Ја сам тада имао четири, а Станица, моја сестра две године. Били смо као и сва остала деца, здрави и прави, али смо били веома сиромашни и једва састављали крај са крајем. Отац и мајка су се борили колико су могли, било је изузетно тешко. Отац је радио по дванаест сати у жељезничари и једини доносио новац у кућу. Мајка ја била домаћица.
У лето две хиљаде четврте, брат од стрица мога оца је испраћао сина у војску. Правили су велику гозбу и ми смо наравно били у званици. Породица брата мог оца је била изузетно имућна, бавили су се откупом и препродајом челика и имали су неколко луксузних хотела. Ми смо били веома сиромашни, али код оца и мајке је важило правило да се на свако родбинско весеље морало ићи. Као и обично, припремли смо своју једину одећу, отац се узајмио за поклон, а оно што је мени као малом дечаку остало урезано у сећању јесте домаћа Жито торта коју је мајка увек правила за овакве прилике. Њој је та торта била изузетно важна. Када буде готова, ми као деца смо гледали у њу као у неку тотем, баш због тога што је њој толико значила. Ја сам поред неког страхопоштовања према тој торти, иако веома мали, осећао у исто време и жал за мајчиним од свакодневног рада огрубелим рукама којима меси.
Дошао је и тај дан. Прослава као и прослава. Долазак, љубљење, мајка је торту на улазу оставила на платоу намењеном за исте. Нашу торту оставила је међу осталим, велелепним куповним тортама од којих је свака појединачно коштала као сва одећа коју ја и сестрица имамо на себи. Оставила ју је бојажљиво посматрајући је као мене код учитељице када сам пошао у први разред. Не брините госпођо уклопиће се. Прослава, прослава, прослава, четристо гостију, лудница. Сви скачу веселе се, рсају. Нас четворо смо преседели цело вече. У десет сати се пригушује светло, домаћин најављује торту. Какву торту, па ово је испраћај а на свадба? Конобар доноси нашу Жито торту и поставља је на сред сале. Домаћин позива све госте да доћу и почну гацати ногама по торти. То су и урадили, четристо људи је гацало ногама по њој док се није претворила у крем. На крају дошао је један сасвим мали човек извадио курац и почео пишати по свој тој смеси.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
AHAHAHAHA
ove su najbolje ovako kad su po istinitom događaju
каки је ово скор, бокте?
ma sad sam oživela zgroblja, prvo tražila dozvolu
хахахахаха По овоме треба снимити ТВ филм за драмски програм Телевизије Београд. +++
Ahahaha svetijebem
Ulice mog oca lolol
sasvim mali čovek apruvs
Oh!
Baš mi teško pade!
srećan ti rođendan <3
Odlicno,zvezda
Емоушнал ролеркоустер, сплу
lol
који курац
Пријатељу, једног од живота отврдлог мушкарца, који је видео пуно тога, си навео да заплаче.
Inače danas video... Prelepost na više nivoa. Bravo. +
pogotovo što je autor na današnji dan izbegao sigurnu smrt, pa ovaj dan slavi kao drugi rođendan
BRAVO
Naime imao je saobraćajnu nesreću s brodom
Pročitao sam ovo ja ne znam koliko puta i svaki put zablista neki detalj
Željezničara i Sasvim mali čovek jebu baš baš
Шта значи?
Kad grokću ko svinje dok igraju kolo
Добро.
Jeste, neverovantno ,sjajno! PLUS
Sto si malouman smehdosss
umirem na ove žalospjeve
logovo sam se da dam plus
Bogami, učiteljica je bila u pravu, uklopio si se! + i *
Reodabir život ti jebem *
HAHAH
RIP legendo :)))))
ahahaha kakva definicija, sve mu treba oživeti
I de mo
Nevjerovatno!
+
⭐
Ostala sam nema.