
Očigledno, većina stanovništva Srbije koje je u penziji, i svoje znanje u borilačkim veštinama iskazuju prilikom ulaska u autobus.
Stojim na stanici, i vidim dolazi bus. Bus staje, krećem prema vratima da uđem, kad odjednom TUP! - Popijem nečiji lakat u slepoočnicu. Kad sam došao sebi, okrenem se da vidim ko me je zvizno, kad ono - neka "bakica" bukvalno pliva preko ljudi da bi došla do vrata... Verovatno je videla neko prazno mesto unutra.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.