
Čuvena rečenica poštenog klinca koji hoće da se bije.
-Šta hoces bre od mene?
-Pomeri se!
-NEĆU!
-Ok, skini naočare pa da se potučemo!
Ukoliko želi da izbegne kontakt ne skida naočare... Obično se tako završava...
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
- stavi tebra serbian (latin)
promenjeno =)
Ако ћемо тако, онда је требао да пише ћирилицом!
ako cemo tako, onda je TREBALO da napises da je TREBALO da pise da cirilici :D
1. Нетачно, моја реченица се односи на особу а не на дефиницију, тако да није неправилна. Можда би била правилнија да пише: "онда је требао ДА ЈЕ НАПИШЕ ћирилицом"!
2. Погледај добро шта си написао! :)
Nije TREBAO, nego je TREBALO DA NAPISE!!! Ne postoji TREBAO SAM, TREBAO JE, TREBALA JE...!!! Proveri, ako ti znas, ima ko zna!!! :D
"Има ко зна"?
Цитирам твој претходни коментар:"...ТРЕБАЛО да пише да ћирилици".
Толико.
Black Phoenix, ne kaze se
"TREBAO SAM da iskljucim ringlu" (primer)
nego
"TREBALO JE da iskljucim ringlu".
TREBAO SAM, TREBAO SI, TREBALA SI i slicno je gramaticki neispravno.
Šta serete bez veze?
:))
samo objasnjavamo da ukoliko SKRECETE PAZNJU NEKOME NA GRESKU, PRVO PROVERITE DA LI I VI (mozda) PRAVITE NEKU GRESKU :))
chupeee Crnom Feniksu: skini naočare pa da se potučemo. :P
hahahaha :D taman posla ;))
Niko i ne kaze "skini naocare pa da se potucemo". Obicno je
SKINI TE PIKSLE PA DA TI JEBEM MATER RASPALU!
ali ovo je malo kulturnije upakovano :D
+
Ma ako ih i ne skine, ko kaze da bas u oko mora da ga udaris...
Trebati je bezlični glagol. +