Prijava

Е овако. Ово што следи је као нека главоломка и може да буде занимљиво ако немате паметнија посла у животу. Они што знају за њу су такође добродошли јер поента није у решењу него у објашњењу. Иде овако:

На острву живи племе од 300 људи који, чудна ми чуда, имају различиту боју очију. Њихова религија им забрањује да знају сопствену боју очију и да разговарају о томе (ништа чудно за једну религију). Не могу да сазнају боју својих очију никако (нема рефлектујућих повшина ако баш хоћете). Они су велики верници и поштују то тотално. У сваком случају, ако неко сазна какве очи има дужан да се следећег дана обеси на тргу пред свима.
Међу њима има 100 плавооких и 200 са зеленим очима. Они то не знају јер виде само 299 осталих.
Осим што су слепо одани религији они су и врхунски логичари (?). То значи да ако икако могу да закључе какве су им очи они ће то урадити иако им религија забрањује. Онда ће се убити. Сви знају да су сви одани религији и да су сви ултра логичари и сви знају да сви то знају итд. Једног дана долази неки лик са стране и успут им натукне ал тако да сви чују: "Нисам очекивао да ћу овде видети некога ко има плаве очи као ја". Шта се догађа? Какву последицу има ова информација и да ли уопште има, јер су они већ знали да постоје плвооки међу њима?
(Напомињем, ако могу да закључе какве су им очи урадиће то под обавезно.)

Ako sam dobro shvatio oni već znaju da ima plavookih i zelenookih, znači ova informacija ne znači ništa, ili znači masovno samoubistvo 100 ljudi, ili pak nekog od njih kome se posebno obratio, a nije...
Ili to, ili ne kapiram :)

Није се ником посебно обратио. Да, знају да има али не знају колико их је. Ова изјава их наводи на размишљање. Они су дужни да закључе ако могу и дужни су да се убију. Јесу они знали да има плавооких али о томе се није причало и није постојала обавеза да сви мисле о томе на исти најлогичнијји начин у истом тренутку.

Praviti se da ga niko nije cuo! Sta taj stranac uopste hoce!? Ovo je sjajan primer opravdanosti ksenofobije. Toliko. :)

A da li taj lik koji je došao zaista ima plave oči, ili je to mogao i da lupi?

I da li stanovnici znaju da na ostrvu postoje samo dve vrste boje očiju, ili mogu da misle da oni sami imaju neku treću?

Meni nije dobro od ovog. :))
Ne mogu ništa pametno da kažem na ovu temu, dok ne ukapiram koje su boje moje oči.
Ako ukapiram, onda moram didem i da se ubijem. Nešto mi se ne ubija ovih dana.
Ja ću da se slažem.
P.S. Slažem se sa svim gore napisanim.

A da li taj lik koji je došao zaista ima plave oči, ili je to mogao i da lupi?

Има. А могао је и да лупи. Могао је да каже: имате плаве очи, хаха. Небитно.

Маро, и мени се не убијаш, само се ти слажи и све ок :)

Ostrvljani ubijaju čiku jer on zna boju svojih očiju... Ili ga teraju na samoubistvo.

A šta se dešaa ako neko ima vake oči?
http://farm1.static.flickr.com/40/87333185_139df0e27f.jpg

Jel njega ubiju ili ga drže ko ljubimca na ostrvu?

mozda je to bio neki Mudzahedin
a ko zna malo o islamu
njihov je cilj pobiti sve osim samih sebe

a kako je on znao da ima plave oci kad nema gde da se ogleda??

Маро, иди у курац, пресекла сам се.

Кући се погледао пред полазак на пут.

Јовичићу, дођи да ми уозбиљиш тему плаћам мало али редовно :)

maro, dodži da se igraš...

Šta bi Zmio? Da li ga pobiše? Ili se sam pobio?

Jebem li ga, nemam pojma. Da nema odgovor neke veze sa tim što stanovnici izvaljuju da taj lik što je došao neće da se besi iako zna kake su mu oči? :)

Боли их уво што неко други није њихове вероисповести. Нема никакве везе с њим. Он им то каже, запали на авион и оде кући жив и здрав.

Hm, ili će se svi ubiti ( ako jedan logikom zaključi, onda će i svi ostali ) ili se niko neće ubiti...:)

A kad neko sazna boju svojih očiju ne besi se istog časa nego obavezno sledećeg dana?

Они остају доследни себи и свом богу :)

Narod ubije Zmiu i zaključa temu? :)

тетка дрол - да

Блек хол - браво :)

мислим, решење је да се оће сви убити али је поента у томе како су то они сконтали и зашто.