
Podne, upeklo...+40*C. Tiosav jebe majku svima koji su trenutno u Grčkoj ili u Montenegru i 'lade muda u moru dok on armira beton i radi na mešalici kod gazda-Joce komšije koji podiže još jedan sprat kuće kako bi kuća bila najviša u selu. Nek' svi crknu od zavisti.
-Milane,deder donesi mi još jednu pivčugu, grlo mi se osušilo!
-Alo, balvane,nisam ti ja konobar, siđi dole s te ploče pa gi uzmi sam.
-Vid' ovako pobratime: ako sad siđem, neće biti za džabe. Biće na moje dvostruko zadovoljstvo,a tvoju mnogostruku žalost. Prvo zadovoljstvo je što ću popiti pivo,a drugo što ću te namlatiti, a na tvoju žalost jer će te batine koje izedeš od mene boleti do kraja tvog života,što znači svih pet preostalih sekundi posle mog silaska.
-Pu,pička vam materina, dok se vi svađate, beton se stvrdnjava. Ako ne prestanete da se svađate,ima da vi zazidam u temelj,da vas ture u pesmu "ZIDANJE SKADRA 2!"
-Stiže pivo odmah i kolica cementa!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.