadimcima,ali pošto je to redak slučaj u Srbiji,na vama je da se potrudite da vaši prijatelji nikada ne saznaju za njih.Međutim,vi se tu ništa ne pitate...Jedino što možete je da probate da iskulirate.

Šetaš bezbrižno ulicom sa ortakom,mator konj od 20 i kusur godina,kad odjednom čuješ neku dreku.Pomisliš da haluciniraš,jako je Sunce napolju,međitim,buka ne prestaje.Podigneš pogled,a sa terase čuješ kevu:"BEBANE!!! Kupi mi 100 grama kafe kad kreneš kući..."
Šanse da vaš ortak zaboravi na ovaj incident su ravne nuli.

---------------------------------------------------------------------------------------

Pozoveš prijatelje na slavu,drugi dan,samo za njih.Pre toga zamoliš ćaleta da vas ne smara glupostima,da konstantno upada i nudi raznorazne gluposti(suve šljive,jogurt,krastavac,itd) kada je sto pun raznih đakonija...Uživaš,cirkaš,smejete se svi,otvaraju se vrata,ne stižeš da reaguješ na vreme..."Džvokotane čvrokotane,jel imaju svi piće?Posluži goste,ti si domaćin!" Posle minut ti stiže poruka od ortaka koji sedi naspram tebe:"Džvokotane,hoćemo neki balfu sutra a???".

----------------------------------------------------------------------------------------

Popunjavaš tiket u kladži,svi iz kraja su tu,uleće tvoj ćale i već sa vrata:"Batiša!Pogledaj tiket što sam napravio.Na 50 dinara,400000 hiljada!"
X:"Batiša,daj fiks!!!"
Y:"Ej,Batiša,hoćemo po somuna na tiket??"
Z:"Bebane,dodaj mi cigare!Nemoj da si džvokotan čvrokotan!"

   

Univerzalka

Devojka koja može sa svima.

- Au, tebra, š'a misliš imam li šanse kod one tamo?
- Brateks, ona ti je univerzalka. Kod nje bi i najgnusniji trol imao šansu.

   

Muško ženska takmičenja

Borba u kojoj stradaju seksualne potrebe takmičara.

- Jaoj, kako razbijam ovaj bilijar... Gde si srce? Ne vidim te. Jaoj, mukice, pa ti si na dnu liste... šmrc... 3:0 za mene!
- Ljubavi... sećaš li se kada smo poslednji put vodili ljubav?
- Mmm... sećam se naravno.
- Neka ti ostane u lepom sećanju.

   

Sa Kosova

Izuzetno zajebano poreklo sa notom mistike.

- Pi, brate, kakva ti je ovo brljčina, otrovah se!
- Brate, to mi je stric doneo sa Kosova, to je iz manastira.
- Aaaaaa... (i farbani metil se pretvara u vekovno nacionalno piće)

- Šta će ti ova naiva na zidu, majke ti, otkad ti to voliš?
- A, platio sam to 500 evra, to je naslikala slepa baba Pomarandža...
- Vidim da je slepa...
- ...ona je sa Kosova.
- Aha... (i crtež glava sa nogama na nivou bloka br. 4 se pretvara u vernu sliku duha naših narodnih sabora kroz vekove)

- Ej, ti poznaješ onu budalu tamo? Reci mu da ne lomi čaše i inventar, pozvaću mu obezbeđenje!
- Nemoj, brate, on je sa Kosova!
- A, stvarno... (i autentična sirovina sa D&G majicom i pozlaćenim lancem za Ladu Rivu 2107 se pretvara u napaćenog interno raseljenog potomka Lazara i Miloša koji je ostavio svoje vekovno ognjište)

   

Od pušačkog pribora samo usta ima

Uglavnom osoba koja nikada nema cigare, i stalno se grebe od drugih ljudi.

Grebator: E tebra, imaš cigaru?
P.P. (pošteni pušač): Ej, evo taman sam uzeo...Drži...(pruža mu cigaru uz blagi izraz gađenja na licu)
Grebator: A izvini, da te pitam, imaš li možda i upaljač?
P.P. : Ajde mrš u tri pičke materine, mamu ti jebem grebatorsku, od pušačkog pribora samo usta imaš!

   

Ω

Grčki hijeroglif za slušalice.

   

Ringišpilka

Devojka koja jako cesto menja momke. Razlikuje se od stafete po tome sto je u vezi sa svim momcima sa kojima spava.

Aca: Ko je bre onaj lik sa Anom? Zar ona nije sa Jocom?
Milan: Ne bre, sa Jocom je raskinula proslog meseca. Ja sam mislio da je sad sa Simom.
Sima: Ne bre, sa mnom je raskinula pre dve nedelje, ja sam mislio da je sad sa Perom.
Pera: Ne, sa mnom je raskinula juce. Ovo joj je ocigledno novi decko.
Aca: Znaci, riba je ringispilka.

   

Svetli grobovi

Dokaz da J.J. Zmaj nije voleo plavuše.

   

Djevojčice sazrijevaju prije dječaka

U osmom razredu na ekskuriziji jedno veče pozvah moju tadašnju djevojku da joj pokažem moju sobu. Ona se nećkala, premišljala i pristala. Ja sam joj pokazao sobu.

   

Život bih joj dao da mi upropasti

Ono što pomislite kada vidite devojku koja izgleda prelepo.

"Brate, zipa onu malu crnku preko puta. Bomba! Ali verovatno je neka kurva".
"Auuu bre, ma ne škodi, život bih joj dao da mi upropasti, samo da budem sa njom".

   

Crna rupa

Da bi ste dobili crnu rupu morate prvo da uradite nešto krajnje neobično. Ne, nije cveće, ni vino, nisu ni komplimenti … Morate prvo da urušite atom. Ne da ga POCEPATE, rasturite, razbijete … već da sve njegove “delove” spojite u jednu celinu. To nije lak zadatak, jer problem je u devičanskoj tvrdoglavosti elektrona. Koliko god da ga privlači proton udobno smešten tamo negde u dubini jezgra atoma, elektron neće tek tako da “padne” na njega. Femka se ama baš kao seoska mlada, i to tvrdoglava. Naterati elektron da se “sruši” u jezgro i kopulira sa protonom zahteva specijalne uslove za koje mi ne znamo u potpunosti kakvi su ali znamo da SUPER NOVE to rade odlično. Seks između elektrona i protona zahteva mnogo više od grube sile (gravitacije), recimo samo da su potrebni specijalni uslovi i mnogo kosmičkih “začina” jer to nije običan seks. Posle ovog seksa neće postojati ni elektron ni proton, nestaće zauvek u samoubilačkom orgazmu oslobađanja energije. Rezultat ovog, i bukvalno burnog, seksa je njegovo hermafroditsko visočanstvo - NEUTRON.

Ako se radilo o masovnom seksu elektrona i protona, dobili ste mnogo neutrona. A mnogo neutrona na jednom mestu čini najveći deo neutronske zvezde uz manje prisustvo nekih čudnih materija kao što je kvark-gluon-plazma … kako izgleda kvark-gluon-plazma? Pa upravo tako kao što je baš vi zamišljate na osnovu njenog imena. Zapravo, niko ne zna, a i oni koji kažu da znaju - foliraju se.

Napravili ste neutronsku zvezdu koja nije ništa drugo do neutronske kaše neverovatne gustine. Ali vi naravno nemate pojma koliko je to neverovatna gustina. Zamislite da sve ljude sveta smestite u zapreminu kockice šećera, e toliko je gusta neutronska zvezda. Sada ste stekli predstavu (kada bi se šalili) o gustini neutronske zvezde, ali je i ta gustina još uvek nedovoljna da neutronska zvezda postane crna rupa. Neutronska zvezda nije crna rupa, ali poseduje istu lovačku ćud kao i crna rupa. To je zvezda lovac na materiju. Svojom teragravitacijom privući će svaki atom ili nebesko telo, samleti ulovljene atome i pridodati ih svojoj neutronskoj kaši. I sve tako dok se ne utovi dovoljno da postane crna rupa.

A tada, nastaje mrak.

Ono što je nekada bila neutronska zvezda sada je crna rupa i mi više nismo u mogućnosti da saznamo šta se unutra događa. Svi naši instrumenti za merenje i “gledanje” takvih objekata postaju beskorisni. Neutronska zvezda se “sakrila” u crnu rupu i jedino naše oružje za saznavnjem stvari je list papira, olovka, formule i MAŠTA. Da li je unutra još uvek neutronska kaša?, kvark-gluon-plazma? ili nešto treće? pojma nemamo. Možemo samo prokleto i nesrećno da nagađamo. Ipak, srećni smo što znamo da gravitacija u crnoj rupi teži beskonačnosti, kao i zakrivljenje prostora i usporenje vremena. Crne rupe postaju tajanstvene i nedodirljive i sve što saznajemo o njima činimo posrednim putem - na osnovu vasionskih distorzija koje one redovno prave slično prolasku metka kroz kartonsku metu. Ne vidimo metak, ali vidimo rupu od metka. Čudna mi čuda, rupa ko rupa, ali to je gotovo sve što je u našoj moći.

Definiciju da je crna rupa nebesko telo toliko jake gravitacije da ni svetlost ne može da joj pobegne znaju i vrapci na grani. Ali ima tu nešto mnogo interesantnije. Crne rupe su vasionski i galaktički redari. U centru svake galaksije postoji crna rupa koja sve te silne zvezde drži u savršenom poretku kruženja oko crne rupe. Inače bi se bezglavo razbežale prostranstvima svemira uz neizbežne sudare. Bez crnih rupa svemir bi ličio na autoput bez saobraćajnih znakova i bilo kakvih pravila. Pravi vasionski zvezdano-saobraćajni haos. Naravno, zvezde uredno plaćaju reket svom galaktičkom makrou tako što se povremeno jedna po jedna žrtvuju i bivaju usisane u crnu rupu i tako je hrane i uvećavaju njenu gravitacionu moć. Senzacionalistička imena Discovery kanala kao što su “monstrum i čudovište u centru galaksije” su obične novinarske baljezgarije, jer kada bi bog postojao sigurno bi i sam napravio crne rupe da održavaju vasionski red i mir.

Crna rupa koja milostivo drži i organizuje Mlečni put (naša galaksija) u savršeno lepom geometrijskom obliku spirale zove se prilično zagonetno “Sag A*” i spada u relativno “pitome” crne rupe čije usluge (računato u broju progutanih zvezda) i nisu tako skupe. U Vasioni ima i mnogo gorih stanodavaca.

   

Blaženo neznanje

je (ne)znanje koje se vremenom pretvara u UŽASAVAJUĆE SAZNANJE!

Blaženo neznanje nam pruža osećaj unutrašnje topline, sigurnosti, samopouzdanja i, tako neophodne, hrabrosti za učestvovanjem u životnom nadmetanju. Blaženo neznanje je ishodište većine naših eksperimenata i avantura, bilo da se radi o isprobavanju novog deterdženta, bilo da se radi o seksu bez kondoma ili plovidbi Titanikom. U blaženom neznanju smo srećniji, vedriji i zdraviji. Ovom obliku duhovne levitacije se lako prepuštamo kako bi smo brzo i lako obezbedili, baš izvikanu ali genijalnu kovanicu, LAKOĆU ŽIVLJENJA. Kako uopšte upadamo u katarzu blaženog neznanja ne znamo ni sami, inače nam se to ne bi ni događalo.

Sve ima svoj kraj pa i blaženo neznanje. Ljudi su blagosloveni darom da uče i da ZNAJU. Onog momenta kada se hipnotička magija blaženog neznanja raspukne pred očima blaženo-neznanjem-usnulog čoveka ona se eksplozivnom brzinom pretvara u UŽASAVAJUĆE SAZNANJE.

Prva reakcija na UŽASAVAJUĆE SAZNANJE je da ne znate šta ćete sa njim. Najradije bi se vratili u sobu sa blaženim neznanjem i tamo proveli ostatak života, ali potpuno izbezumljujuće po nas zaključujemo da blaženo neznanje više ne stanuje na toj adresi! Posledica svega ovoga je da moramo prihvatiti UŽASAVAJUĆE SAZNANJE kao ZNANJE i pronaći način da nas opsedne neko novo blaženo neznanje i pruži nam neophodni spokoj u ostatku života.

U blaženom neznanju ljudi su pravili uranijumske paste za zube i kreme za lice, stavljali olovo u benzin i pili vodu iz vodovoda sa olovnim cevima. U blaženom neznanju su medicinski časopisi (bilo je to davno) tvrdili da je pušenje zdravo. U tom istom neznanju su u prodavnice obuće instalirani Roentdgen aparati kako bi mušterija slikala stopala i u milimetar odredila odgovarajuću veličinu obuće. U blaženom neznanju su ljudi išli na turističke ture posmatranja nuklearnih eksplozija, kampovali u pustinjama Nevade, a neki su čak (sa optimalne udaljenosti) izlagali svoje genitalije blastu nuklearne pečurke kako bi poboljšali izglede za potomstvo ili dobili “kvalitetnije” potomstvo (usput su to debelo plaćali). Ima bezbroj ovih priča o blaženom neznanju koje ubrzo postade UŽASAVAJUĆE ZNANJE.

To je bilo nekada.

A šta je danas naše aktuelno blaženo neznanje?

Pa, užasnuli bi smo se kada bi saznali. Čak i da nas takva saznanja ostave hladnokrvnim, arheologe koji će uredno slagati naše kosti sigurno neće.

Blaženi su oni koji ne znaju, a oni koji znaju lakoću postojanja čine nepodnošljivom ili barem manje podnošljivom.

   

Rodjak iz Nemacke

Osoba na koju se pred pocetak baronisanja pozivaju oni koji zele da dokazu tvrdnju da je Srbija sranje.

- Kako me nervira ovo renoviranje Gazele, 100 godina im treba.
- Moj rodjak iz Nemacke kaze da kod njih mostove rade po tri dana, i jos placaju odstetu svima koji se zaglave u guzvi prilikom prelazenja.

- Najzad, prva plata. Cetiristo evrica, nije nesto, ali mora od necega da se pocne.
- Moj rodjak iz Nemacke je za prvu platu dobio dva i po soma plus sluzbena kola... A radi kao baba sera tamo.

- Vidi ovu staru sliku, iz 1938. Moji prababa i pradeda ispred sinagoge na Zelenjaku.
- Moj rodjak iz Nemacke kaze da su u to vreme svi koji dodju u sinagogu u Nemackoj dobijali po sto maraka, radi podsticanja medjuverske tolerancije.

   

Ljuti rival

Titula koju dobija svaka reprezentacija koja igra protiv naše, nevažno na sport.

Nemci(Autrijanci i Mađari) - Oni su nas dva puta okupirali, uvek težili ka našoj teritoriji, valja se svetiti na terenu.

Turci - 500 godina okupacije uvek je dovoljan motiv.

Francuzi i Englezi - Mamu im pedersku, bombardovali su nas '99-te, a prethodna dva veka su se samo folirali da su nam prijatelji.

Španci - Dobri u skoro svakom sportu, pa kako čovek da ih voli.

Kinezi i Rusi i ostale SSSR države - Još od komunizma pokušavamo da pokažemo da je naš bolji.

Ameri - Njih ni majka ne voli, što bismo i mi.

Šveđani - Oni će "naše" igrače (Ibrahimović) da uzimaju. Stoka!

Nesvrstane zemlje - Dokazivanje superiornosti.

Grci - Prijateljski rivalitet, po sistemu "ja tebe pesnicom - ti mene stolicom"

Države eks-Ju iliti "Zemlje regiona" - nije potreban poseban komentar.

   

"Legalna" puškica

Novčanica od 100 dinara.

T = Wb/m2

   

Popravni

Nova tura tiketa, koja se obično uplaćuje pred sam kraj radnog vremena kladionice, jer ste na engleze i italijane (koji igraju uglavnom u 15, 16, i 17h), naravno, popadali.

"E 'de si matori, gde trčiš?!"

"Evo brate žurim u kladžu da ne zakasnim na brazilce, počinje mi Santos u 10!!!"

"Znači popravni a?!"

"Ma ne pitaj me ništa..."

   

Muftiguz

Osoba koja svoju pozadinu nesebično deli svima kojima je potrebna!

U GraCkom Saobraćajnom Polovilu:
Baka Penzionerka: Sine, bil bio ljubazan da staneš ispred mene idu neki Džeparoši
Muftiguz: Nema problema
Baka Penzionerka: Hvala sine, šteta što nema više muftiguza kao što ste vi!
Muftiguz: Štas'kazla