Kažemo za veš mašinu koja, zbog svog radnog staža, dok obavlja proces centrifuge, ima običaj da okrene đir ili dva po wc-u.
Pera: Op, op, kenta...pare na sunce moliću lepo.
Ćale: E jebiga, puko sam...odo do wc-a...nastavite bez mene.
Marko: Strpi se 5-6 minuta za wc. Mašina centrifugira sad, doskakutala je do ulaza i blokirala vrata od wc-a...valjda će da odskakuće nazad, ako ne, guramo Peru kroz prozor onaj mali u wc, da je pomeri nazad, pišaj u sebi.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Najača +++++++++++++++++++++++++++++++ :):)