Prijava

Meni je interesantno to da je većina ženskog dela Vukajlije rekla da bi vratila pare, a kod muškaraca je to pola-pola...

Šta je tu čudno, lažete.

Lestate, koliko se sećam, bio si veoma aktivan na temi 'Ženska prava', sad kažeš i da lažemo... Misliš da dobro poznaješ žene?

Ја бих вратио. Некако бих се боље осећао док враћам те паре, него да их трошим. И да су од највећег олоша, вратио бих му, ко га јебе.

Брате, мени најтеже да вратим паре, јер знам да ћу опет од некога тражити. Зато отмеш и боли те десни курац.

Nije mi jasno zašto neki ne veruju onima koji kažu da bi vratili... Mislim, zašto bi neko lagao, da bi ispao moralan na sajtu?

Vratila, naravno. Kako mogu da uživam u dobitku koji je za nekog gubitak, stres i patnja!?
Mislim da bi alkohol bio jedini odgovor, ali samo za poročne. Za sve pare se napiti. Stoka pijana ništa ne oseća. A može se, za svaki slučaj, popiti i za zdravlje onog ko je izgubio jer se ipak ne zna za šta su te pare bile. Ostali nemaju opravdanje.

Ja bi' se usr'o da nađem te pare, ne znam šta bi' radio. Mada, ono, kad bi video u novčaniku, ličnu kartu, neki dokument, nešto, bilo bi' mi neprijatno da uzmem.

Vratio bi. Naučio me tata da vrćem pare, jer on malo-malo gubi novčanik i uvek mu ga vraćaju. Poneki se malo omrse, al' ipak vrate. :)

Gotovo 70% bi vratilo kako sam mogo da procenim. Samo ne znam dal bi vam isto tad to proslo kroz vugla i rekli "Vratio bi. Naučio me tata da vrćem pare.." "Vratila, naravno. Kako mogu da uživam u dobitku koji je za nekog gubitak, stres i patnja!? " itd. ili "jao brate koji sam ja srecnik", "sta ovo treba da znaci, da je vreme da se pozdravim sa svima"..

Pa, pitanje je hipotetičko, šta bi bilo kad bi bilo, niko ne može sa sigurnošću odgovoriti, jer nije bio u takvoj situaciji, ali može da kaže šta bi uradio...

Ја могу. Узо бих и ето. Шта ме брига. Нико не носи у новчанику толке паре. Треба да научи да се тако не ради. Овако му вратиш паре и опусти се. Ко га јебе, нема ту "жиш, кака, фуј", него шаком у'лаву и да сопамети. Враћо сам и ја све и свашта, али ме је гризла савест после што нисам задржао.

Ali opet, ako kažeš da si već vraćao sve i svašta, možda bi u tom trenutku odlučio da i ovo vratiš... No, ti sebe poznaješ najbolje, tako da...

Твоја констатација би била на месту, да нисам давно престао да будем "добар човек". Грижа савести је ништа друго до ствар навике.

Griža savesti je ono malo ljuDskosti što je ostalo u nama, moj Doteru! Malo onog dobrog što nam je ugrađeno po liku na ZNAŠ VEĆ KOGA(da ne započinjemo ovde TAKE rasprave) ! Ja nažalost moram da učim na svojim primerima. Recimo 10 dana sam bio pod stresom što sam 2005 izgubio mob. I najcrnje izvadio sam isti broj, al jebeni kontakti...I žudeo sam za tom starom karticom, al ništa... Naslađi novac je onaj koji sam zaradiš. Uživaš u svakom dinaru koji si TRUDOM zaradio. Čak ni poklonjen novac NIJE TOLIKO SLADAK, a o nađenom i da ne govorimo...

Нећу улазити у "корене" гриже савести, али могу рећи ово. Морал је усађен дугогодишњим испирањем мозга - ово није добро, ово је добро - од стране старих док си млад. Тако индоктринисан ћеш се осећати лоше ако не поступиш по том коду, међутим, док је код нас неморално општити са својом децом, у неким племенима се деца уче сексу од стране родитеља. За њих је то нормално. ОВо је један пример. Хоћу рећи да је грижа савести, као механизам одбране моралних норми, натурен облик размишљања, и није заједнички за све народе. Један једини морални кодекс постоји на целом свету - неморално је општити са мртвим родитељем. Ова норма постоји свуда и за сада једино није нађен изузетак у било ком друштву кроз историју. Ако је то једна једина норма, зашто би мене болео курац да нешто украдем (крао сам), да некоме старијем од мене кажем да се гони у пичку материну (говорио сам)... У почетку ме је гризла савест, е кад сам укапирао да је то керов курац, онда ме је гризла савест што раније нисам тако поступао кад сам мого.
И то што кажеш да је тај новац најслађи, стоји. Али, ако си тако научен. Исто тако, вежба чини чуда. Кад сам први пут украо био сам у фазону "АААА ШТА САД, ЈОЈ КАКАВ САМ ПОСТО!!! ШТА АКО МЕ УВАТЕ! ЈА НИСАМ ТАКАВ!!!", после неколико пута ме баш боли курац и нема трунке гриже савести, јер је савест натурена од стране друштва ради контроле друштва, било позитивно или негативно.

П.С. Људскост се пише да Д. ФЕЈЛ!!! :П

П.П.С. Ако уопште постоји та реч лололо

Realno.
Dvoumio bih se.
zašto?
jer ako bi vratio kajao bi se.
a ako bi trošio, opet kajao bih se.Jer znam da pare nisu moje da je to neko drugi mukom zaradio i ja trošim njegov trud i znoj.

A Kad bi uzeo..
Uglavnom bi to stukao na Štednu. Pa nek raste.
5 posto godišnje je oko 210 evrića tako da... :suče brkove:
A verovatno bih odma' potrošio na električne bubnjeve + 2-3 Kohibice da se ima. :)

Čekaj Doteru, iz tvog gornjeg primera sledi, da ćeš svoju decu, kad ih budeš imao, naučiti samo DA TE NE JEBU KAD SI MRTAV? Dok si živ, može i to, jer će možda da na Diskaveriju da gledaju film o tom icesoidno bolesnom plemenu pa će da im se svidi? :-)

Možete obrlatiti situaciju u svoju korist kako god hoćete. Pitanje je šta zaista želite da uradite. Npr. ako verujete u karmu i tako to - ako uzmete pare smatrate da ste zaslužili jer su vas naprimer pokrali hiljadu puta ili tako nešto (to bi bio moj izgovor :D), a ako ih vratite mislite da će vam karma vratiti vaš miran san i poštenje kroz druge stvari....
Isto je ako verujete u boga ili u šta god već da verujete.
Sve radimo tražeći korist za sebe, samo treba biti svestan u kakvom društvu živimo i šta je zapravo najveća korist... Živimo u kapitalizmu :D
U krajnjoj liniji niste išli ulicom i tražili pare...

Узео бих паре. Боли ме курац. И ја сам губио и паре и телефон и новчаник, па ми ништа није враћено. Једном, решио ја да испаднем добар и да вратим телефон који сам нашао иако ми је неки лик нудио 180 јевреја за њега. Када сам га вратио власнику, није ни хвала рекао већ ме је питао ''Јеси ли ми трошио кредит?'' Људи су незахвални, тако да ми пуца курац сада. Узео бих паре не бих ни трепнуо.

Када сам га вратио власнику, није ни хвала рекао већ ме је питао ''Јеси ли ми трошио кредит?''

Koje dno od čoveka, trebao si pred očima da mu razbiješ telefon.

Lestate, koliko se sećam, bio si veoma aktivan na temi 'Ženska prava', sad kažeš i da lažemo... Misliš da dobro poznaješ žene?

U pravu si, preterao sam, ne mogu sigurno da tvrdim da li neko laže ovde, samo mi se nije svidela ona insinuacija da su žene poštenije od muškaraca, pre bih rekao da su muškarci samo iskreniji. A to da li ja i koliko poznajem žene nije bitno za ovu temu.