
Parodija na reklamu domaćeg avio prevoznika. Ova simpatična dosjetka odnosi se prvenstveno na odlazak maldih, obrazovanih ljudi koji iz Srbije odlaze JAT-om u jatu.
Najbolji primjer je jedna anegdota o dedi i unuku. Pošto je deda stalno blebetao o likovima iz njegovog sela koji su otišli u svijet i čiji su potomci postali ugledni advokati, bizMismeni i sl. unuk je pitao:
"Deda, a koliko je to tvoje selo?"
Deda se zamislio pa odgovorio:
"Odavde do Australije, dijete."
Eto, toliko o biserima rasutim po celom svetu.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Kako glup aforizam.